O uczelni - Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

O uczelni - Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu jest największą uczelnią filologiczną w kraju. O wysokim poziomie nauczania, jak również warunkach do nauki świadczą nie tylko wysokie pozycje w różnorodnych rankingach, ale przede wszystkim fakt, że w uczelni kształcą się nie tylko polscy, ale i zagraniczni studenci.

Misja Wyższej Szkoły Języków Obcych zawarta jest w trzech kluczowych stwierdzeniach. Są to: najwyższa jakość kształcenia, wspólnota akademicka, nowoczesność. Wspólnie daje to możliwość wszechstronnego, interdyscyplinarnego kształcenia, którego fundamentem jest nauczanie języków obcych. Co ważne, uczelnia zapewnia warunki do współuczestniczenia studentów w podejmowaniu istotnych decyzji organizacyjnych i programowych, budowania warunków do efektywnego komunikowania się z władzami, czy rozwiązywania problemów społeczności studenckiej.

 

 

STUDIA

W katalogu dydaktycznym Wyższej Szkoły Języków Obcych znajdują się najpopularniejsze specjalności filologiczne. Są to: Anglistyka, Germanistyka, Hispanistyka, Koreanistyka, Japonistyka, Sinologia, Filologia szwedzka, Filologia norweska, Skandynawistyka oraz Lingwistyka stosowana.

Część kierunków realizowana jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, a nabywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności służą nie tylko zajęcia, lecz również organizowane wydarzenia, a także wyjazdy zagraniczne realizowane w ramach programu Erasmus+, czy też prowadzonej przez uczelnię współpracy partnerskiej z zagranicznymi uczelniami. Ponadto, WSJO prowadzi kształcenie w obszarze studiów podyplomowych, do których mogą przystąpić absolwenci studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

Warto zaznaczyć, że uczelnia stawia sobie za cel nie tylko kształcenie studentów w ramach oferowanych kierunków, lecz również edukację poprzez popularyzację sztuki, zwłaszcza tej współczesnej w poznańskim wydaniu. W jaki sposób? Za sprawą specjalnego projektu „Sztuka w szkole”, który sprowadza się do prezentacji twórczości wielu artystów w murach uczelni.

 

 

WYKŁADOWCY

Studenci Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu kształcą się pod okiem najwyższej klasy wykładowców, w tym wykładowców obcojęzycznych. To, co świadczy o klasie wykładowcy to nie tylko bogata wiedza i umiejętność jej przekazywania. To także umiejętność zainteresowania danym zagadnieniem i przekazania wiedzy w nieszablonowy sposób.

 

 

INFRASTRUKTURA

A gdzie znajduje się siedziba Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu? Przy ulicy Świętego Czesława 6, czyli w dzielnicy Wilda. Każdy zainteresowany może odbyć wirtualny spacer po uczelni. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Komentarze (0)