Media UPJP2 w Krakowie

Media UPJP2 w Krakowie

Studenci mają głos, czyli media Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Młodość musi mieć własne zdanie i przestrzeń do jego wygłaszania. Musi mieć miejsce, w którym spotykają się pomysły, idee, refleksje. Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mają możliwość wyrażania siebie zarówno przy pomocy głosu, jak i obrazu, a co najważniejsze, ich energia rozprzestrzenia się po całym kraju.

 

TV UPJP2

TV UJP2 to telewizja, którą tworzą zarówno studenci, jak i wykładowcy uczelni. Jest jedyną w Polsce telewizją akademicką, która produkuje programy dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych, głównie dla TVP1 i TVP Kraków. Za prowadzenie telewizji odpowiadają studenci, którzy samodzielnie realizują materiały i pełnią role operatorów, montażystów, czy kierowników produkcji. Studio TV UPJP2 służy także kształceniu przyszłych pokoleń dziennikarstwa. Zaplecze stacji należy do najnowocześniejszych w kraju, co umożliwia rozwijanie umiejętności w każdej przestrzeni dziennikarskiej, od wyszukiwania informacji, przez montaż materiału, po edycję graficzną.

 

RADIO TO „BONUS”

„Bonus” to rozgłośnia akademicka, działająca dzięki pomysłom i energii studentów Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Autorski program realizują w profesjonalnie wyposażonym studiu emisyjnym, studiu nagraniowym i pracowni radiowej, jak również do swoich działań wykorzystują pobliskie pracownie grafiki komputerowej i pracownie nowych mediów.

Reporterzy Radia „Bonus” aktywnie uczestniczą w życiu uczelni, informując i dokumentując najważniejsze wydarzenia i imprezy, odbywające się również poza murami uniwersytetu. Co warto podkreślić, głos dziennikarzy rozgłośni trafia nie tylko do braci studenckiej, lecz również słuchaczy lokalnych radiostacji na terenie całego kraju. Ponadto, „Bonus” współpracuje z Radiem Watykańskim, a także realizuje materiały dla Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Komentarze (0)