SGH sport

Sport na SGH

Od października zaczniesz studiować w SGH i zajmujesz się sportem? Pamiętaj o tym, że początek roku akademickiego to idealny moment by przystąpić do sekcji sportowej SGH i dalej rozwijać swoją pasję. Pod okiem doświadczonych trenerów, w gronie rówieśników z ciekawymi osiągnięciami masz szansę nie tylko na zbudowanie świetnej formy fizycznej, ale też na udział w mistrzostwach akademickich oraz innych zawodach sportowych i bicie życiowych rekordów. I nie zapominaj o tym, że piłka nożna, siatkówka, czy pływanie to tylko niektóre z aktywności sportowych, które możesz uprawiać w najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie daje możliwość treningu w ponad 20 różnych dyscyplinach sportowych. W każdej z sekcji pracują utalentowani trenerzy, którzy przygotowują studentów do zawodów akademickich oraz ważnych występów sportowych.

Sekcja narciarska SGH

To nie tylko zawody i walka o ułamki sekund. Miłośnik każdej odmiany narciarstwa alpejskiego odnajdzie tu coś dla siebie. Osoba zainteresowana skakaniem i wykonywaniem podniebnych ewolucji z pewnością znajdzie partnera dla siebie. Nieobca jest nam także jazda poza trasą i coraz bardziej popularne ski-toury. Studenci sekcji narciarskiej SGH już nie raz osiągali sukcesy sportowe. W tym roku Antoni Szczepaniak wygrał ostatnią edycję AZS Winter Cup a drużyna AZS SGH zdobyła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Oczywiście nie trzeba być wielkim pasjonatem nart by przystąpić do sekcji narciarskiej SGH. Co roku organizowane są wyjazdy sportowe skierowane do studentów, którzy lubią spędzać nowy rok lub ferie na stoku.

Sekcja piłkarska SGH

Piłkarze grający w barwach SGH trenują kilka razy w tygodniu, by stać się mistrzami Polski. W ciągu roku akademickiego grają dziesiątki meczy, nie tylko z reprezentacjami uczelni warszawskich ale też z drużynami z Łodzi, Gdańska, Szczecina Lublina czy Wrocławia. Dlatego gra w sekcji piłkarskiej SGH to także możliwość zwiedzania nowych miejsc i przyjaźnie z piłkarzami z całej Polski. Zespół piłkarzy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie bierze też udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym roku nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce i zdobyła złoty medal w typie uczelni społeczno-przyrodniczych wygrywając wszystkie mecze aż do półfinału.

Sekcja żeglarska SGH

Każdy żeglarz, który będzie studiował w SGH ma pełen wachlarz możliwości by rozwijać swoją pasję. Oprócz standardowych rejsów w ramach zajęć sportowych na członków sekcji żeglarskiej SGH czeka spora dawka adrenaliny podczas różnego rodzaju zawodów i konkursów. Najważniejszym wydarzeniem dla wszystkich żeglarzy z SGH są Żeglarskie Mistrzostwa o Puchar Rektora SGH, które odbywają się w maju. Wtedy wszystkie załogi stają do rywalizacji by pokazać swoją formę. Sekcja organizuje również rejsy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, podczas których przyszli studenci mają okazję poznać się z ich kolegami ze starszych lat, a także absolwentami SGH. Rejsy to najlepsza okazja by nauczyć się prawdziwego żeglarstwa oraz dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Co roku na początku października na Auli Spadochronowej SGH organizowane są targi sekcji sportowych, podczas których przyjmowane są zapisy. To najlepszy moment by wypytać studentów o możliwość udziału, trenerów oraz godziny zajęć. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zajęciami sportowymi w SGH na stronie: http://azssgh.pl/

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Komentarze (0)