Informatyka

Informatyka

Informatyka

24.06.2022

Informatyka – Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Coraz więcej ludzi uważa, że bez informatyki świat przestałby istnieć. Być może jest to odważne założenie, ale jednak jest w nim sporo racji, bowiem z informatyką mamy do czynienia na co dzień, nawet w najmniej skomplikowanych sytuacjach. Informatyka to również kierunek kształcenia, który od lat nie schodzi z podium popularności. Trudno się temu dziwić. Zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów nie maleje, a na dodatek dyscyplina nieustannie się rozwija. Gdzie zatem się uczyć? Gdzie studiować Informatykę? W Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

Studia na kierunku informatyka w ANS GNIEZNO
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie umożliwia pozyskanie praktycznych umiejętności i kompetencji z wielu różnorodnych dyscyplin. Studenci zaznajamiają się między innymi z grafiką komputerową, aplikacjami internetowymi oraz mobilnymi, przemysłowym Internetem przedmiotów, systemami operacyjnymi i systemami baz danych, systemami wspomagania decyzji, sztuczną inteligencją, czy technikami programowania. Ponadto, kierunek oferuje studentom dwie ścieżki specjalizacyjne: Robotyka i informatyka przemysłowa oraz Systemy informatyczne.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym widnieją między innymi takie zagadnienia jak:

 • analiza danych,
 • aplikacje internetowe,
 • aplikacje mobilne,
 • bezpieczeństwo systemów informatycznych,
 • rzeczywistość wirtualna,
 • systemy wbudowane,
 • zarządzanie jakością oprogramowania,
 • technika cyfrowa,
 • mikroprocesory i mikrokomputery

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie czytania ze zrozumieniem programów zapisanych w języku programowania imperatywnego, konstruowania algorytmów z wykorzystaniem podstawowych technik algorytmicznych, rozwiązywania klasycznych problemów synchronizacji, projektowania oprogramowania, zarządzania konfiguracją oprogramowania, programowania prostych systemów wbudowanych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Informatyki w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach informatycznych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem oraz wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, jak również w przedsiębiorstwach, wykorzystujących rozwiązania informatyczne w zarządzaniu produkcją.

 

Opinie

Dokąd udać się na studia? Takie pytanie zadaje sobie niejeden kandydat. Wybrać ten, czy inny ośrodek akademicki? Tę, czy inną uczelnię? Okres rekrutacji to czas, kiedy należy rozwiać wiele wątpliwości. Jaki krok powinny wykonać osoby zainteresowane podjęciem studiów informatycznych? Przede wszystkim poznać bliżej omawianą przez nas szkołę wyższą. Jakie ma Akademia Nauk Stosowanych w Gnieźnie opinie? Tomek, student Informatyki mówi:

„ANS to uczelnia, która okazała się najlepszym wyborem. Zajęcia są praktyczne, ciekawe, dzięki którym rzeczywiście mogę rozwijać zainteresowania. Polecam. Innym także się spodoba.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w ANS Gniezno:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • automatyki i robotyki,
 • sztucznej inteligencji,
 • multimediów i wirtualnej rzeczywistości,
 • systemów baz danych,
 • technik programowania,
 • sieci komputerowych,
 • systemów mobilnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach informatycznych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Komentarze (0)