SGTiH Vistula

SGTiH Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to nowoczesna uczelnia o biznesowym charakterze. Powstała z połączenia trzech uczelni turystycznych: Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, stołecznej Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz łódzkiej Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa. Dołączył do nich również Instytut Turystyki, będący jedyną w kraju jednostką badawczo- rozwojową, prowadzącą interdyscyplinarne, kompleksowe badania w zakresie turystyki.  

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula może pochwalić się akredytacją THE- ICE, czyli międzynarodowym certyfikatem The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education. To jedna z dwóch najważniejszych na świecie akredytacji dla uczelni kształcących w zakresie turystyki. Vistula zdobyła ją jako pierwsza w Polsce.

Studia w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula to innowacyjność, prestiż oraz atmosfera sprzyjająca zdobywaniu najwyższej jakości wiedzy. Nowi studenci uczelni obejmowani są unikatowym programem mentoringu, dzięki któremu łatwiej wchodzą w środowisko akademickie, integrują się w nowym otoczeniu oraz otrzymują wsparcie i zachętę do pełnego wykorzystania posiadanego potencjału. Wykorzystywaniem umiejętności studentów zajmuje się także Biuro Karier, pomagające w nawiązywaniu kontaktów ze światem biznesu i zaplanowaniu drogi rozwoju.  

SGTiH Vistula jest uczelnią stawiającą na innowacje. Dzięki temu, w czasach zagrożenia koronawirusem instytucja przestawiła się z kształcenia tradycyjnego, w budynkach uczelni na nauczanie zdalne. Warto podkreślić, że uczelnia może realizować w trybie online nie tylko wykłady, ćwiczenia i seminaria, lecz również egzaminy i obrony prac dyplomowych.  

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula tworzy filary dynamicznie rosnącej Grupy Uczelni Vistula. 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Komentarze (0)