akademik akademii muzycznej łódź

Dom Studencki Akademii Muzycznej w Łodzi

DOM STUDENCKI
Studentom i gościom Akademii jako dom studencki służy budynek, mieszący się przy ul. Żubardzkiej 2 a, posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią i z centrum miasta (mapa). Jest to przestronny i nowocześnie wyposażony gmach, którego parter przystosowany jest do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne. 
Personel domu stara się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przez całą dobę oraz jak najlepsze warunki do pracy i spędzania czasu wolnego. W weekendy miejsca w pokojach wieloosobowych mogą być wynajmowane studentom bądź praktykantom innych łódzkich uczelni jak również młodzieżowym grupom turystycznym lub sportowym. Mamy im do zaoferowania tanie miejsca noclegowe w pokojach zbiorowych (sześcio – i ośmioosobowych), które wyposażone zostały w nowoczesne łóżka piętrowe.W okresie letniej kanikuły tj. od czerwca do końca września akademik służy jako hotel lub schronisko młodzieżowe. W czasie wakacji możemy także organizować kilkudniowe narady, konferencje, sympozja itp.  W domu studenckim znajduje się świetlica z nowoczesnym umeblowaniem dla 50 osób, do dyspozycji mieszkańców przeznaczony jest parking dla 30 samochodów.
MIEJSCA NOCLEGOWE
Obiekt posiada ogółem 156 miejsc noclegowych, w tym 129 miejsc w pokojach 2 – i 3 –osobowych dla studentów oraz 22 miejsca w pokojach zbiorowych. Do dyspozycji przyjezdnych pedagogów przeznaczono 5 miejsc noclegowych w pokojach gościnnych. 
WARUNKI HIGIENICZNO – SANITARNE
Na każdej z czterech kondygnacji budynku znajdują się po dwie nowoczesne o wysokim standardzie wieloosobowe łazienki i toalety. Na parterze znajduje się ponadto toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ogólnodostępne pomieszczenia pralni i suszarni.
MIEJSCA DO PRACY I ĆWICZEŃ
Na trzech kondygnacjach budynku znajdują się po cztery pomieszczenia przeznaczone do ćwiczeń muzycznych. W sumie do dyspozycji mieszkańców akademika przygotowano i wyposażono w odpowiedni sprzęt meblowy 12 takich pomieszczeń. W sześciu z nich znajdują się pianina.
MOŻLIWOŚĆ SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWYWANIA POSIŁKÓW
Do tego celu służą nowocześnie wyposażone pomieszczenia kuchenne, które znajdują się na każdej kondygnacji budynku.
DOSTĘP DO INTERNETU
Każdy z pokoi wyposażony jest w szerokopasmowe łącze internetowe, umożliwiające studentom i gościom hotelu podłączenie indywidualnych komputerów do sieci WWW.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Komentarze (0)