Polsko-Niemieckie Forum Akademickie

Polsko-Niemieckie Forum Akademickie SGH

Polsko-Niemieckie Forum Akademickie

Dla wszystkich, którzy kochają język niemiecki Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ma specjalną ofertę programową w ramach studiów licencjackich. Polsko-Niemieckie Forum Akademickie (PNFA) to program, w ramach którego można uczęszczać na zajęcia już od pierwszego roku studiów. Jest to najlepsze rozwiązanie by w pełni skorzystać z wszystkich opcji oraz udogodnień programu.

Polsko-Niemieckie Forum Akademickie SGH istnieje już 23 lata i dzięki współpracy z dwoma niemieckimi uniwersytetami: Johannes Gutenberg Universität Mainz oraz Universität Duisburg-Essen stało się wyznacznikiem wysokiej jakości oraz ogromnej wartości przekazywanej wiedzy.

Podstawowe zalety tego programu to bogaty wybór zajęć w języku niemieckim, duża ilość zajęć praktycznych oraz spotkania w niemieckich przedsiębiorstwach i organizacjach, które dzielą się swoim doświadczeniem oraz dobrymi praktykami w prowadzeniu biznesu. Warto również podkreślić, że wykłady prowadzone są przez wykładowców z Niemiec, co daje słuchaczom pewność, że pracują z profesjonalistami w swojej dziedzinie.

Jak zostać studentem PNFA?

Studenci pierwszego roku studiów licencjackich, którzy znają język niemiecki w stopniu zaawansowanym i średniozaawansowanym zapisują się na zajęcia „Forum” i wypełniają formularz uczestnika. Sam program składa się natomiast z dwóch faz:

  1. wstępnej, która trwa 3 semestry studiów, kiedy studenci mają możliwość uczęszczania na wybrane zajęcia w języku niemieckim, które jednocześnie są odpowiednikami w języku polskim: Mikrookonomie, Makrookonomie, Finanzen, Europaische Integration, Wirtschafts und Sozialpolitik, Internationale Wirtschaftsbeziehungen(Ekonomia międzyanrodowa), Marketing i Management.

  2. specjalizacja „Management der deutsch-polnischen Wirtschaftsaktivitäten”, która trwa jeden semestr w trakcie, której realizowane są zajęcia kierunkowe a uczestnicy mają możliwość wyjechać na semestr, a także na miesięczny kurs językowy w Moguncji.

Forum to również wiele ciekawych wydarzeń, konferencji i spotkań z absolwentami programu, którzy służą poradą oraz wspierają niemieckojęzycznych studentów. Uczestnicy w ramach warsztatów branżowych oraz szkół letnich mogą zdobyć doświadczenie, które będzie procentować w kolejnych latach kariery.

Student Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego po ukończeniu specjalizacji otrzymuje certyfikat, który jest ceniony przez niemieckich pracodawców oraz jest pożądanym dokumentem w dużych korporacjach międzynarodowych.

Każdy osoba zainteresowana programem może spotkać się z doradcą SGH i uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zapraszamy do biura PNFA, które mieści się w Dziale Programów Międzynarodowych w pokoju nr 16 w budynku A przy ulicy Rakowieckiej 24. Dodatkowe informacje o programie znajdują się na stronie www.sgh.waw.pl/pnfa oraz pod telefonem 22 564 93 86. 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Komentarze (1)

SchodyThync odpowiedz

Ale chyba juz znalazlem :)