• HISTORIA SZTUKI

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia
    czas trwania: 3 lata 2 lata
    tytuł zawodowy: licencjat magister

    Studia z historii sztuki umożliwiają zdobycie gruntownej wiedzy z historii sztuki powszechnej i polskiej oraz umiejętności podstawowego opisu i analizy dzieła sztuki. Wykłady mają charakter kursowy i przekrojowy, umożliwiając studentom zapoznanie się z najważniejszymi zjawiskami w sztuce powszechnej i polskiej od starożytności do współczesności.

    Studenci mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy na wykładach fakultatywnych, na zajęciach z nauk pomocniczych historii, archiwistyki i zajęć dziejów kultury poszczególnych epok. Studenci mają obowiązek odbycia praktyk oraz zaliczenia wyjazdu zabytkoznawczego zorganizowanego przez uczelnię. Praktyki można odbyć w formie wyjazdów inwentaryzacyjnych lub staży w krakowskich muzeach, galeriach i antykwariatach.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Ceny

    STUDIA I STOPNIA

    Wymagane przedmioty:
    język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

    STUDIA II STOPNIA

    Podstawą kwalifikacji jest ocena na dyplomie oraz średnia z przebiegu studiów.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Studia stacjonarne:

    bezpłatne (limit: 50)

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (10.06.2024)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Joanna Ocena odpowiedz

Zajęcia na uczelni odbywają się w małych grupach, moja nie liczy nawet 10 osób. Wykładowcy, którzy pracują w Instytucie są bardzo pomocni, chętni do współpracy i przede wszystkim nie traktują studenta jak swojej przyszłej konkurencji. Zajęcia bardzo często odbywają się w terenie dzięki czemu można sztukę poznawać więcej i bardziej. W każdym roku akademickim odbywają się objazd naukowe po Polsce lub po ważnych dla historii sztuki miejscach w Europie. Każdy do takich wyjazdów ma dostęp i może na nie pojechać. Atmosfera panująca w instytucie jest bardzo miła i przyjazna dla wszystkich. Zdecydowanie polecam.

Grzegorz Ocena odpowiedz

Dzięki temu, że uczelnia jest mała mamy bezpośredni kontakt z wykładowcami (na moim roku jest 6 osób). W większości są bardzo pomocni i chętnie wybierają się w ramach zajęć, a także poza nimi do różnych zakątków Krakowa i nie tylko. Raz w roku dla każdego rocznika jest wyjazd na objazd, który jest bezpłatny, często zdarza się, że można pojechać na wszystkie z nich. Podczas 3 lat studiów byłem we Florencji, Frankonii na Śląsku, w Wilnie, a były także inne objazdy. Bardzo polecam