Informatyka

Informatyka

Informatyka

04.04.2022

Informatyka – Akademia WSB w Cieszynie

Niektórym wydaje się, że świat bez informatyki pogrążyłby się w ciemnościach i olbrzymim chaosie, a finalnie przestałby istnieć. Co zrozumiałe, podobne teorie należy odbierać z uśmiechem, jednak prawdą jest, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej jest nam obyć się bez informatyki i jej owoców. Z dobrodziejstw tej dziedziny korzystamy każdego dnia, a rozwiązania w jej zakresie znacznie ułatwiają życie. Mogłoby się wydawać, że współczesny rynek przesycony jest specjalistami z zakresu informatyki, tymczasem na wiedzę i informatyczne umiejętności zapotrzebowanie nie spada i być może nigdy nie spadnie. Dlatego warto studiować Informatykę. A w której uczelni? W Akademii WSB w Cieszynie.

Studia na kierunku informatyka w
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka w Akademii WSB w Cieszynie umożliwia pozyskanie wiedzy, umiejętności technicznych oraz kompetencji miękkich. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z projektowaniem i modelowaniem systemów informatycznych, programowaniem komputerów, technologiami sieciowymi i zastosowaniem sieci komputerowych, tworzeniem złożonych systemów informatycznych, dobieraniem środowisk programistycznych w zależności od realizowanego projektu informatycznego, a także pracą projektową nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka w Akademii WSB w Cieszynie realizowane są w oparciu o program, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • matematyka,
 • elektrotechnika,
 • algorytmy i struktury danych,
 • bazy danych,
 • inżynieria oprogramowania,
 • metody sztucznej inteligencji,
 • systemy operacyjne,
 • sieci komputerowe

Studenci Informatyki w Akademii WSB w Cieszynie otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz specjalistycznych umiejętności, bowiem w przestrzeni kształcenia funkcjonują następujące specjalności: Inżynieria oprogramowania, Mechatronika i inteligentne rozwiązania informatyczne, Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza, Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej, Informatyka przemysłowa.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki nabywają umiejętności między innymi w zakresie projektowania i modelowania systemów informatycznych, projektowania i programowania aplikacji internetowych, projektowania i programowania rozwiązań i aplikacji desktopowych i wbudowanych, projektowania oprogramowania dla maszyn i urządzeń, stosowania metod i narzędzi informatyki śledczej, obróbki obrazów rastrowych i wektorowych, tworzenia i wykorzystywania komputerowych modeli trójwymiarowych, programowania sterowników przemysłowych.

 

Praca po studiach

Jak prezentują się perspektywy zawodowe? Absolwenci studiów na kierunku Informatyka w Akademii WSB w Cieszynie wyróżniają się szerokim wachlarzem praktycznych umiejętności. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach modelowania i symulacji procesów produkcyjnych w przemyśle, technologii internetowych, przetwarzania obrazów cyfrowych, bezpieczeństwa systemów operacyjnych, informatycznych aspektów automatyki i robotyki. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, firmach projektujących aplikacje internetowe, działach IT przedsiębiorstw, interdyscyplinarnych zespołach zajmujących się projektowaniem, programowaniem, wytwarzaniem, wdrażaniem i eksploatacją inteligentnych urządzeń mechatronicznych.

 

Opinie

Informatyka należy do grona najpopularniejszych kierunków, zatem oferowana jest przez wiele uczelni. Którą z nich wybrać? Planując podjąć kształcenie w Cieszynie warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Akademia WSB w Cieszynie opinie? Szymon, student Informatyki mówi:

„Informatyka to taki kierunek, do którego nie można podejść inaczej niż praktyczne. Na studiach w Akademii WSB przede wszystkim rozwijamy umiejętności, bo to one świadczą o naszej klasie i przygotowaniu do pracy.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Akademii WSB w Cieszynie:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii WSB w Cieszynie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • programowania komputerów,
 • programowania aplikacji mobilnych,
 • projektowania aplikacji internetowych,
 • informatyki śledczej,
 • obróbki obrazów rastrowych i wektorowych,
 • generowania rzeczywistości wirtualnej,
 • programowania sterowników przemysłowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii WSB w Cieszynie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe,
 • firmach projektujących aplikacje internetowe,
 • działach IT przedsiębiorstw,
 • interdyscyplinarnych zespołach zajmujących się projektowaniem, programowaniem, wytwarzaniem, wdrażaniem i eksploatacją inteligentnych urządzeń mechatronicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Cieszynie

Komentarze (0)