Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

28.02.2023

Turystyka i rekreacja – Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

Turystyka i rekreacja to kierunek idealny dla osób ciekawych świata, które lubią spędzać czas aktywnie, a swoją pasją pragną zarażać innych. To kierunek, który zaspokoi oczekiwania tych, dla których ważne są takie zagadnienia jak: zdrowy styl życia, aktywność fizyczna, odkrywanie ciekawych miejsc i poznawanie nowych ludzi. A gdzie studiować Turystykę i rekreację? W Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w PPUZ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Turystyka i rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu umożliwia pozyskanie wiedzy złożonej z zagadnień dotyczących nauk społecznych, nauk przyrodniczych oraz nauk ekonomicznych. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami organizowania ruchu turystycznego, modelami funkcjonowania produktów turystycznych, zasadami organizowania imprez rekreacyjnych, czy historią krajoznawstwa w Polsce. Ponadto, poznają krajowe obiekty UNESCO, terminologię z zakresu organizacji imprez sportowo- rekreacyjnych, zasady gier terenowych z wykorzystaniem map i odbiorników GPS, techniki służące opisowi zjawisk przyrodniczych i kulturowych, a także walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Orawy, Podhala i Spisza.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu prowadzone są w oparciu o program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • środowiskowe uwarunkowania turystyki i rekreacji,
 • atrakcje turystyczne,
 • obsługa ruchu turystycznego z elementami zarządzania,
 • pedagogika czasu wolnego,
 • ekologia w turystyce i rekreacji,
 • organizacja imprez rekreacyjnych,
 • turystyka aktywna,
 • promocja i informacja w turystyce

 

Nabywane umiejętności

Studenci Turystyki i rekreacji oprócz złożonej wiedzy nabywają również rozmaitych umiejętności praktycznych. O jakich umiejętnościach mowa? Między innymi w zakresie: analizy funkcjonowania istniejących na rynku produktów turystycznych, tworzenia biznes planu produktu turystycznego, tworzenia programów imprez turystycznych, posługiwania się systemami informatycznymi w celach promocyjnych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Turystyka i rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu posiadają wiedzę, umiejętności oraz, coraz częściej poszukiwane na rynku, kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach pedagogiki i socjologii czasu wolnego, zasad i procedur planowania przestrzennego, obsługi ruchu turystycznego i regulacji funkcjonowania przedsiębiorstw turystycznych, zasad funkcjonowania informacji turystycznej w Polsce, procedur i standardów obsługi klienta w branży turystycznej. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach podróży, hotelach, uzdrowiskach, firmach specjalizujących się w obsłudze ruchu turystycznego, instytucjach sportowo- rekreacyjnych.

 

Opinie

Turystyka i rekreacja należy do grona kierunków, których popularność systematycznie rośnie. Popularność sprawia, że odnalezienie Turystyki i rekreacji w katalogach edukacyjnych nie jest żadnym problemem. Problemem może wydawać się podjęcie decyzji związanej z wyborem odpowiedniej uczelni. Planując studia w Nowym Targu warto zapoznać się bliżej z ofertą dydaktyczną omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu opinie? Klaudia, studentka Turystyki i rekreacji mówi:

„PPUZ w Nowym Targu to uczelnia dla osób, które wiedzą jakie wykształcenie chcą zdobyć i w jaki sposób je wykorzystać. Co ważne, podczas studiów mamy możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień i certyfikatów, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie nam osiągnąć to, co zaplanowaliśmy.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Turystykę i rekreację w PPUZ w Nowym Targu:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • fizjologii wysiłku fizycznego,
 • marketingu w turystyce i rekreacji,
 • planowania i organizowania przedsięwzięć turystycznych i rekreacyjnych,
 • metod badania rynku turystycznego,
 • planowania i przeprowadzania imprez z zakresu animacji czasu wolnego,
 • obsługi ruchu turystycznego i regulacji funkcjonowania przedsiębiorstw turystycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Turystyka i rekreacja:

Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach podróży,
 • hotelach,
 • uzdrowiskach,
 • firmach specjalizujących się w obsłudze ruchu turystycznego,
 • instytucjach sportowo- rekreacyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

Komentarze (0)