Sport - piłka nożna

Sport - piłka nożna

Sport - piłka nożna

11.04.2022

Sport- piłka nożna – Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Piłka nożna jest najpopularniejszą grą zespołową, którą pasjonują się mieszkańcy niemal wszystkich kontynentów. Z racji swojej popularności, a także środków jakie przeznacza się na jej promocję, piłkarze stają się nie tylko sportowcami, ale także ludźmi z pierwszych stron gazet, którzy swoją rozpoznawalnością dorównują aktorom, czy gwiazdom muzyki popularnej. Pozostawiając na uboczu światła reflektorów, piłka nożna to dyscyplina, która uczy współpracy, przewidywania, dobierania odpowiedniej taktyki. Jak mawiał Albert Camus: „Wszystko, co wiem na pewno o moralności i powinnościach człowieka‚ zawdzięczam futbolowi.” A zatem być może piłka nożna to coś więcej? Przekonają się o tym ci, którzy wybiorą studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Studia na kierunku sport - piłka nożna w AWF BIAŁA PODLASKA
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Sport- piłka nożna w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej umożliwia pozyskanie wiedzy złożonej z zagadnień dotyczących nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. W toku studiów studenci poznają podstawy budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz podstawowe procesy fizjologiczne i biochemiczne zachodzące w organizmie sportowca w ontogenezie, procesy zmęczenia i wypoczynku, odnowy psychobiologicznej oraz zasady racjonalnego żywienia w ustalaniu diety sportowca, jak również zagrożenia wynikające z zażywania niedozwolonych środków dopingujących w sporcie. Ponadto, zaznajamiają się z filozofią gry w piłkę nożną, przywództwem i budowaniem drużyny, biologicznymi uwarunkowaniami wysiłku w piłce nożnej, czy przygotowaniem kondycyjnym w piłce nożnej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Sport- piłka nożna w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oparte są na programie, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • biomechanika sportu,
 • fizjologia wysiłku fizycznego,
 • genetyka w sporcie,
 • przygotowanie koordynacyjne w piłce nożnej,
 • analiza gry w piłce nożnej,
 • żywienie w sporcie,
 • traumatologia w piłce nożnej

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Sport- piłka nożna nabywają umiejętności w zakresie planowania i organizowania przedsięwzięć sportowych, stosowania podstawowych metod, form i środków edukacji sportowej, wykonywania podstawowych pomiarów antropometrycznych, biomechanicznych i fizjologicznych, prowadzenia zajęć na różnych poziomach wieku i zaawansowania sportowego, planowania i prowadzenia procesu treningowego.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci kierunku Sport- piłka nożna w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szkołach, klubach sportowych, instytucjach oświatowych.

 

Opinie

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową, ale studia w jej zakresie nie należą do najczęściej występujących. Co zrozumiałe, aby zdobywać wiedzę i umiejętności należy wybrać odpowiednią, specjalistyczną uczelnię, taką jak Akademia Wychowania Fizycznego. Jakie ma Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej opinie? Tomek, student kierunku Sport- piłka nożna mówi:

„Studia w AWF mogą być początkiem czegoś dużego. To właśnie tutaj można przygotować się do wejścia na rynek, uzyskać uprawnienia i licencje. To miejsce dla ludzi z pasją, miejsce dla ludzi aktywnych, którzy swoją aktywnością chcą zarażać innych.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Sport- piłkę nożną w AWF Biała Podlaska:

Absolwent kierunku Sport- piłka nożna w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • anatomii,
 • metod oceny poziomu wydolności fizycznej sportowców,
 • przygotowania kondycyjnego i koordynacyjnego w piłce nożnej,
 • psychologii sportu,
 • zarządzania i marketingu w piłce nożnej,
 • żywienia w sporcie,
 • analizy gry w piłce nożnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Sport- piłka nożna:

Absolwent kierunku Sport- piłka nożna w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • szkołach,
 • klubach sportowych,
 • instytucjach oświatowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Filia AWF w Białej Podlaskiej

Komentarze (0)