• ENERGETYKA JĄDROWA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Polityka energetyczna polski do 2040 r. (PEP2040) przewiduje, że w 2033 r. uruchomiony zostanie pierwszy blok elektrowni jądrowej o mocy ok. 1-1,6 GW, a kolejne pięć ma być oddawane do eksploatacji co 2-3 lata. Na rynku pracy będą potrzebni specjaliści posiadający wiedzę dot. projektowania, budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowych oraz nowoczesnych systemów wytwarzania energii elektrycznej.

    Energetyka jądrowa jest alternatywą dla pozyskiwania energii elektrycznej ze spalania węgla i węglowodorów. Oferta studiów jest skierowana do absolwentów studiów wyższych co najmniej I stopnia, którzy planują pracę w sektorze jądrowym, obejmującym nie tylko budowę i eksploatację elektrowni, ale także dozór jądrowy i organizacje wsparcia technicznego (TSO).

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)