Wyjazdy Zagraniczne

Studia na naszym Wydziale stwarzają Wam ogromne możliwości wyjazdu za granicę w ramach programu Erasmus+. Możecie wybrać jeden z wielu najbardziej znanych uniwersytetów europejskich, z którymi mamy podpisane umowy o współpracy. Macie też możliwość trzymania stypendium, które pozwoli Wam studiować za granicą przez jeden lub dwa semestry. Studia można łączyć też z pracą oraz ze stażem w przedsiębiorstwie.
Studia za granicą są doskonałym sposobem na pogłębienie praktycznej znajomości języków obcych oraz na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Wyjazd stwarza Wam bowiem możliwość zawarcia szeregu nowych kontaktów i przyjaźni z zagranicznymi kolegami, które zaowocują później na całe dorosłe życie.
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych posiada bardzo rozbudowany system umów o współpracy z najlepszymi uniwersytetami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Holandii, Belgii, Portugalii oraz w wielu innych krajach z naszego regionu. Jesteśmy najbardziej międzynarodowym Wydziałem w Łodzi, który wysyła za granicę najwięcej studentów i gości wielu zagranicznych słuchaczy.
Wiele wyjazdów zagranicznych owocuje również możliwością uzyskania podwójnych dyplomów oraz nawiązaniem ciekawych kontaktów zawodowych (ciekawe perspektywy dla nowej pracy). Studiując na naszym Wydziale nie musisz wyjeżdżać za granicę na stałe, aby zdobyć podobne umiejętności i wiedzę, co Twoi koledzy.
Nasze prawdziwie międzynarodowe studia są alternatywą wobec studiowania za granicą. 
 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Opinie (8)

klaudia Ocena odpowiedz

Nie polecam nikomu International and political studies. Chaos, wykładowcy którzy nie ogarniają języka angielskiego, choć ma być to język wykładowy, słaba organizacja a o treści zajęć szkoda gadać- przedmiot "cultural" to granie w kalambury o feministkach...

Sylwia Ocena odpowiedz

Studia azjatyckie na Uniwersytecie Łódzkim to najlepsza opcja dla tych, których interesuje ten rejon świata, niemal pod każdym względem. To niesamowita wyprawa w głąb kultury, obyczajów, ekonomii, historii

artur Ocena odpowiedz

W kierunku kształcenia takim jak Stosunki międzynarodowe bardzo ważna jest aktualność i zwracanie uwagi na obecne problemy oraz wskazywanie na konsekwencje panującej sytuacji. Właśnie tak wyglądają studia na Uniwersytecie Łódzkim. Dają one nie tylko solidne wykształcenie, ale uczą samodzielnie myśleć i analizować rozgrywające się procesy.

adam Ocena odpowiedz

Wybrałem Politologię na Uniwersytecie Łódzkim, między innymi, ze względu na pokaźny wybór specjalności. Dzięki temu każdy ma możliwość rozwijania się w tym, co najbardziej go interesuje. Innym, ważnym czynnikiem było grono wykładowców, w którym każda osoba to doświadczony znawca tematu.

michalina Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Łódzkim otwierają; na inne kultury, przejawy sztuki, obyczaje. To swego rodzaju podróż, która dla każdego sympatyka kultury, sztuki i mediów będzie prawdziwą atrakcją. Na początku zastanawiałam się nad wyborem studiów dziennikarskich, ale niemal w ostatniej chwili zdecydowałam się na Międzynarodowe studia kulturowe. Nie żałuję. To fascynujący kierunek.

Kuba Ocena odpowiedz

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek inny niż wszystkie. To połączenie nauki, treningu i zmiany stylu życia oraz myślenia o świecie. Polecam każdemu, bo jest to niezwykle rozwijający kierunek

Zdać Ocena odpowiedz

Świetne studia, rewelacyjna uczelnia

Marcin Ocena odpowiedz

Muszę (z wielką radością) przyznać, że ten kierunek jest bardzo miły dla studenta. Wykłady i ćwiczenia mamy do środy (zależnie od grupy- niektórzy do czwartku) i zaczynamy weekend. Zajęcia są prowadzone bardzo przyjemnie i bezstresowo, gdyż wykładowcy dbają o to abyśmy nie denerwowali się zbytnio. Jedynie potrzebna jest dobra pamięć, bo mamy dość dużo historii, która jest podzielona na kilka przedmiotów. Nie mogę w pełni przekazać swoich odczuć, gdyż jestem studentem pierwszego roku i za mną dopiero początek, ale jestem pozytywnie nastawiony i szczęśliwy z wyboru tego kierunku. Polecam każdemu, kto chce w przyszłości wiązać się z tym kierunkiem i pracą po nim.