Neurologopedia - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Neurologopedia - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Neurologopedia - studia podyplomowe w Bydgoszczy
Dodaj do ulubionych

Neurologopedia - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Studia na kierunku neurologopedia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online.

 

Neurologopedia to studia podyplomowe w Bydgoszczy, których podstawowym zadaniem jest przekazanie słuchaczom zakresu obszernej wiedzy oraz kompetencji związanych z diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń mowy wynikających z uszkodzeń mózgu.

Kształcenie w ramach tego kierunku dzięki rozbudowanej siatce zajęć przygotowuje słuchaczy do pracy w roli neurologopedów w placówkach ochrony zdrowia oraz w gabinetach neurologicznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek neurologopedia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Bydgoszczy na kierunku neurologopedia skierowane są do absolwentów uczelni wyższych, którzy mają tytuł logopedy i ukończyli 5-letnie kształcenie w ramach studiów magisterskich pedagogicznych z logopedią. Kandydatem mogą być także osoby, które ukończyły dwuletnie studia podyplomowe z zakresu logopedii.

To świetny wybór dla każdego, kto chce zdobyć informacje oraz kompetencje do pracy z podopiecznymi z zaburzeniami mowy o podłożu neurologicznym. Ścieżka kształcenia na tym kierunku może być interesująca dla logopedów, pedagogów, psychologów, nauczycieli, rehabilitantów, lekarzy czy ekspertów pomagających osobom z zaburzeniami komunikacyjnymi.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA?

Studia na tym kierunku prowadzone są zarówno online, jak i w formie łączonej. Przedmiotem badań w trakcie zajęć są problemy z mową pacjentów, które wynikają z uszkodzenia mózgu.

Cały proces kształcenia przebiega pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych wykładowców z kwalifikacjami naukowymi oraz dydaktycznymi. Znajdują się wśród nich lekarze, logopedzi czy psychologowie z bogatym doświadczeniem praktycznym w pracy z pacjentami borykającymi się z zaburzeniami mowy o neurologicznym podłożu.

W programie zajęć uwzględniono tematykę podstaw diagnostyki neurologopedycznej, neurofizjologii czynności prymarnych, muzykoterapię oraz arteterapię. Siatka dydaktyczna została tak przygotowana, aby przekazać studentów przede wszystkim ogromną wiedzę praktyczną.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku neurologopedia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kończąc studia na tym kierunku uczestnicy mają rozbudowaną wiedzą w zakresie anatomii, neurologopedii, prawa czy animaloterapii. Znają anatomię twarzoczaszki, zasady opieki nad dziećmi oraz osobami starszymi czy fizjoterapii.

Absolwent zna budowę mózgu oraz aparatu mowy, mechanizmy powodujące powstawanie zaburzeń rozwojowych mowy oraz wad wymowy. Samodzielnie bada aparat mowy, mięśnie twarzy. Weryfikuje techniki gryzienia, żucia, ssania u najmłodszych czy czynności połykania i oddychania.

Stawia diagnozę, planuje i przeprowadza terapię neurologopedyczną, którą dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjentów. Potrafi także wyszczególnić poszczególne etapy rozwoju człowieka oraz cały proces, który kształtuje umiejętność językową.

Wie, w jaki sposób efektywnie wspierać swoich podopiecznych w komunikowaniu się. Prowadzi terapię osób z zaburzeniami płynności mowy (jąkanie, giełkot, tachylalia), afazją czy dyzatrią.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA?

Studia na kierunku neurologopedia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA

Kończąc kształcenie na tym kierunku, uczestnicy są przygotowani do pracy w roli neurologopedów w szpitalach oraz przychodniach. Odnajdą się także w żłobkach, przedszkolach, szkołach czy poradniach o profilu pedagogiczno-psychologicznym.

Mogą prowadzić edukację podopiecznych borykających się z zaburzeniami komunikacji językowej na tle neurologicznym. Otrzymują również uprawnienia do pracy w zamkniętych oddziałach służby zdrowia.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku neurologopedia

  • służba zdrowia,
  • jednostki oświatowe,
  • jednostki zamknięte służby zdrowotnej,
  • oddział pediatrii,
  • oddział neurologii,
  • oddział psychologii,
  • ośrodek opiekuńczy,
  • ośrodek o profilu wychowawczym,
  • szkoły specjalne,
  • żłobki,
  • przedszkola,
  • szkoły.

Kształcenie na kierunku studiów neurologopedycznych skupia się na przekazaniu uczestnikom rozbudowanych umiejętności, które są niezbędne do realizowania usług logopedycznych. W programie zajęć uwzględniono pożądane przez potencjalnych podopiecznych oraz pracodawców zagadnienia.

Komentarze (0)