Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia

17.08.2022

Fizjoterapia – Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

Fizjoterapia jest nierozerwalną częścią obszaru nauk medycznych, która omawia i prezentuje metody leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych formach energii fizycznej. Dziedzina ta zajmuje się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, a także zapobieganiem im oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia. Co zrozumiałe, aby zostać fizjoterapeutą – trzecim najliczniej reprezentowanym zawodem medycznym – należy pozyskać wiedzę i umiejętności. Studia z zakresu fizjoterapii oferuje Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie, w której studenci realizują zajęcia teoretyczne i zajęcia kliniczne oraz praktyki.

Studia na kierunku fizjoterapia w MUM
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy oraz licznych umiejętności praktycznych, stanowiących przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z zasadami przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, zasadami kształtowania i podtrzymywania sprawności i wydolności fizycznej na poziomie optymalnym dla osób o utrwalonej niepełnosprawności, jak również nabywają umiejętności w zakresie wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych i prowadzenia współpracy ze specjalistycznymi zespołami rehabilitacyjnymi.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Fizjoterapii w Mazowieckiej Uczelni Medycznej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie wykonywania zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej oraz specjalnych metod fizjoterapii, interpretowania wyników badań czynnościowych, przeprowadzania testów funkcjonalnych, tworzenia i modyfikowania programów fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami, dobierania wyrobów medycznych, kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Fizjoterapii w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości, metod specjalnych w korekcji wad postawy, biochemii i energetyki wysiłku fizycznego, fizjoterapii w sporcie, czy rehabilitacji chorób neurologicznych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych, ośrodkach sportowych, ośrodkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Warszawie to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie opinie? Rafał, student Fizjoterapii mówi:

„Mazowiecka Uczelnia Medyczna przygotowuje do wykonywania zawodu. W toku studiów realizujemy mnóstwo zajęć praktycznych, a poza tym mamy możliwość poszerzania wiedzy z różnych obszarów, dzięki długiej liście przedmiotów do wyboru.„

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizjoterapię w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • anatomii prawidłowej człowieka,
  • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka,
  • zasad oddziaływania sił mechanicznych na organizm człowieka zdrowego i chorego,
  • profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości,
  • fizjoterapii w sporcie i masażu sportowego,
  • zasad działania wyrobów medycznych i zasad ich stosowania w leczeniu osób z różnymi chorobami i dysfunkcjami.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • gabinetach fizjoterapeutycznych,
  • uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych,
  • ośrodkach sportowych,
  • ośrodkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

Komentarze (1)

Anna Bukowska odpowiedz

Bardzo fajna uczelnia skończyłam ja 16 lat temu co prawda nie pracuję już w zawodzie ale wiele mnie nauczyła