Historia niejedno ma imię

Historia niejedno ma imię

Historia niejedno ma imię, czyli studia w Akademii Sztuki Wojennej

Wydaje się, że o historii powiedziano już bardzo wiele. Ale jest to jedna z tych dziedzin, o której można rozmawiać bez końca, ponieważ za każdym razem odkryje przed nami coś nowego, coś co wcześniej umknęło naszej uwadze, albo zostało błędnie odczytane z bogato zapisanych kart. Historia jest dziedziną odkrywców.

Studia historyczne w Akademii Sztuki Wojennej adresowane są do osób, które pragną rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie historii oraz działań analityczno- informacyjnych i widzą swoją przyszłość w pracy w Siłach Zbrojnych RP oraz innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Kształcenie w zakresie historii to misja i cel Instytutu Historii Wojskowej, powstałego w 2018 roku i którego głównym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych, inspirowanie debaty publicznej oraz realizacja zajęć dydaktycznych z zakresu historii na wszystkich kierunkach prowadzonych przez uczelnię.

Studenci Historii w Akademii Sztuki Wojennej otrzymują możliwość wyboru ścieżki kształcenia i poprowadzenia swojej edukacji w interesującym ich kierunku. Czekają na nich trzy specjalności: Historia wojskowa, Historia służb specjalnych, Archiwistyka. Studia w zakresie historii wojskowej i historii służb specjalnych mają przede wszystkim pozwolić na zrozumienie historycznych aspektów funkcjonowania systemu bezpieczeństwa narodowego. Nauka umożliwia pozyskanie umiejętności prowadzenia wielokierunkowych analiz w organach administracji publicznej- głównie resorcie obrony narodowej- oraz efektywną pracę w ramach zespołów kierowania obroną państwa. Archiwistyka natomiast ma na celu przekazanie wiedzy i rozwijanie umiejętności niezbędnych do wspomagania działań badawczych w oparciu o efektywne wykorzystanie zasobów archiwów historycznych, archiwów i instytucji kościelnych oraz archiwów państwowych.

Co warto podkreślić, absolwenci Historii w Akademii Sztuki Wojennej wyróżniają się nie tylko obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami, dzięki czemu łatwo odnajdą się na rynku pracy. Charakteryzują się także rzetelnością poznawczą, odpowiedzialnością oraz postawą obywatelską. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to warto zaznajomić się z ofertą dydaktyczną Akademii Sztuki Wojennej.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Komentarze (0)