Sukcesy Absolwentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

 

dr Jakub Wiśniewski w 2001 r. został magistrem stosunków międzynarodowych. Zawodowo związany z wieloma instytucjami z obszaru dyplomacji i polityki międzynarodowej. Pełnił m.in. funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu. Obecnie wiceprezydent thinh-tanku GLOBSEC. 


Błażej Moder absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność: euromarketing (rocznik 2006). Zawodowo związany z sektorem publicznym. Pracował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA (2006–2007), Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA (2007–2011), gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa, a od 2008 r. — Prezesa Zarządu i Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej Sp. z o.o. (2011–2012), gdzie sprawował funkcję Członka Zarządu. Od września 2012 r. Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi. Obecnie dyrektor EC1 w Łodzi.


Mariusz Mielczarek – absolwent stosunków międzynarodowych, ostatnie kilka lat spędził w Brukseli. Pracował  jako Programme Manager w Komisji Europejskiej, gdzie odpowiadał m.in. za wsparcie z funduszy UE na inwestycje energetyczne w Polsce oraz przygotowanie nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Obecnie dyrektor w General Electric Central and Eastern Europe.

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (8)

klaudia Ocena odpowiedz

Nie polecam nikomu International and political studies. Chaos, wykładowcy którzy nie ogarniają języka angielskiego, choć ma być to język wykładowy, słaba organizacja a o treści zajęć szkoda gadać- przedmiot "cultural" to granie w kalambury o feministkach...

Sylwia Ocena odpowiedz

Studia azjatyckie na Uniwersytecie Łódzkim to najlepsza opcja dla tych, których interesuje ten rejon świata, niemal pod każdym względem. To niesamowita wyprawa w głąb kultury, obyczajów, ekonomii, historii

artur Ocena odpowiedz

W kierunku kształcenia takim jak Stosunki międzynarodowe bardzo ważna jest aktualność i zwracanie uwagi na obecne problemy oraz wskazywanie na konsekwencje panującej sytuacji. Właśnie tak wyglądają studia na Uniwersytecie Łódzkim. Dają one nie tylko solidne wykształcenie, ale uczą samodzielnie myśleć i analizować rozgrywające się procesy.

adam Ocena odpowiedz

Wybrałem Politologię na Uniwersytecie Łódzkim, między innymi, ze względu na pokaźny wybór specjalności. Dzięki temu każdy ma możliwość rozwijania się w tym, co najbardziej go interesuje. Innym, ważnym czynnikiem było grono wykładowców, w którym każda osoba to doświadczony znawca tematu.

michalina Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Łódzkim otwierają; na inne kultury, przejawy sztuki, obyczaje. To swego rodzaju podróż, która dla każdego sympatyka kultury, sztuki i mediów będzie prawdziwą atrakcją. Na początku zastanawiałam się nad wyborem studiów dziennikarskich, ale niemal w ostatniej chwili zdecydowałam się na Międzynarodowe studia kulturowe. Nie żałuję. To fascynujący kierunek.

Kuba Ocena odpowiedz

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek inny niż wszystkie. To połączenie nauki, treningu i zmiany stylu życia oraz myślenia o świecie. Polecam każdemu, bo jest to niezwykle rozwijający kierunek

Zdać Ocena odpowiedz

Świetne studia, rewelacyjna uczelnia

Marcin Ocena odpowiedz

Muszę (z wielką radością) przyznać, że ten kierunek jest bardzo miły dla studenta. Wykłady i ćwiczenia mamy do środy (zależnie od grupy- niektórzy do czwartku) i zaczynamy weekend. Zajęcia są prowadzone bardzo przyjemnie i bezstresowo, gdyż wykładowcy dbają o to abyśmy nie denerwowali się zbytnio. Jedynie potrzebna jest dobra pamięć, bo mamy dość dużo historii, która jest podzielona na kilka przedmiotów. Nie mogę w pełni przekazać swoich odczuć, gdyż jestem studentem pierwszego roku i za mną dopiero początek, ale jestem pozytywnie nastawiony i szczęśliwy z wyboru tego kierunku. Polecam każdemu, kto chce w przyszłości wiązać się z tym kierunkiem i pracą po nim.