• BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie zakłada nabycie umiejętności analizowania i stosowania zasad prawnych oraz procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej. Studenci poznają istotę bezpieczeństwa oraz jego uwarunkowania, a także zaznajamiają się z zasadami funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa.

  Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie dzielą się na następujące specjalności: Bezpieczeństwo państwa, Zarządzanie kryzysowe (na pierwszym stopniu), Bezpieczeństwo publiczne, Bezpieczeństwo narodowe (na drugim stopniu). Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: zagrożenia militarne i niemilitarne bezpieczeństwa państwa, planowanie i logistyka przedsięwzięć ochrony ludności, prawne podstawy zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwo państwa i obrona narodowa, globalne zagrożenia bezpieczeństwa, zwalczanie przestępczości, pozarządowe formy bezpieczeństwa, system reagowania kryzysowego. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Bezpieczeństwa narodowego w WSBiO będą mogli wykorzystać w wojsku, żandarmerii wojskowej, straży granicznej, straży pożarnej, policji, oraz innych jednostkach administracji bezpieczeństwa.

  Specjalności I stopnia:

  1. Bezpieczeństwo Państwa: Program specjalności koncentruje się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i rozwiązywaniem problemów w sytuacjach zagrożenia. Specjalność skierowana jest do obecnych i przyszłych pracowników służb bezpieczeństwa państwa, np. Wojsko, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna.
  2. Zarządzanie kryzysowe: Program specjalności zakłada wykształcenie specjalistów w zakresie zarządzania kryzysowego stosowanego przez wszystkie jednostki administracji zarówno państwowej, jak i samorządowej, a także instytucji bezpieczeństwa narodowego. Absolwenci specjalności przygotowywani są do podjęcia zatrudnienia w strukturach Policji, Wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służbie Zdrowia, Biurze Ochrony Rządu oraz innych jednostkach administracji bezpieczeństwa.

  Specjalności II stopnia:

  1. Bezpieczeństwo Państwa: Program specjalności koncentruje się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i rozwiązywaniem problemów w sytuacjach zagrożenia. Specjalność skierowana jest do obecnych i przyszłych pracowników służb bezpieczeństwa państwa, np. Wojsko, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna.
  2. Bezpieczeństwo Publiczne: Specjalność przeznaczona dla funkcjonariuszy służb mundurowych, pracowników profesjonalnych firm ochrony i absolwentów policealnych szkół ochroniarskich.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Bezpieczeństwo państwa
  • Zarządzanie kryzysowe

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Bezpieczeństwo państwa
  • Bezpieczeństwo publiczne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (5)

Karolina przyszła studentka Ocena

Dużo dobrego słyszałam o tej szkole. W tym roku sprawdzę na własnej skórze! ;)

Marek Ocena

Bezpieczeństwo narodowe na tej uczelni to najlepszy wybór dla osób, które chcą pracować w bezpieczeństwie, zarówno w służbach mundurowych jak i w biznesie! A do tego mają świetną ofertę kursów i szkoleń.

studentka Ocena

super uczelnia :)

Asia Ocena

Polecam ten kierunek na WSBiO wszystkim, którzy nie wiedzą co chcą robić w życiu. Wykładowcy we wszystkim pomagają i jak na mentorów przystało kierunkują w odpowiednią profesję

karol Ocena

Poważnych profesji należy uczyć się od doświadczonych praktyków. Właśnie tacy prowadzą zajęcia w WSBiO. Dzięki temu wiem, że wiedza, którą zdobywam jest ogromną wartością, której nikt mi nigdy nie odbierze


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: