Tam, gdzie studia łączą się z przygodą

Tam, gdzie studia łączą się z przygodą

Tam, gdzie studia łączą się z przygodą

Tam, gdzie studia łączą się z przygodą … czyli filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim

Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim stanowi wyraźny punkt na edukacyjnej mapie kraju, ale nie tylko z powodu programów kształcenia czy liczby zajęć praktycznych. Piotrkowska uczelnia realizuje projekty, dzięki którym kształcenie przybiera inną formę, łączy się z zabawą, a nawet ... pobudza kubki smakowe.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim otrzymują wiele możliwości rozwoju, za sprawą licznych programów i projektów wspierających ich samodzielność i kreatywność. Otrzymują także warunki do pogłębiania wiedzy w sposób inny, niż zakładają to standardowe ramy kształcenia. Wszystko po to, aby wychodzić naprzeciw studentom, ich oczekiwaniom, a także po to, aby nauka posiadała jak najmocniejszy wymiar praktyczny.

 

STUDIA ZE SMAKIEM

Co można powiedzieć o studiach w piotrkowskiej filii UJK? Można powiedzieć, że są intensywne, praktyczne, ale również można, a nawet należy powiedzieć, że są smaczne, bo w końcu która uczelnia prowadzi własne muzeum? Muzeum Marcepanów! Muzeum Marcepanów powstało z inicjatywy studentów, którzy pragnęli stworzyć nową formę turystyki fabularyzowanej, a także miejsce, w którym nauka łączy się z dobrą zabawą. Odwiedzając muzeum można poznać historię słodyczy, recepturę ich wytwarzania, a zarazem historię Piotrkowa Trybunalskiego, w którym marcepanowy smak posiada pierwszeństwo nad innymi. Muzeum marcepanu otwarte jest dla każdego smakosza, a na zainteresowanych czekają warsztaty, w ramach których można samodzielnie wytworzyć wyjątkowy smakołyk.

 

T” JAK TRADYCJA

Poznawanie tradycji wydaje się szczególnie istotne, zwłaszcza gdy wiąże się z konkretnym miejscem i kulturą danego obszaru. Wiedzą o tym studenci piotrkowskiej filii UJK, którzy odbywają zajęcia w wyjątkowym miejscu. Tym miejscem jest Sala Rzemiosła Tradycyjnego, dzięki której możliwe jest wprowadzenie do programu kształcenia elementów praktycznego wymiaru historii oraz dotknięcie jej i poznanie z najbliższej odległości. Podczas zajęć praktycznych studenci zapoznają się z rzemiosłami takimi jak: garncarstwo, plecionkarstwo, stolarstwo, rymarstwo, rogownictwo, czy krawiectwo.

Jak widać, wybór studiów w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego nie jest wyłącznie kwestią rozumu, czy kalkulacji. Jest także kwestią smaku, chęcią spróbowania czegoś nowego i doświadczenia oraz rzeczywistego poczucia miejsca, w którym zdobywa się wykształcenie.

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim

Komentarze (0)