Asystent osoby niepełnosprawnej i starszej - studia podyplomowe w Poznaniu

Asystent osoby niepełnosprawnej i starszej - studia podyplomowe w Poznaniu

Asystent osoby niepełnosprawnej i starszej - studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Asystent osoby niepełnosprawnej i starszej - studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Asystent osoby niepełnosprawnej i starszej to studia podyplomowe w Poznaniu, które przekazują niezbędne wiadomości i umiejętności w zakresie opieki nad osobami z różnymi niepełnosprawnościami oraz starszymi.

Studia przygotowują absolwentów do świadczenia kompleksowej opieki, rehabilitacji czy udzielania pierwszej pomocy – również w przypadkach zagrażających życiu. Absolwenci potrafią także przygotowywać oraz realizować program wspierający seniorów.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek asystent osoby niepełnosprawnej i starszej - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, którzy mają co najmniej dyplom licencjata. Kandydaci powinni pracować lub zamierzać pracować w instytucjach odpowiedzialnych za wsparcie osób niepełnoprawnych i starszych.

Program kształcenia będzie więc dobrym wyborem dla personelu ośrodków rehabilitacyjnych czy terapii. To także idealna propozycja dla osób pracujących w ośrodkach pomocy społecznej czy domach samopomocy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I STARSZEJ?

Studia na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej przygotowują wieloaspektowo do współpracy z podopiecznymi jako ich asystenci. Słuchacze w ramach zajęć uczą się, jak za pomocą narzędzi psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych zrozumieć sytuację swoich podopiecznych.

Program nauczania wpisuje się w propagowaną od lat ideę przez Unię Europejską, która dotyczy niezależnego życia (z ang. independent living). Polega ona na udzieleniu osobie starszej czy niepełnosprawnej wsparcia oraz pomocy, aby odzyskała kontrolę nad własnym ciałem czy życiem.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli akademickich oraz wieloletnich praktyków zawodowych, którzy wykorzystują nowoczesne techniki edukacyjne, wspierające proces doskonalenia wiedzy.

W programie nauki uwzględniono aktualne treści, które obejmują zakresem takie zagadnienia, jak np. te o diagnozowaniu potrzeb życiowych, możliwości czy ograniczeń osób starszych i niepełnosprawnych.

Treści realizowane w ramach planu zajęć dotyczą też zakresu pierwszej pomocy, umiejętności tworzenia programu rehabilitacji wspólnie z rehabilitantem czy budowania relacji z rodziną i środowiskiem lokalnym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej wyróżniają się obszerną wiedzą i umiejętnościami w zakresie świadczenia kompleksowej opieki czy prowadzenia rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych.

Potrafią udzielać pierwszej pomocy czy przygotowywać i realizować program wspierający i aktywizujący podopiecznych. Uczestnicy studiów rozwijają też kompetencje organizacyjne w zakresie wspierania niepełnosprawnych oraz seniorów, animacyjne czy komunikacyjne.

Po ukończeniu studiów absolwenci znacznie łatwiej współdziałają w podnoszeniu jakości życia osoby starszej i niepełnosprawnej dzięki ułatwianiu wykonywania czynności codziennego dnia.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I STARSZEJ?

Studia na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I STARSZEJ

Absolwenci studiów na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej mają kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy w roli osoby wspierającej w instytucjach czy organizacjach odpowiedzialnych za rehabilitację i pomoc w pokonywaniu barier komunikacyjnych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej

  • koordynator współpracujący z ośrodkami pomocy;
  • własna działalność w zakresie opieki i rehabilitacji seniorów oraz niepełnosprawnych;
  • osoba wspierająca w instytucjach zajmujących się rehabilitacją.

Studia na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej i starszej przygotowują słuchaczy wieloaspektowo do podjęcia pracy zawodowej oraz rozwoju swoich kompetencji.

Komentarze (0)