organizacje studenckie SGH

Organizacje Studenckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Nauka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie to nie tylko ekonomia, gospodarka, finanse i rachunkowość, przygotowania do egzaminów i sesja. W trakcie roku akademickiego studenci mają możliwość wykorzystać swoje umiejętności i zdobyć ciekawe doświadczenie wstępując do organizacji działających przy SGH i realizując ciekawe projekty społeczne, kulturalne i naukowe. Aktywność studencka to również możliwość nawiązania kontaktów z firmami i instytucjami, gdzie w przyszłości, jako absolwenci będą pracować studenci SGH. 
Samorząd Studentów SGH
Najważniejszą organizacją studencką jest oczywiście Samorząd Studentów SGH. W ciągu każdego roku akademickiego przy różnych projektach związanych z działalnością Samorządu współpracuje około 150 studentów z różnych lat studiów. Główny obszar działania tej organizacji to projekty mające wpływać na życie studentów i stałe działania na rzecz ochrony ich praw i interesów. Oprócz tego Samorząd organizuje takie wydarzenia jak Bieg SGH, Juwenalia, Wielką Paradę Studentów, Obozy Zerowe dla wszystkich osób, które zaczynają swoją przygodę z SGH. 
Na stronie Samorządu Studentów SGH można też znaleźć ważne informacje na temat rekrutacji na studia, akademików, przygotowania do nauki na pierwszym semestrze, wyboru przedmiotów czy też oceny wykładowców.  
AZS SGH
Dla wszystkich osób, które oprócz nauki są zainteresowane rozwojem swoich umiejętności sportowych, AZS SGH daje możliwość udziału w zajęciach fizycznych i sekcjach. W obecnej chwili studenci mogą przystąpić do jednej z 24 sekcji: od Aerobiku sportowego i biegów przełajowych przez piłkę nożną i siatkówkę po tenis ziemny i żeglarstwo. Członkowie poszczególnych zespołów oprócz cotygodniowych treningów mają też szansę wziąć udział w zawodach sportowych oraz sprawdzić się podczas Mistrzostw Akademickich. Przedstawiciele SGH wielokrotnie już zajmowali czołowe miejsca i zdobywali medale w różnorodnych dyscyplinach sportowych. W maju każdego roku AZS SGH organizuje Zawody Żeglarskie o puchar JM. Rektora SGH, które odbywają się na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego. 
Zespół Pieśni i Tańca SGH 
Zespół Ludowy to nie tylko godziny prób śpiewu i tańca, ale przede wszystkim wielka rodzina. Nic bardziej nie łączy ludzi, tworząc przyjaźnie i miłości na całe życie, jak wspólne koncerty, imprezy oraz obozy szkoleniowe. Niesamowita atmosfera sprawia, że każdego roku do tego wybitnego grona dołącza nowe grono chętnych 
Zespół Pieśni i Tańca SGH działa przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie od 2004 roku. W tym czasie studenci SGH reprezentowali Uczelnię oraz Polskę na niezliczonej ilości festiwali zagranicznych w Europie np. w Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Włochach, Węgrzech czy na Azorach. Oprócz tego zespół odwiedził też Turcję, Maroko oraz Kazachstan. W trakcie każdego wyjazdu ZPiT SGH prezentował koncerty patriotyczne i brał udział w obchodach świąt narodowych, uświetniając uroczystości. Ważnym elementem działalności Zespołu są występy podczas Wigilii SGH oraz organizacja Folk Day-Dnia Folkloru, podczas którego wszyscy chętni mogą obejrzeć występy taneczne, nauczyć się kroków podstawowych tańców, posłuchać muzyki ludowej i spróbować regionalnych dań z całej Polski. W 2015 roku ZPiT SGH wydał płytę „Debiut”, na której znalazły się utwory ludowe i pieśni z repertuaru zagranicznego. 
Teatr Scena Główna Handlowa w SGH
Studenci SGH w 2008 roku we współpracy z Teatrem Konsekwentnym rozpoczęli działalność teatralną, która trwa po dzień dzisiejszy. Reżyserem i mentorem grupy jest Jerzy Łazewski, który pomaga w przygotowaniu każdego nowego przedstawienia. Teatr od początku swojej działalności zagrał już dziesiątki spektakli, tak w murach SGH jak i na występach gościnnych w najciekawszych lokalizacjach Warszawy i Polski. „Achilles i Panny”, „Miłość na godzinę”, „Ich czworo”, „Od nowa”, to tylko niektóre z nazw spektakli, które znajdują się w repertuarze teatru Scena Główna Handlowa. 
Telewizja SGH TV
Na pomysł założenia studenckiej telewizji internetowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wpadły 4 studentki, które wygrały konkurs na najlepszy projekt studencki CEMS Project Angel w maju 2012 roku. Od tamtej pory SGH TV dynamicznie się rozwija, tworząc coraz więcej filmów i zdobywając coraz szerszą publiczność. Jest to medium, które pozwala na bieżąco czerpać informacje dotyczące życia Uczelni oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych i społecznych, które odbywają się w Warszawie. SGH TV bierze również udział we wszystkich ważnych wydarzeniach związanych ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie: Dzień Otwarty, Juwenalia, Dzień SGH czy Bal Studentów to okazje, kiedy ekipa naszej telewizji przygotowuje swoje relacje. 
W SGH TV można zobaczyć programy w takich działach tematycznych jak: 
  • Uczelnia (bieżące informacje związane z SGH),
  • Biznes (wywiady oraz reportaże o tematyce ekonomicznej),
  • Świat (reportaże związane z tematyką międzynarodową),
  • Rozrywka (szeroko pojęte życie studenckie),
  • In English (materiały w języku angielskim).
Wszystkie działania SGH TVG można śledzić na Facebooku i YouTube.
Rekrutacja na studia licencjackie w SGH kończy się 07.07.2016. Na wszystkie pytania dotyczące rejestracji w systemie rekrutacyjnym ISR oraz składania dokumentów na studia odpowiada Dział organizacji dydaktyki i rekrutacji pod telefonem: 22 564 7777 oraz rekrutacja@sgh.waw.pl 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Komentarze (0)