Ostatni dzwonek – rekrutacja 2023/2024 na ASP we Wrocławiu

Ostatni dzwonek – rekrutacja 2023/2024 na ASP we Wrocławiu

Studia Wrocław - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

13.06.2023

Ostatni dzwonek –  rekrutacja 2023/2024 na ASP we Wrocławiu

Rekrutacja 2023/2024 na Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu wystartowała 1 czerwca 2023 r. I etap rekrutacji potrwa do 16 czerwca 2023 r. Na przełomie czerwca i lipca odbędą się egzaminy wstępne. Kandydaci mają do wyboru 13 kierunków studiów. W zeszłorocznej rekrutacji 2022/2023 na podium najbardziej obleganych kierunków studiów stanęły: grafika, sztuka mediów oraz architektura wnętrz. 
 

Kierunki studiów oferowane na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu 

W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2023/2024 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu znalazło się 13 kierunków studiów, realizowanych w ramach studiów I stopnia – np.: rysunek, sztuka i wzornictwo ceramiki oraz wzornictwo i II stopnia –  np.: architektura wnętrz, sztuka i wzornictwo szkła oraz sztuka mediów oraz jednolitych magisterskich –  np.: grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, czy rzeźba. Studenci mogą realizować program kształcenia zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. 
W zeszłorocznej rekrutacji 2022/2023 najpopularniejszymi kierunkami studiów według ogólnej liczby zgłoszeń okazały się: grafika, sztuka mediów, architektura wnętrz, wzornictwo oraz malarstwo. Z kolei, biorąc pod uwagę liczbę kandydatów na 1 miejsce królowały: grafika, sztuka mediów, architektura wnętrz, rysunek oraz malarstwo.
Przypominamy, że kandydaci na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie mają ostatnią szansę na przystąpienie do tegorocznej rekrutacji, bowiem elektroniczna rejestracja kandydatów zakończy się już 16 czerwca!
 

Rekrutacja na ASP we Wrocławiu na rok 2023/2024. Jak zgłosić się na studia?

Kandydaci przystępujący do rekrutacji 2023/2024 na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu mają do wyboru 13 kierunków studiów, w tym: 9 kierunków I stopnia, 8 kierunków II stopnia oraz 5 kierunków jednolitych studiów magisterskich
Rekrutacja 2023/2024 na ASP we Wrocławiu rozpoczęła się 1 czerwca. I etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie potrwa do 16 czerwca 2023 r. W tym terminie kandydat powinien: wybrać interesujący go kierunek studiów, wypełnić i zatwierdzić formularz danych osobowych, dokonać opłaty rekrutacyjnej, umieść zdjęcie do dokumentów w wersji elektronicznej oraz, w zależności od wybranego kierunku, wgrać portfolio.
Egzaminy wstępne odbędą się pod koniec czerwca, według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej uczelni. Przykładowo egzamin dla kierunku grafika odbędzie się w terminie od 19 czerwca do 26 czerwca 2023 r. Z kolei kandydaci kierunku sztuka i wzornictwo ceramiki do egzaminu przystąpią 26-30 czerwca 2023 r.
 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu jest uczelnią kształcąca młodych artystów na pięciu wydziałach. Głównym zajęciem uczelni jest badanie kultury i sztuki wizualnej. Wykładowcy ASP we Wrocławiu są specjalistami w swoich dziedzinach, posiadają obszerną wiedzę i doświadczenie w zawodzie, które umożliwia im pracę badawczą oraz komercyjną. 
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu chlubi się nowoczesną strukturą placówki, w skład której wchodzą: pracownie malarskie, rysunkowe, pracownie multimedialne, modelarnie, pracownie odlewnicze, pracownie kamienia, pracownie drewna, huty, piecownie ceramiczne, studia nagraniowe, ciemnia fotograficzna, pracownia gier i form wirtualnych, scena teatralna oraz różnorodne pracownie grafiki artystycznej, a także pracownie konserwacji ceramiki, szkła, witrażu. We wszystkich pracowniach studenci szlifują swoje unikalne zdolności artystyczne w wybranej dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki.

Komentarze (0)