mosty sgh warszawa

Mosty Ekonomiczne

Studiując na SGH masz możliwość dowiedzieć się czym różnią się od siebie studia w Krakowie, Poznaniu, Katowicach czy we Wrocławiu. Taką możliwość daje udział w Mostach Ekonomicznych, projekcie, który pozwala studentom uczelni ekonomicznych na wyjazd na krótkotrwałe warsztaty do innych miast Polski by poznać nowe środowisko, z wykładowcami innych uczelni i oczywiście pożyć w innym miejscu.  
Idea Mostów Ekonomicznych pojawiła się w 2005, kiedy to z inicjatywy Samorządu Studentów SGH w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu powstał projekt mający na celu szeroko pojętą integrację środowisk akademickich. W obecnej chwili projekt ten realizowany jest przez pięć polskich uczelni ekonomicznych: 
  • Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
  • Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
  • Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
  • Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach
  • Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
Głównym celem projektu jest wymiana studentów z zaprzyjaźnionych uczelni ekonomicznych. W ciągu czterodniowego wyjazdu uczestnicy mają okazję wziąć udział w zajęciach, wykładach, spotkaniach oraz pracować przy case studies. W trakcie zajęć i wykładów studenci pracują z wykładowcami określonej uczelni. Na spotkania zapraszani są goście, którzy są specjalistami swojej branży w regionie. W każdym mieście Mosty Ekonomiczne są również wspierane przez zaprzyjaźnione firmy oraz media, które dostarczają materiały do pracy lub pomagają w urozmaiceniu case studies. 
Warto zaznaczyć, że każdy student biorący udział w projekcie Mostów Ekonomicznych opłaca jedynie koszty przejazdu do innego miasta oraz bilety komunikacji miejskiej. Wszelkie pozostałe koszty, takie jak zakwaterowanie, wyżywienie czy atrakcje pokrywane są przez organizującą daną edycję mostów uczelnię
W SGH każdego roku organizowany jest również Bridge Day, wydarzenie, podczas którego studenci mogą dowiedzieć się wszystkiego o Mostach Ekonomicznych. Uczestnicy z poprzednich lat dzielą się swoimi doświadczeniami, mówią jak najlepiej wykorzystać czas w każdym mieście oraz jak sprawić by był to niezapomniany czas dla każdego studenta. 
Mosty Ekonomiczne są właśnie dla Ciebie!
A jeśli chcesz już teraz zacząć studia na SGH masz taką możliwość. Do 17 stycznia 2017 trwa rekrutacja na studia magisterskie, na kierunek Finanse i Zarządzanie. Wykorzystaj swoją szansę już dziś!

Rejestracji na studia można dokonać na stronie: 
https://rekrutacja.sgh.waw.pl/2016/smz/login.php
Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji na studia można znaleźć pod adresem:
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiamagisterskie/Strony/default.aspx 
Zapraszamy również do kontaktu z Działem Promocji i Rekrutacji pod adresem: rekrutacja@sgh.waw.pl oraz pod numerem telefonu 22 564 7777

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Komentarze (0)