• HISTORIA SZTUKI

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia z historii sztuki umożliwiają zdobycie gruntownej wiedzy z historii sztuki powszechnej i polskiej oraz umiejętności podstawowego opisu i analizy dzieła sztuki. Wykłady mają charakter kursowy i przekrojowy, umożliwiając studentom zapoznanie się z najważniejszymi zjawiskami w sztuce powszechnej i polskiej od starożytności do współczesności.

  Studenci mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy na wykładach fakultatywnych, na zajęciach z nauk pomocniczych historii, archiwistyki i zajęć dziejów kultury poszczególnych epok. Studenci mają obowiązek odbycia praktyk oraz zaliczenia wyjazdu zabytkoznawczego zorganizowanego przez uczelnię. Praktyki można odbyć w formie wyjazdów inwentaryzacyjnych lub staży w krakowskich muzeach, galeriach i antykwariatach.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Joanna Ocena odpowiedz

Zajęcia na uczelni odbywają się w małych grupach, moja nie liczy nawet 10 osób. Wykładowcy, którzy pracują w Instytucie są bardzo pomocni, chętni do współpracy i przede wszystkim nie traktują studenta jak swojej przyszłej konkurencji. Zajęcia bardzo często odbywają się w terenie dzięki czemu można sztukę poznawać więcej i bardziej. W każdym roku akademickim odbywają się objazd naukowe po Polsce lub po ważnych dla historii sztuki miejscach w Europie. Każdy do takich wyjazdów ma dostęp i może na nie pojechać. Atmosfera panująca w instytucie jest bardzo miła i przyjazna dla wszystkich. Zdecydowanie polecam.

Grzegorz Ocena odpowiedz

Dzięki temu, że uczelnia jest mała mamy bezpośredni kontakt z wykładowcami (na moim roku jest 6 osób). W większości są bardzo pomocni i chętnie wybierają się w ramach zajęć, a także poza nimi do różnych zakątków Krakowa i nie tylko. Raz w roku dla każdego rocznika jest wyjazd na objazd, który jest bezpłatny, często zdarza się, że można pojechać na wszystkie z nich. Podczas 3 lat studiów byłem we Florencji, Frankonii na Śląsku, w Wilnie, a były także inne objazdy. Bardzo polecam