ARCHITEKTURA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia I stopnia trwają 4 lata (8 semestrów) w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta.
Program studiów I stopnia na kierunku architektura ukierunkowany jest na nabycie umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego.
Program studiów I stopnia obejmuje również przedmioty stanowiące tzw. kontekst projektowania w zakresie: teorii i historii architektury i urbanistyki, ochrony dziedzictwa, warsztatu projektowego (m.in. rysunku i technik komputerowych) oraz zagadnień inżynierii, technologii oraz procesu inwestycyjnego. Znaczącym elementem programu studiów I stopnia służącym doskonaleniu umiejętności praktycznych nabytych w trakcie zajęć są praktyki zawodowe.
Studia II stopnia trwają 3 semestry w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy magistra inżyniera architekta. Program studiów I stopnia na kierunku architektura ukierunkowany jest na nabycie umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, również projektowania konserwatorskiego oraz planowania przestrzennego.
Program studiów II stopnia obejmuje również szereg przedmiotów stanowiących tzw. kontekst projektowania w zakresie teorii oraz historii architektury i urbanistyki, aspektów technicznych i prawnych związanych z projektowaniem oraz warsztatu projektowego (integracja procesów projektowania oraz metodologia pracy naukowej).
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
Egzamin dodatkowy (studia inżynierskie) składa się z dwóch części sprawdzających predyspozycje kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku. I część - rysunek z natury (3 godziny lekcyjne), II część - rysunek z wyobraźni z elementami geometrii (3 godziny lekcyjne). Każda z dwóch części egzaminu dodatkowego oceniana jest w skali od 0 do 150 punktów. Maksymalnie z egzaminu dodatkowego można uzyskać 300 punktów. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie co najmniej 100 punktów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest przegląd portfolio oraz ocena z dyplomu.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
BUDOWNICTWO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku budownictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena na dyplomie.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Opolska
Studiuję architekturę na trzecim roku. Egzamin wstępny z rysunku technicznego był bardzo stresujący, ale na szczęście się udało. Od gimnazjum marzyłam o studiowaniu architektury, dlatego wiedziałam, że jeśli się nie dostanę, będę załamana. Uwielbiam projektowanie architektoniczne. Jak to na politechnice ? fizyka i matematyka to podstawa, ale jeśli się przykładasz, nie ma problemu.
Studia na tym wydziale świetnie przygotowują do zawodu!
Budownictwo na PO to super wybór!
Budownictwo to wieczna dziedzina, a w dodatku taka, która ciągle się rozwija i udoskonala. Studiowanie jej to sama przyjemność.
Wybrałam architekturę właśnie na tej uczelni, ponieważ czytałam bardzo dużo pozytywnych opinii. I nie zawiodłam się :)
Architektura fantastycznie łączy różne predyspozycje. Wyobraźnie, wrażliwość, zdolności plastyczne i umiejętności organizowania, planowania, przewidywania. To naprawdę świetny kierunek, który rozwija pod wieloma kątami.