Studenci UMCS mają wizję. I głos

Studenci UMCS mają wizję. I głos

Studenci UMCS mają wizję. I głos

Studentów UMCS widać i słychać. Mają coś do powiedzenia i do napisania. Każdego dnia życzą miłego odbioru i miłej lektury. Zawsze są w centrum wydarzeń, a co najważniejsze mówią swoim, studenckim głosem.

Pasje dziennikarskie wśród studentów UMCS rozwijane są od wielu lat, ale warunki do tego uległy zmianie gdy uruchomiono Inkubator Medialno- Artystyczny- jedno z najnowocześniejszych miejsc, w którym łączy się obraz i dźwięk, produkcję i reżyserię, dubbing i zapowiedzi lektorskie. To przestrzeń, w której realizowane są nie tylko zajęcia dydaktyczne, ale również największe i najważniejsze wydarzenia życia artystycznego i medialnego.

 

INKUBATOR MEDIALNO- ARTYSTYCZNY

Inkubator Medialno- Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej to umiejscowiony w „Chatce żaka” cyfrowy ośrodek twórczy. Korzystają z niego nie tylko studenci lubelskiej uczelni, ale także uczniowie, artyści, ludzie mediów i użytkownicy nowych technologii. Nowocześnie wyposażony Inkubator służy do organizacji koncertów, spektakli teatralnych, czy widowisk, a w jego skład wchodzą:

  • sala widowiskowa na 140 miejsc, pełniąca również funkcję kina 3D;
  • studio telewizyjne, umożliwiające między innymi realizację programów „na żywo”;
  • zespół emisyjny radiowy;
  • pracownia komputerowa;
  • sala taneczna.

W Inkubatorze Medialno- Artystycznym swoje siedziby mają uczelniane media, czyli Radio Centrum oraz TV UMCS.

 

RADIO W CENTRUM UWAGI

Radio Centrum jest jedyną rozgłośnią studencką w Lublinie. Nadaje od 25 lat, wysyłając swoim słuchaczom muzykę i informacje. W jaki sposób można posłuchać ulubionych audycji? Można to robić zarówno w sposób tradycyjny, czyli przez odbiornik radiowy ustawiając go na częstotliwość 98,2 MHZ, a także przez Internet, aplikacje oraz sieci kablowe.

 

UMCS MA WIZJĘ

TV UMCS jest telewizją internetową, która została założona pod koniec 2015 roku. Fundamentem jej powstania była pasja i ciekawość studentów zrzeszonych w tzw. Grupę Medialną, którzy pojawiali się z aparatami fotograficznymi, mikrofonami i kamerami na różnych wydarzeniach, organizowanych zarówno na uczelni, jak i poza nią. Dzisiaj TV UMCS to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym i opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza tematy istotne nie tylko dla społeczności akademickiej, ale także Lublina i całego regionu. Ekipa pracuje cały rok, także w wakacje, i przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne, a część z nich tłumaczona jest na język angielski i język migowy.

 

TROCHĘ KULTURY…

#kulturalnie to nie opis pod zdjęciem w mediach społecznościowych. To pomysły, opinie i wrażenia młodych ludzi skupionych wokół Chatki Żaka przelane na strony poczytnego dwumiesięcznika. W #kulturalnie nie brakuje tematów związanych z muzyką, rozwojem osobistym, lifestyle’em czy felietonów poruszających aktualne tematy związane zarówno z Lublinem, regionem, jak i całym krajem. Całość magazynu dopełniają wysokiej jakości zdjęcia wykonywane przez młodych adeptów sztuki fotografii, w tym członków działającej w „Chatce” Grupy Fotografów Lubelskich.

 

FOLK MA WŁASNE PISMO

W maju 1996 roku ukazał się pierwszy numer „Pisma Folkowego”; najstarszego i jedynego w Polsce pisma poświęconego muzyce folkowej o zasięgu ogólnopolskim. Najważniejszą rolą, jaką spełnia dwumiesięcznik jest popularyzacja muzyki tradycyjnej oraz inspirowanej folklorem wraz z jej kontekstem kulturowym. Na stronach pisma odnaleźć można wywiady, felietony, artykuły, informacje o wydarzeniach, relacje z imprez, recenzje wydawnictw płytowych i książkowych, czy ogłoszenia. Oprócz tradycyjnego wydania, „Pismo Folkowe” dostępne jest także w formie internetowej.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)