wydział studiów międzynarodowych uniwersytet łódzki kierunki

O Wydziale

Misją naszego Wydziału jest kształcenie młodych ludzi w taki sposób, aby mogli w swoim dorosłym życiu zawodowym doskonale odnajdywać się na konkurencyjnym międzynarodowym rynku pracy. Kształcimy ludzi przedsiębiorczych, twórczych i umiejących w elastyczny sposób reagować na nowe wyzwania stwarzane przez globalny rynek pracy. 
Studiując u nas zdobywasz umiejętności komunikowania się i profesjonalnego działania w biznesie, w polityce i dyplomacji oraz w międzynarodowych mediach. 
Badania naukowe
Wydział nasz posiada pierwszą kategorię badań naukowych, co stanowi w polskich warunkach najwyższą ocenę jakości prowadzonej działalności naukowej. Specyfika badań prowadzonych na naszym Wydziale polega na ich interdyscyplinarności oraz na ich internacjonalizacji. Interdyscyplinarność badawcza Wydziału polega na harmonijnym łączeniu różnych dyscyplin badawczych zajmujących się studiami międzynarodowymi i nauce o polityce. Studia te łączą w sobie dorobek nauk humanistycznych, nauk społeczno-ekonomicznych, w tym marketingu i zarządzania oraz szeroko rozumianej dyscypliny nauki o polityce. Dużą rolę odgrywają tutaj międzynarodowe studia kulturowe odnoszące się do różnych obszarów geograficznych całego świata oraz do wybranych aspektów międzynarodowej analizy określonych zjawisk.
Studia
Wybierając studia na naszym Wydziale wybieracie Państwo „międzynarodowość” we wszelkich jej postaciach. To „międzynarodowość” będzie Wam towarzyszyła przez całe studia i pozwoli w przyszłości swobodnie poruszać się po całym świecie. Pozwoli Wam również znaleźć pracę zarówno w polskich firmach oraz instytucjach, jak również w przedsiębiorstwach i organizacjach działających na różnych kontynentach i mających codzienny kontakt z wieloma kulturami. Kończąc nasze studia będziecie mogli znaleźć pracę zarówno w międzynarodowym biznesie, jak i w organizacjach międzynarodowych i samorządowych (polityka, dyplomacja, projekty Unii Europejskiej), a także w międzynarodowych mediach (korespondencja zagraniczna, dziennikarstwo międzynarodowe).
 
Bogata oferta edukacyjna
  • 3 kierunki
  • 35 specjalności
  • 6 programów studiów podyplomowych
Inter
International we wszystkich językach znaczy międzynarodowy. Wybierając nasz Wydział będziecie Państwo zawsze prawdziwie International (w skrócie Inter). Nauczymy Was dobrej współpracy międzynarodowej oraz tego, że otoczenie międzynarodowe nie będzie miało dla Was żadnych tajemnic. Kończąc nasz Wydział będziecie w otoczeniu międzynarodowym poruszali się tak, jak na dobrze sobie znanym podwórku. 
Na naszych studiach możecie Państwo się uczyć języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, japońskiego oraz chińskiego. Wasza nauka to także intensywny udział w wykładach prowadzonych w tych językach. Nasz Wydział zatrudnia także szereg profesorów kontraktowych z USA, Australii, Meksyku, Indii oraz Wielkiej Brytanii. Dbając o rozwój naszych studentów w ramach programu Erasmus+ wysyłamy corocznie co najmniej 30 studentów do najlepszych uniwersytetów europejskich na studia (1 lub 2 semestry). Przyjmujemy również (w ramach programów Erasmus+ i Mobility Direct) jeszcze więcej studentów zagranicznych, którzy uczestniczą w zajęciach prowadzonych na naszym Wydziale w języku angielskim. Nasz Wydział dysponuje ponad 100 umowami o współpracy z uczelniami zagranicznymi w ramach programu Erasmus+.
Strategia
Naszym celem jest przekazywanie studentom nowoczesnej wiedzy oraz umiejętności, pozwalających na znajdowanie atrakcyjnej pracy w różnych sektorach, a w szczególności w biznesie, w instytucjach samorządowych (Urzędy Miast oraz Urzędy Marszałkowskie), w instytucjach rządowych (ministerstwa, przedstawicielstwa dyplomatyczne i instytucje międzynarodowe) oraz w mediach (nowoczesne dziennikarstwo międzynarodowe — multimedialne).
Nasza strategia edukacyjna nastawiona jest na kształcenie ludzi inteligentnych i otwartych, mających umiejętności dostosowania się do różnych warunków otoczenia międzynarodowego. To strategia kształcenia specjalistów od komunikacji marketingowej, zarządzania marketingowego, public relations, marketingu politycznego, negocjacji, promocji, dyplomacji oraz szeroko rozumianych form dziennikarstwa międzynarodowego i relacji z mediami, a także menedżerów i liderów projektów europejskich. Przyjęty przez nas model kształcenia interdyscyplinarnego jest atrakcyjny dla wszystkich młodych ludzi poszukujących dla siebie pasjonującej i otwartej na nowe możliwości ścieżki kariery.

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Opinie (8)

klaudia Ocena odpowiedz

Nie polecam nikomu International and political studies. Chaos, wykładowcy którzy nie ogarniają języka angielskiego, choć ma być to język wykładowy, słaba organizacja a o treści zajęć szkoda gadać- przedmiot "cultural" to granie w kalambury o feministkach...

Sylwia Ocena odpowiedz

Studia azjatyckie na Uniwersytecie Łódzkim to najlepsza opcja dla tych, których interesuje ten rejon świata, niemal pod każdym względem. To niesamowita wyprawa w głąb kultury, obyczajów, ekonomii, historii

artur Ocena odpowiedz

W kierunku kształcenia takim jak Stosunki międzynarodowe bardzo ważna jest aktualność i zwracanie uwagi na obecne problemy oraz wskazywanie na konsekwencje panującej sytuacji. Właśnie tak wyglądają studia na Uniwersytecie Łódzkim. Dają one nie tylko solidne wykształcenie, ale uczą samodzielnie myśleć i analizować rozgrywające się procesy.

adam Ocena odpowiedz

Wybrałem Politologię na Uniwersytecie Łódzkim, między innymi, ze względu na pokaźny wybór specjalności. Dzięki temu każdy ma możliwość rozwijania się w tym, co najbardziej go interesuje. Innym, ważnym czynnikiem było grono wykładowców, w którym każda osoba to doświadczony znawca tematu.

michalina Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Łódzkim otwierają; na inne kultury, przejawy sztuki, obyczaje. To swego rodzaju podróż, która dla każdego sympatyka kultury, sztuki i mediów będzie prawdziwą atrakcją. Na początku zastanawiałam się nad wyborem studiów dziennikarskich, ale niemal w ostatniej chwili zdecydowałam się na Międzynarodowe studia kulturowe. Nie żałuję. To fascynujący kierunek.

Kuba Ocena odpowiedz

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek inny niż wszystkie. To połączenie nauki, treningu i zmiany stylu życia oraz myślenia o świecie. Polecam każdemu, bo jest to niezwykle rozwijający kierunek

Zdać Ocena odpowiedz

Świetne studia, rewelacyjna uczelnia

Marcin Ocena odpowiedz

Muszę (z wielką radością) przyznać, że ten kierunek jest bardzo miły dla studenta. Wykłady i ćwiczenia mamy do środy (zależnie od grupy- niektórzy do czwartku) i zaczynamy weekend. Zajęcia są prowadzone bardzo przyjemnie i bezstresowo, gdyż wykładowcy dbają o to abyśmy nie denerwowali się zbytnio. Jedynie potrzebna jest dobra pamięć, bo mamy dość dużo historii, która jest podzielona na kilka przedmiotów. Nie mogę w pełni przekazać swoich odczuć, gdyż jestem studentem pierwszego roku i za mną dopiero początek, ale jestem pozytywnie nastawiony i szczęśliwy z wyboru tego kierunku. Polecam każdemu, kto chce w przyszłości wiązać się z tym kierunkiem i pracą po nim.