Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - rekrutacja na studia 2021/2022

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - rekrutacja na studia 2021/2022

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - rekrutacja na studia 2021/2022

Historia Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu rozpoczyna się w styczniu 1946 roku. Wtedy to do Wrocławia przybywa Eugeniusz Geppert- malarz reprezentujący w latach 20. nurt nowego klasycyzmu, przedstawiciel koloryzmu i abstrakcji aluzyjnej- z misją założenia Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych.

Z biegiem lat uczelnia poszerza zakres kształcenia, wychowuje nowe pokolenia twórców i staje się znaczącym ośrodkiem kulturo- i opiniotwórczym. Dzisiaj, wrocławska ASP to nie tylko miejsce kształcenia, ale i wyjątkowa społeczność oraz centrum porozumienia pomiędzy kulturą, nauką i sztuką.

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oferuje kształcenie na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Ponadto, prowadzi kształcenie w ramach studiów podyplomowych oraz szkoły doktorskiej.

Istotnym elementem działalności uczelnia jest Visiting Professors Program, w ramach którego zapraszani profesorowie i artyści wizytujący prowadzą zajęcia, seminaria, wykłady i warsztaty. Spotkania z ciekawymi przedstawicielami świata sztuki inspirują studentów, dają szansę na prezentację odmiennych postaw artystycznych, inicjują rozmowę o sztuce współczesnej, wspierają nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych, jak również poszerzają ofertę pracowni specjalistycznych.

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu składa się z pięciu wydziałów, kształcących studentów na studiach stacjonarnych w jedenastu kierunkach oraz na pięciu kierunkach w formie niestacjonarnej. W ofercie dydaktycznej znajdują się: Malarstwo, Rzeźba, Mediacja sztuki, Grafika, Sztuka mediów, Architektura wnętrz, Scenografia, Wzornictwo, Sztuka i wzornictwo ceramiki, Sztuka i wzornictwo szkła, Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie konserwacji i restauracji ceramiki i szkła.

WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Terminy rekrutacji:

stacjonarne niestacjonarne
Studia I stopnia i jednolite od 01.06.2021 do 23.06.2021 od 12.07.2021
Studia II stopnia od 01.06.2021 do 23.06.2021 od 12.07.2021

Studia stacjonarne

Termin rekrutacji studia I stopnia:

od 01.06.2021 do 23.06.2021

Termin rekrutacji studia II stopnia:

od 01.06.2021 do 23.06.2021

Podane terminy dotyczą większości kierunków studiów na danej uczelni, mogą zdarzać się wyjątki dla poszczególnych kierunków studiów. Zachęcamy do sprawdzenia dokładnych terminów rekrutacji na na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - studia 2021

Studia podyplomowe - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu: znaleziono 5

Grupa kierunku
 • Dyscypliny plastyczne w architekturze

  studia podyplomowe

 • Interdisciplinary printmaking

  studia podyplomowe

 • Malarstwo

  studia podyplomowe

 • Mediacja i rysunek sztuki

  studia podyplomowe

 • Specjalizacja kierunkowa

  studia podyplomowe

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Komentarze (0)