Transport

Transport

Transport

30.01.2022

Transport – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej 2022

Według encyklopedycznej definicji transport to zespół czynności związanych z przemieszczaniem osób i dóbr materialnych za pomocą odpowiednich środków. To także kierunek kształcenia, który odnaleźć można w ofercie dydaktycznej Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Nastawiony jest on nie tylko na pozyskanie wiedzy i umiejętności, lecz również nabycie kompetencji, pozwalających na odnalezienie się na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Studia na kierunku transport w AWSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie zasad działania infrastruktury transportowej i środków transportu, standardów i norm technicznych, projektowania złożonych elementów infrastruktury transportowej. Studenci nabywają kompetencji związanych z ergonomią w transporcie, systemami i procesami transportowymi, projektowaniem inżynierskim, czy bezpieczeństwem w transporcie.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • matematyka,
 • fizyka,
 • nauka o materiałach,
 • podstawy konstrukcji maszyn,
 • infrastruktura transportu,
 • środki transportu,
 • podstawy inżynierii ruchu,
 • zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym

 

Ponadto, studenci Transportu otrzymują szeroki wachlarz specjalności. Są to: Inżynieria bezpieczeństwa w transporcie, Inżynieria i bezpieczeństwo w transporcie szynowym, Transport w sytuacjach kryzysowych, Zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie lotniczym, Bezpieczeństwo, logistyka i spedycja w transporcie, Organizacja i technika transportu szynowego, Zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie i sytuacjach kryzysowych, Bezpieczeństwo i obsługa pasażera w transporcie lotniczym.

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie projektowania i analizowania systemów transportowych, projektowania i stosowania środków transportu, opracowywania i wdrażania systemów zarządzania w przedsiębiorstwach transportowych, opracowywania polityki bezpieczeństwa organizacji, tworzenia dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów kolejowych, projektowania i budowy elementów infrastruktury szynowej i pojazdów szynowych, posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym podejmowanie decyzji.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po zakończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w jednostkach eksploatacyjnych, zakładach obsługowo- naprawczych technicznych środków transportu, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego i lotniczego, zakładach przemysłowych, firmach konsultingowych.

 

Opinie

Gdzie studiować Transport? Kierunek ten występuje bardzo często w katalogach dydaktycznych, zatem kandydaci otrzymują szeroki wybór uczelni. Która będzie najlepsza? Która oferuje liczne specjalności? Planując naukę w Dąbrowie Górniczej warto zapoznać się z propozycją kształcenia omawianej przez nas szkoły wyższej. Jakie ma Akademia WSB opinie? Tomek, student Transportu mówi:

„Transport w Akademii WSB to kierunek, który daje wiele możliwości. Można wybrać specjalność i rozwijać zainteresowania, można przygotować się do zdobycia certyfikatu, odbyć szkolenia. To uczelnia dla ambitnych, którzy wiedzą co chcą osiągnąć.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

TRANSPORT - ważne informacje

Transport studia Katowice

Transport studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej:

Absolwent kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • projektowania i analizowania systemów transportowych,
 • projektowania i stosowania środków transportu,
 • opracowywania i wdrażania systemów zarządzania w przedsiębiorstwach transportowych,
 • opracowywania polityki bezpieczeństwa organizacji,
 • tworzenia dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów kolejowych,
 • projektowania i budowy elementów infrastruktury szynowej i pojazdów szynowych,
 • posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym podejmowanie decyzji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Transport:

Absolwent kierunku Transport w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • jednostkach eksploatacyjnych,
 • zakładach obsługowo- naprawczych technicznych środków transportu,
 • jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego i lotniczego,
 • zakładach przemysłowych,
 • firmach konsultingowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (0)