O uczelni

O uczelni

O uczelni – Szczecińska Szkoła Wyższa / Collegium Balticum

Uczelnia realizuje kształcenie w oparciu o motto: „Jesteśmy praktycznie najlepsi”, największy nacisk kładąc na rozwijanie u studentów umiejętności praktycznych, tym samym dając im lepszy start zarówno w dorosłe życie, jak i życie zawodowe. Istotnym atutem Szczecińskiej Szkoły Wyższej jest ścisła współpraca z biznesem. Jej efektem jest przede wszystkim bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami już w trakcie trwania studiów, a także możliwość dostosowywania programów kształcenia do obowiązujących wymogów i potrzeb rynku pracy.

 

STUDIA

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum prowadzi kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Ponadto, realizuje studia podyplomowe, a także szereg różnorodnych kursów i szkoleń, również w trybie online. W ofercie dydaktycznej uczelni znajdują się najpopularniejsze kierunki z obszarów różnych nauk. Zainteresowani otrzymują wybór pośród dyscyplin humanistycznych, informatycznych, społecznych, czy medycznych. Będąc już studentem uczelni można dokonać nawet miejsca kształcenia, ponieważ uczelnia oferuje przystąpienie do popularnego programu Erasmus+, umożliwiającego odbycie części studiów bądź praktyk za granicą.

 

WYKŁADOWCY

Nad realizacją programów kształcenia w Szczecińskiej Szkole Wyższej czuwa grono wykładowców, złożone z doświadczonych praktyków i ekspertów swoich dziedzinach. Wyróżniają się oni nie tylko olbrzymim dorobkiem naukowym, ale także podejściem do kształcenia studentów, tworząc tym samym przyjazną i komfortową atmosferę nauki.

 

INFRASTRUKTURA

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum mieści się przy ulicy Mieszka I 61 c. Uczelnia posiada także wydział zamiejscowy w Stargardzie, którego siedziba mieści się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 17.

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Komentarze (0)