Święto SGH

Święto SGH to jedno z najważniejszych wydarzeń na najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce. Zostało ono ustanowione dla upamiętnienia pierwszego w historii posiedzenia Senatu SGH 2 kwietnia 1925 roku, służy integracji całego środowiska akademickiego. Ma charakter ruchomy, tzn. przypada corocznie w drugą środę po Wielkanocy. W poprzednich latach świętowaliśmy głównie w jeden dzień, podczas którego organizowane były najróżniejsze wydarzenia. W tym roku studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele SGH przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących głównym obchodom, dlatego Święto SGH zamienia się w Tydzień SGH, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. 
W poniedziałek 24 kwietnia odbędzie się Dzień Międzynarodowy, podczas którego odbędzie się prezentacja krajów, gdzie znajdują się uczelnie partnerskie SGH. Będzie to również doskonała okazja by zobaczyć jak Zespół Pieśni i Tańca SGH promuje tradycję i kulturę naszego kraju. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach o tematyce międzynarodowej lub quizach odpowiadając na pytania dotyczące konkretnych krajów, które będą reprezentować i promować się tego dnia.
We wtorek 25 kwietnia uczelnię wezmą we władanie studenci i koła naukowe. Aula Spadochronowa stanie się miejscem prezentacji działalności organizacji studenckich, kół naukowych oraz mediów studenckich działających w SGH. Oprócz tego wszyscy odwiedzający będą mogli porozmawiać ze studenckimi aktywistami i omówić inicjatywy, które tworzą nasi studenci. A po południu zapraszamy na spektakl Teatru Scena Główna Handlowa. Sztuka pod tytułem „Miłość” będzie grana w Auli Głównej SGH. Początek o godzinie 16:15. 
Środa, 26 kwietnia to najważniejszy dzień obchodów i Dzień SGH. W tym dniu odbędzie się tradycyjne posiedzenie Senatu SGH, na które zostali zaproszeni goście z całej Polski.(Program wydarzenia) Uroczystość, która będzie miała miejsce w Auli Głównej, jest niezapomnianym przeżyciem. Po części oficjalnej wszyscy goście Uczelni zostaną zaproszeni na spróbowanie pysznego tortu, który będzie przygotowany specjalnie na Święto SGH
W czwartek 27 kwietnia zapraszamy do SGH wszystkich zainteresowanych nawiązywaniem kontaktów biznesowych i posiadających ciekawy pomysł na rozwój własnej firmy. Od samego rana na Auli Spadochronowej będą prezentowały się firmy absolwentów i partnerów SGH. Oprócz tego będą miały miejsce targi start-upów wystartuj.pl, które współtworzy ZSP. Chętni będą mogli też porozmawiać z przedstawicielami stowarzyszeń absolwenckich lub zarejestrować się w Klubie Absolwenta. A na ambitnych czeka akcja „Uwolnij książkę ekonomiczną” – wymień, zamień, podaruj książkę, która wpłynęła na twoją karierę. 
Ostatni dzień tygodnia, piątek to moment gdy pozwolimy się wykazać samorządowi studentów SGH oraz samorządowi doktorantów. Prezentacje o działalności samorządu, projektach, które są realizowane w ciągu roku, coroczne inicjatywy takie jak Juwenalia SGH i Wielka Parada Studentów. To doskonała okazja by zobaczyć jak wygląda studenckie życie w uczelni ekonomicznej i porozmawiać o wszystkich możliwościach studenckiej działalności. A od 21:00 zapraszamy do klubu Park na wielką zabawę, którą zakończymy tydzień SGH. 
Pełen program Święta SGH można znaleźć na stronie: ww.sgh.waw.pl/pl/Strony/swieto_sgh.aspx  
 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Komentarze (0)