• INFORMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  tu
  Uczelnie Olsztyn - kierunek Informatyka
  Studia na kierunku Informatyka odbywają się w zakresie Informatyki ogólnej i  Inżynierii systemów informatycznych. Absolwenci kierunku Informatyka otrzymują gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystania techniki komputerowej w różnych dziedzinach. 
  Mimo profilu technicznego (inżynieria oprogramowania, miernictwo elektroniczne, projektowanie systemów informatycznych, diagnozowanie i serwisowanie urządzeń komputerowych, elementy robotyki i automatyki, bezpieczeństwo systemów komputerowych, technika cyfrowa, projektowanie podzespołów komputerowych, aplikacje WWW) student otrzymuje również dobrą wiedzę ogólną w zakresie informatyki  (programowanie strukturalne i obiektowe, systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych) co umożliwia kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia. 
  Wiedza studentów, ich umiejętności oraz kompetencje są zróżnicowane w zależności od wybranej specjalności: informatyka ogólna, inżynieria systemów informatycznych.  Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Informatyka ogólna
  • Inżynieria systemów informatycznych

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Techniki multimedialne
  • Projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych
  • Bioinformatyka
  • Data science w praktyce

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Informatyka ogólna
  • Inżynieria systemów informatycznych

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Trzy przedmioty do wyboru spośród: chemia, fizyka lub fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka.

   

  Dowiedz się więcej

   

   


   


  Studia II stopnia

   

  Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

   

  Dowiedz się więcej

 • MATEMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  tu
  Uczelnie Olsztyn - kierunek Matematyka

  Absolwenci kierunku Matematyka są zdolni do udziału w rozwijaniu matematyki i jej stosowania w innych gałęziach wiedzy i w praktyce. Stanowią dobrą kadrę zarówno dla banków, firm o profilu finansowym i ubezpieczeniowym, szkół podstawowych jako nauczyciele Matematyki. Zdecydowana większość absolwentów jest przygotowana do podjęcia studiów drugiego stopnia.

  Kształcenie na kierunku Matematyka jest realizowane w zakresie: Matematyka finansowo-ubezpieczeniowa oraz Nauczanie matematyki. Wybór zakresu studiów następuje podczas rekrutacji.

  Absolwenci tego kierunku są wykształconymi matematykami zdolnymi do udziału w rozwijaniu matematyki i jej stosowania w innych gałęziach wiedzy i w praktyce. Stanowią wyspecjalizowane kadry zarówno dla banków, firm, instytucji o profilu finansowym, matematyczno-ekonomicznym i ubezpieczeniowym, szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych jako nauczyciele Matematyki. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł magistra. Część absolwentów jest przygotowana do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Matematyka finansowo-ubezpieczeniowa
  • Nauczanie matematyki

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Nauczanie matematyki
  • Matematyka stosowana

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Matematyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • chemia lub fizyka/fizyka i astronomia lub geografia lub informatyka lub język obcy nowożytny lub matematyka

   

  Dowiedz się więcej

   

   


   


  Studia II stopnia

   

  Kryterium kwalifikacji kandydatów na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonej liczby miejsc.

  Dowiedz się więcej

Opinie (5)

Iza Ocena

Jest to wydział wymagający i dający solidne wykształcenie. Nie mogłam podjąć lepszej decyzji związanej z moją wyższą edukacją.

Kamil Ocena

Grzegorz to chyba gdzieś indziej studiowałeś, bo faktycznie przedmioty na matmie nie należą do najłatwiejszych ale do prowadenia zajęć z równań różniczkowych to bym się nie czepiał bo były naprawdę spoko prowadzone. Wzory były wyprowadzane. Jak ja kończyłem pierwszy stopień na Matematyce to część osób na magisterkę wybrała inne uczelnie i z tego co wiem to nie mają żadnych problemów z nauką więc chyba nie jest aż tak źle jak mówisz.

Grzegorz Ocena

Matematyka to kierunek prowadzony praktycznie przez jedną Katedrę. 1.5 roku analiza matematyczna a potem równania róniczkowe. Do tego analiza jest prowadzona fatalnie i zniechęca do studiowania. Niewiele jest na tym kierunku tego, co obiecano zachęcając studentow do przyjścia. Dużo nauki pamięciowej zwłaszcza na analizie, brak dowodów, wymogi dostosowane do najlepszego studenta i ciągłe opinie skoro on może to inni też. Przez cały czas liczy się jakieś zaawansowane działania, ale nie wiadomo dlaczego. Na pytanie skąd to się wzięło prowadzący odpowiada, że to jedna z technik. Do kolokwium zestaw wzorów i regułek na pamięć. Jak trzeba policzyć prostszą np. całkę to nie wiadomo jak, bo prowadzący podał wzór i nie wytłumaczył. Owszem jest w podręczniku, ale od czego jest prowadzący. Kolokwia źle rozplanowane, np. przez 2.5 mięsiąca żadnego kolokwium ,a potem 3 w ciągu jednego miesiąca. Kolokwia prowadzone poza godzinami zajęć, bo szkoda czasu. Nawet na pierwszy termin trzeba przychodzić w dodatkowych terminach. W ciągu 1.5 godziny 8 zadań z podpunktami. Możliwe do rozwiązania tylko, gdy na pamięć zna się wzory. Jeżeli chcesz wyprowadzić to nie zdążysz. Prowadzący analizę ciągle powtarza, że za mało czasu aby przerobić cały materiał w trakcie ćwiczeń i wykładów i wielu rzeczy nie tłumaczy jedynie stwierdza, ze to powinniście umieć. Wykład nie różni się od ćwiczeń, też zero wyprowadzeń. W trakcie kolokwium komentuje nasze rozwiązania mówiąc, że zda co najwyżej kilka osób. To po co w ogóle pisać. Moim zdaniem szkoda czasu na ten kierunek na UWM. I tak nie nauczy matematyki a jedynie zniechęci!

absolwent Ocena

Najlepsi ludzie. Królewski wydział ;)

Student Ocena

Dobry wydział i godne polecenia kierunki do studiowania.