• ANALITYKA MEDYCZNA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Analityka Medyczna

  Analityka Medyczna to wyzwanie dla ludzi, którzy są zafascynowani medycyną, ale nie chcą zostać lekarzami. Zawód farmaceuty też nie jest dla nich atrakcyjny. Analityka medyczna to kierunek, który może okazać się spełnieniem ich aspiracji i jednocześnie być blisko zagadnień medycznych. Studia na kierunku analityka medyczna pozwalają na zdobycie gruntownej, specjalistycznej wiedzy z zakresu nauk medycznych i biologicznych, która pozwala na laboratoryjne różnicowanie stanów fizjologicznych i patologicznych organizmu człowieka. Po ukończeniu tego kierunku umiejętności praktyczne i wiedza umożliwią Wam prowadzenie badań laboratoryjnych z zastosowaniem najnowszych technik oraz autoryzację i interpretację uzyskanych wyników. Będziecie przygotowani do partnerskiej współpracy zawodowej z lekarzami, farmaceutami oraz innymi pracownikami ochrony zdrowia. Będziecie mieli możliwość prowadzenia badań naukowych w zakresie medycyny laboratoryjnej. Jeśli zdecydujecie się kształcić dalej uzyskacie uprawnienia do nauczania i zarządzania w obszarze diagnostyki laboratoryjnej. Możecie pracować w publicznych i niepublicznych medycznych laboratoriach diagnostycznych. Placówkach ochrony zdrowia. Przemyśle, instytutach naukowo-badawczych lub prowadzić własną firmę, która będzie przeprowadzać badania z diagnostyki laboratoryjnej. Ale to jeszcze nie wszystko. Możecie kontynuować naukę na studiach doktoranckich. Gdy uzyskacie prawo wykonywania zawodu i odbędziecie staż, będziecie mogli otworzyć specjalizację w wielu dziedzinach diagnostyki laboratoryjnej m.in. w mikrobiologii, transfuzjologii, genetyce medycznej czy toksykologii.

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Analityka Medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka i astronomia lub fizyka

  Dowiedz się więcej

   

   

 • FARMACJA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Farmacja

  Czy farmaceuta to człowiek w białym fartuchu, który zna się na lekach? I jak odpowiedzieć na to pytanie? Bo odpowiedź wcale nie jest prosta. Zacznijmy od tego, że farmaceuta to ktoś, kto stoi za ladą zwaną przez farmaceutów „pierwszym stołem” i potrafi odczytać nazwę leku wypisaną na recepcie (nie zastanawialiście się czasem, jak to możliwe?). Ale to tylko jedna z wielu rzeczy, które potrafi. Studia farmaceutyczne obejmują cały obszar wiedzy o lekach, dając absolwentowi przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wykonywania zawodu. Gdy ukończycie studia, będziecie mieli dużą wiedzę z zakresu farmakoterapii. Będziecie potrafili udzielić informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych. Sporządzania, wytwarzania oraz oceny jakości substancji leczniczych i preparatów farmaceutycznych w skali aptecznej i przemysłowej. Mogli sprawować nadzór nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz prowadzenia badań naukowych nad lekami. Studia trwają 5,5 roku. Kiedy mamy już w ręku upragniony dyplom warto jest rozejrzeć się za ciekawą pracą. Możecie znaleźć swoje miejsce w aptece ogólnodostępnej i szpitalnej lub hurtowni farmaceutycznej. Będziecie specjalistami poszukiwanymi przez przemysł farmaceutyczny. Wielu absolwentów decyduje się na pracę w instytutach naukowo-badawczych oraz zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne.

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia jednolite magisterskie

   

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, matematyka, fizyka, fizyka i astronomia

  Dowiedz się więcej

   

   

 • KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Kosmetologia

  Kosmetologia to przyszłość nowoczesnego podejścia do sposobu dbania o zdrowy i ładny wygląd. Gdy ma się naście lat największym problemem zazwyczaj są pryszcze i tłusta cera. Wielu wystarczy dobry krem, tonik i dojrzewanie. Po kilku miesiącach zapominają o traumatycznych przeżyciach, gdy każde spojrzenie w lustro było koszmarem. Bywa jednak, że niektórzy wtedy pierwszy raz szukają rady u kosmetyczki. Później często zaglądamy do ulubionego gabinetu, aby wyregulować brwi, oczyścić i nawilżyć cerę. Bywa, że przychodzimy z poważniejszymi problemami, takimi jak popękane naczynka krwionośne, blizny, znamiona. Kosmetolog to osoba, która ma dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią mu podjęcie pracy w gabinetach kosmetycznych, współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Nasi absolwenci często prowadzą własne gabinety kosmetyczne. Absolwenci studiów I stopnia uzyskują tytuł zawodowy licencjata. Mogą pracować w gabinetach kosmetycznych, firmach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych czy laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej. Collegium Medicum UMK daje też możliwość kontynuowania nauki na kierunku kosmetologia na studiach II stopnia i uzyskania tytułu magistra.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, fizyka, fizyka i astronomia, chemia, matematyka, j. polski

  Dowiedz się więcej

     Studia II stopnia

   

  O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata kierunku kosmetologia lub kierunku zdrowie publiczne specjalność kosmetologia lub innego kierunku, program którego w co najmniej 60% jest zgodny z programem nauczania kierunku kosmetologia studia I stopnia. Ocena zgodności programów kształcenia jest dokonywana przez Dziekana Wydziału Farmaceutycznego lub Komisję Programową Wydziału Farmaceutycznego.

   

   

Opinie (1)

adi Ocena

polecam


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

Jednolite:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Jednolite: