Jak skutecznie studiować z domu

Jak skutecznie studiować z domu

Poradnik Vistuli – jak skutecznie studiować z domu

Rok 2020 przyniósł wiele zmian – pandemia COVID -19 zmusiła nas do przeorganizowania wielu tradycyjnych dziedzin życia. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu studenci zasiadali w aulach i salach ćwiczeniowych. Dziś cały gwar akademicki został przeniesiony do domów – zarówno wykładowców, jak i studentów. Uczelnie Vistula przygotowały kilka podpowiedzi, jak zadbać o efektywną naukę on-line z zaciszu własnego mieszkania! Oto one:

  1. Komunikacja poprzez kamerkę – wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt. Możliwość zobaczenia wykładowcy, innych studentów, obserwowanie ich gestów i mimiki bardzo korzystnie wpływa na jakość kształcenia i pozwala na budowanie akademickich więzi.

  2. Dbanie o jakość dźwięku – to absolutna podstawa, która jest wyznacznikiem dobrej komunikacji, kiedy możemy zrozumieć, co dokładnie mówią do nas wykładowcy i studenci. Dzięki dźwiękowi dobrej jakości możemy ze sobą swobodnie rozmawiać, dyskutować i wymieniać się argumentami.

  3. Zorganizowanie wygodnej przestrzeni – warto pamiętać o takim zagospodarowaniu przestrzeni, które pozwoli na oddzielenie miejsca pracy i nauki od obszaru związanego z wypoczynkiem.

  4. Zadbanie o organizację nauki – warto zaplanować swoją naukę, podzielić ją na etapy, korzystać z różnorodnych form pomocy, robić notatki i korzystać z narzędzi, które zwiększą efektywność przyswajanej wiedzy.

  5. Dostrzeganie predyspozycji i talentów – w trakcie nauczania on-line śmiało można wykorzystać swój potencjał. Każdy student ma inne metody na najlepsze przyswajanie materiału, a w tym szczególnym czasie warto wykorzystać je ze zdwojoną siłą. Na początku można poszukać więc takiej metody nauki, która przynosi najwięcej satysfakcji.

  6. Pielęgnowanie motywacji – to ważny element również wpływający na efektywność nauki. Warto zadbać o rozsądny podział materiału, uczyć się sukcesywnie i… nagradzać nawet drobne sukcesy!

Studia – nawet w tak trudnym czasie – mogą być inspirującą przygodą intelektualną. Dziś dodatkowo mamy dostęp do narzędzi, które nie tylko zwiększają efektywność nauki on-line, lecz także pozwalają na budowanie więzi z innymi studentami. Wykorzystajmy więc ten czas jak najlepiej.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Komentarze (0)