Bezpieczeństwo wewnętrzne

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Bezpieczeństwo wewnętrzne

06.07.2022

Bezpieczeństwo wewnętrzne – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne od kilku lat zyskuje coraz więcej sympatyków wśród kandydatów na studia. Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do pracy w wielu obszarach związanych z szeroko pojętym przeciwdziałaniem zagrożeniom, a także procesom reagowania na nie. Oznacza to, że z dyplomem w kieszeni można pracować między innymi w wymiarze sprawiedliwości, służbach policyjnych, czy służbach specjalnych.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WZBINOZ ŁÓDŹ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu prawa w kontekście regulowania obszarów związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, bezpieczeństwem państwa, zarządzaniem kryzysowym i tematyką bezpieczeństwa na poziomie branżowym, czyli między innymi bezpieczeństwa zdrowotnego, bezpieczeństwa finansowego, czy bezpieczeństwa energetycznego. Studia posiadają charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zagadnienia prawne łączą się z innymi dyscyplinami, takimi jak: ekonomia, czy zarządzanie.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: 6000 zł

studia niestacjonarne: 5400 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi realizowane są w oparciu o program, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji,
 • modelowanie zagrożeń i zarządzanie ryzykiem,
 • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw,
 • bezpieczeństwo w logistyce magazynowej,
 • projektowanie programów inwestycji transportowych,
 • cyberprzestępczość,
 • problemy i wyzwania informatyki śledczej i zabezpieczania danych cyfrowych

Studenci otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz zdobywania wiedzy specjalistycznej, dzięki następującym specjalnościom: Cyberbezpieczeństwo, Bezpieczeństwo transportu i logistyki.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego nabywają umiejętności między innymi w zakresie przewodzenia w zmiennym środowisku, analizowania zagrożeń przestępczością, identyfikacji zagrożeń w cyberprzestrzeni, zarządzania nowoczesnym transportem i logistyką, analizowania i projektowania systemów transportowych, opracowywania systemów bezpieczeństwa, zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach technicznych aspektów cyberbezpieczeństwa, systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, prawa handlowego i gospodarczego, kontroli transportu drogowego, praca pracy. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w administracji publicznej, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach logistycznych, przedsiębiorstwach transportowych, strukturach ratownictwa drogowego, międzynarodowych agencjach do spraw bezpieczeństwa, firmach i korporacjach.

 

Opinie

Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek cieszący się coraz większym zainteresowaniem kandydatów. Niestety, nie widnieje w katalogach dydaktycznych wszystkich uczelni. Planując studia w Łodzi warto więc zaznajomić się z ofertą WSBiNoZ. Jakie ma Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi opinie? Tomek, student Bezpieczeństwa wewnętrznego mówi:

„Wybrałem studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, ponieważ oferuje konkretne studia, czyli nastawione na zdobywanie wiedzy praktycznej. Poza tym, studia na Bezpieczeństwie wewnętrznym mają bardzo bogaty program i ciekawe specjalności, aby zostać specjalistą i móc konkurować na rynku.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSBiNoZ:

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • identyfikowania symptomów przestępczości,
 • analizowania zagrożeń przestępczością,
 • zasad funkcjonowania krajowego i europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa,
 • opracowywania systemów bezpieczeństwa,
 • zarządzania nowoczesnym transportem i logistyką,
 • realizowania operacyjnej działalności logistycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne:

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • administracji publicznej,
 • firmach konsultingowych,
 • przedsiębiorstwach logistycznych,
 • przedsiębiorstwach transportowych,
 • strukturach ratownictwa drogowego,
 • międzynarodowych agencjach do spraw bezpieczeństwa,
 • firmach i korporacjach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Komentarze (0)