• KIERUNEK LEKARSKI Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Lekarski
  Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące. Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się, jak rozmawiać z pacjentem i jego rodziną, jak właściwie przeprowadzać wywiady lekarskie, stawiać wstępne diagnozy oraz badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. A poświęcając się pracy badawczej możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych metod leczenia. Zapotrzebowanie na absolwentów kierunku lekarskiego jest na rynku pracy niezwykle wysokie. Lekarze medycyny bez trudu znajdują zatrudnienie w przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego czy placówkach naukowo-badawczych.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Lekarskim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia na poziomie rozszerzonym
  • Chemia lub fizyka/fizyka i astronomia na poziomie rozszerzonym

  Dowiedz się więcej

   

 • NEUROBIOLOGIA Stopień: II REKRUTACJA

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Neurobiologia jest rozmowa kwalifikacyjne oraz wymagany jest dyplom licencjata.

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)