Informatyka

Informatyka

Informatyka

10.04.2022

Informatyka – WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Mogłoby się wydawać, że na temat Informatyki oraz studiów w jej zakresie powiedziano już wszystko. Mogłoby się wydawać, że współczesny rynek przepełniony jest wykształconymi specjalistami i dla świeżo upieczonych absolwentów nie ma już zwyczajnie miejsca. Otóż, jest zupełnie inaczej. Informatyka należy do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków, ponieważ rynek nieustannie poszukuje fachowców wyróżniających się praktyczną wiedzą. W jaki sposób zdobyć tę praktyczną wiedzę, otwierającą szerokie możliwości zawodowe? To proste. Należy wybrać studia w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Studia na kierunku informatyka w WIT
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania umożliwia pozyskanie wszechstronnej wiedzy, na którą składają się nie tylko zagadnienia informatyczne, ale również zagadnienia z obszaru podstaw matematycznych, ekonomicznych i prawnych aspektów działalności firm, jak również zagadnienia z dziedziny filozofii. Studenci zaznajamiają się między innymi z organizacją i architekturą komputerów, podstawami układów logicznych, programowaniem w języku C, programowaniem w VBA, bazami danych i systemami operacyjnymi. Ponadto, zapoznają się z problematyką sieci komputerowych, w tym z bezpieczeństwem i programowaniem w sieciach, a także z podstawowymi zagadnieniami sztucznej inteligencji.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania realizowane są w oparciu o bogaty program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • analiza matematyczna,
 • budowa i analiza algorytmów,
 • oprogramowanie użytkowe,
 • matematyka dyskretna,
 • programowanie obiektowe,
 • systemy operacyjne,
 • automatyzacja przetwarzania w chmurze

Studenci otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz zdobywania specjalistycznej wiedzy, dzięki realizowanym specjalnościom, do których należą: Przetwarzanie danych, Inżynieria oprogramowania, Technologia chmury obliczeniowej, Inżynieria programowo- sprzętowa, Architektura i bezpieczeństwo chmury obliczeniowej.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie programowania strukturalnego i obiektowego, programowania w różnych środowiskach informatycznych, programowania systemowego, skryptowego i w językach sprzętu cyfrowego, projektowania aplikacji w środowiskach graficznych oraz aplikacji systemowych i sieciowych, zarządzania projektami informatycznymi, administrowania środowiskiem serwerowym Windows, implementacji systemów zarządzania urządzeniami mobilnymi, automatyzacji zadań w środowisku PowerShell, implementacji zabezpieczeń w środowiskach klienckich i serwerowych, optymalizacji baz danych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Informatyka w WIT Warszawie wyróżniają się wszechstronną wiedzą i licznymi umiejętnościami praktycznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach hurtowni danych, konfigurowania i utrzymywania usług Office 365, zintegrowanego projektowania oprogramowania, projektowania i implementowania środowisk hybrydowych, architektury środowisk chmury obliczeniowej, projektowania systemów wieloagentowych, wstecznej inżynierii oprogramowania, czy systemów kryptograficznych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako: projektanci oprogramowania, analitycy systemów, programiści aplikacji, konsultanci baz danych, specjaliści do spraw hurtowni danych, inżynierowie automatyzacji.

 

Opinie

Studia w Warszawie to niezwykle bogata przestrzeń, w której odnaleźć można wiele interesujących propozycji kształcenia. Co zrozumiałe, ofert dotyczących studiów informatycznych jest bardzo wiele, co może prowadzić do niezdecydowania kandydatów. Którą uczelnię wybrać? Która najlepiej odpowiadać będzie naszym zainteresowań? Poszukując odpowiedniego miejsca do nauki, warto zapoznać się z propozycją omawianej przez nas uczelni. Jakie ma WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie opinie? Kamil, student Informatyki mówi:

„WIT to uczelnia, która stawia na zdobywanie umiejętności praktycznych. To one liczą się na rynku, to one są najważniejsze i świadczą o naszym przygotowaniu do wykonywania zawodu. W WIT każdy przygotuje się do wejścia na rynek i stanie się specjalistą w swojej dziedzinie.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w WIT Warszawa:

Absolwent kierunku Informatyka w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • algorytmów i struktur danych stosowanych w różnych dziedzinach zastosowań informatyki,
 • programowania strukturalnego i obiektowego,
 • modelowania i produkcji oprogramowania,
 • administrowania środowiskiem serwerowym Windows,
 • metod i narzędzi programowania zespołowego,
 • przetwarzania i transmisji dźwięku i obrazu w postaci cyfrowej,
 • wstecznej inżynierii oprogramowania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • konsultant baz danych,
 • administrator środowisk SQL Server,
 • projektant oprogramowania,
 • inżynier oprogramowania,
 • analityk danych,
 • konsultant w zespołach bezpieczeństwa technologii Microsoft,
 • programista aplikacji,
 • analityk systemów.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Komentarze (0)