Optometria

Optometria

Optometria

17.08.2022

Optometria – Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

Optometria jest dziedziną, która swoją uwagę skupia na procesie widzenia, a w szczególności na tym, co służy ochronie, usprawnieniu, zachowaniu i rozwojowi tego procesu. Czym zatem różni się optometria od popularniejszej okulistyki? Mówiąc najprościej, okulista leczy, a optometrysta mierzy. Optometrysta to specjalista, który wykonuje pomiary parametrów układu wzrokowego i odkrywa odstępstwa od norm fizjologicznych. W jakim celu to robi? Między innymi aby dobrać albo wykonać korekcję przy użyciu okularów, czy soczewek. Jak zostać optometrystą? Co oczywiste, należy ukończyć konkretne studia. A te oferuje Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie.

Studia na kierunku optometria w MUM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Optometria w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu badania refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, a także diagnozowania i właściwego postępowania w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego. Kierunek charakteryzuje się praktycznym wymiarem kształcenia, a studia przygotowują do wykonywania konkretnego zawodu, czyli optometrysty, zajmującego się diagnozowaniem zaburzeń wzroku.

Studenci Optometrii w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie przygotowują się do wykonywania jasno określonych zadań zawodowych. Po ukończeniu kształcenia zajmować się będą między innymi: przeprowadzaniem badań diagnostycznych, badaniem funkcji wzroku z użyciem specjalistycznego sprzętu, diagnozowaniem zaburzeń ruchu gałki ocznej i wad widzenia dwuocznego, czy też dobieraniem i przepisywaniem okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych.

Optometria to kierunek, który nie występuje we wszystkich katalogach edukacyjnych. Osoby zainteresowane kształceniem muszą zatem zwrócić uwagę na propozycje konkretnych szkół wyższych, a jedną z nich jest Mazowiecka Uczelnia Medyczna. Czy warto w niej studiować? Jakie ma Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie opinie? Dominika, studentka Optometrii mówi:

„To, co najbardziej podoba mi się na studiach w MUM to przede wszystkim ciekawe zajęcia, które prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Poza tym, atmosfera jest przyjazna, więc nauka sprawia przyjemność. Warto tutaj studiować i warto studiować tak ciekawą dyscyplinę jaką jest optometria.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Optometrię w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie:

Absolwent kierunku Optometria w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • badania oczu i przeprowadzania badań diagnostycznych,
  • badania funkcji wzroku,
  • diagnozowania zaburzeń ruchu gałki ocznej i wad widzenia,
  • dobierania i przepisywania okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Optometria:

Absolwent kierunku Optometria w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • salonach optycznych,
  • klinikach okulistycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

Komentarze (0)