Information Technology

Information Technology

Information Technology

21.03.2022

Information Technology – Collegium Da Vinci w Poznaniu

Information Technology, czyli technologia informacja to zespół środków, narzędzi oraz innych technologii, które służą wszechstronnemu posługiwaniu się informacją. Podstawowym zadaniem specjalistów w tej dyscyplinie jest dbałość o dane przedsiębiorstwa, a zatem zajmują się przetwarzaniem, przechowywaniem, prezentowaniem oraz zabezpieczaniem. A na czym polegają studia? Studia polegają na kształceniu nowoczesnych informatyków, którzy będą potrafili tworzyć, rozwijać i wdrażać technologie, na których opiera się współczesny świat. Studia te oferuje Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Studia na kierunku information technology w CDV POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na anglojęzycznym kierunku Information Technology w Collegium Da Vinci w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. Tymi elementami są między innymi: sztuczna inteligencja, programowanie, bazy danych, sieci komputerowe, bezpieczeństwo systemów informatycznych, czy chmura obliczeniowa. Studenci zaznajamiają się z zasadami projektowania interfejsów graficznych i stron internetowych, zaawansowanym programowaniem obiektowym, wdrażaniem i zarządzaniem zasobami przechowywania danych, zasadami administracji systemami sieciowymi, bezpieczeństwem sieci, systemami serwerowymi, planowaniem i konfiguracją rozwiązań chmurowych. Ponadto, otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań i zdobywania praktycznych i specjalistycznych umiejętności w obszarze trzech specjalności: aplikacji mobilnych i internetowych, sieci komputerowych oraz inżynierii chmury.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Information Technology w Collegium Da Vinci w Poznaniu oparte są na bogatym programie, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • logic and set theory,
 • mathematical basics of ICT,
 • artificial intelligence,
 • designing and programming games,
 • databases systems,
 • security foundations,
 • computer architecture

 

Nabywane umiejętności

Studenci Information Technology rozwijają umiejętności między innymi w zakresie projektowania interfejsów graficznych i stron internetowych, zaawansowanego programowania obiektowego, projektowania aplikacji internetowych, zarządzania sieciami bezprzewodowymi, zarządzania systemami sieciowymi, konfiguracji środowiska rozwiązań chmurowych, wdrażania i zarządzania zasobami przechowywania danych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Information Technology w CDV będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako programiści rozwiązań chmurowych, projektanci infrastruktury IT, administratorzy systemów informatycznych, projektanci stron internetowych.

 

Opinie

Kandydaci na informatyczne studia w Poznaniu otrzymują spory wybór edukacyjnych możliwości. Na którą się zdecydować? Chcąc pozyskać jak najwięcej umiejętności praktycznych, warto postawić na anglojęzyczny kierunek Information Technology, realizowany w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie? Paweł, student Information Technology mówi:

„Dlaczego warto studiować w Collegium Da Vinci? Ponieważ stawia na rozwijanie praktycznych umiejętności, a to właśnie one są najważniejsze i dzięki nim można zdobyć dobrą i satysfakcjonującą pracę. „

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Information Technology w Collegium Da Vinci w Poznaniu:

Absolwent kierunku Information Technology w Collegium Da Vinci w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • programowania strukturalnego,
 • programowania obiektowego,
 • projektowania stron internetowych,
 • administracji systemami sieciowymi,
 • bezpieczeństwa sieci systemowych,
 • wdrażania i zarządzania zasobami przechowywania danych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Information Technology:

Absolwent kierunku Information Technology w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • IT system administrator,
 • IT infrastrucutre designer,
 • cloud engineer,
 • cloud solutions developer,
 • web designer.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)