Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wielu świeżo upieczonych maturzystów szuka potwierdzenia swojej decyzji w kwestii wyboru konkretnego kierunku kształcenia. Bardzo często pomagają im w tym wiarygodne rankingi, będące podsumowaniem naukowych osiągnięć studentów i absolwentów, ich średnich zarobków oraz ogólnej sytuacji ekonomicznej na arenie krajowej. Istotne są również opinie samych studentów na temat poziomu edukacji i realizowanych celów.
Według Rankingów, psychologia realizowana przez Uniwersytet Wrocławski od lat znajduje się na bardzo wysokim miejscu. Pamiętaj, że rankingi najczęściej prezentują uśrednione dane, które w rzeczywistości niekoniecznie muszą się pokryć z twoimi osiągnięciami. Podczas wyboru studiów wyższych i miejsca ich realizacji kieruj się zdrowym rozsądkiem.
Studia na kierunku psychologia we Wrocławiu mogą być realizowane na dwóch tamtejszych uczelniach wyższych. Zarówno Uniwersytet Wrocławski, jak i Dolnośląska Szkoła Wyższa oferują najwyższe standardy kształcenia celem wykwalifikowania specjalistów zdolnych do niesienia profesjonalnej pomocy psychologicznej ludziom w potrzebie.
Nim rozpoczniesz swoją przygodę z wrocławską psychologią, będziesz musiał wybrać, która z uczelni w większym stopniu odpowiada twoim zainteresowaniom, aspiracjom oraz intelektualnym dążeniom. Każda z tamtejszych uczelni opracowuje swój program w oparciu zarówno o potrzeby studentów, jak i wymagania na współczesnym rynku pracy.
Uczelnie we Wrocławiu, na których możesz studiować psychologię:
Psychologia jest kierunkiem nie tylko niezwykle interesującym i dającym szeroki pogląd na funkcjonowanie jednostek oraz społeczności, ale również może zagwarantować absolwentom atrakcyjne perspektywy zawodowe. Warto jednak pamiętać o konkurencji w tym obszarze zawodowym, dlatego jeżeli chciałbyś zwiększyć swoje szanse na dobre zarobki, powinieneś zadbać o swój rozwój intelektualny.
Możesz na przykład brać udział w programach stażowych, uczęszczać na pozauczelniane warsztaty, spotkania i wykłady, a także korzystać z dostępnej literatury naukowej z zakresu psychologii. Dla wielu psychologów studia to dopiero początek ich przygody z tą rozległą dziedziną nauki. Dlatego bardzo często decydują się oni na zdobycie dodatkowych uprawnień, zapewnianych przez kształcenie podyplomowe.
Kompetencje, które absolwenci wynoszą ze studiów, pozwalają im na udzielanie krótkoterminowych konsultacji psychologicznych, świadczenie usług w zakresie doradztwa zawodowego, wsparcia emocjonalnego oraz diagnozy przy pomocy testów psychologicznych. Warto podnosić swoje kwalifikacje, aby poszerzyć zakres możliwości zawodowych.
Aby ostateczny wybór uczelni wyższej był zadowalający, ważne jest dokładne przeanalizowanie kilku elementarnych czynników. Oto garść porad, które mogą pomóc w tym trudnym procesie decyzyjnym:
Pamiętaj, że zaprezentowany powyżej ranking nie powinien być decydującym wyznacznikiem decydującym o aplikacji na daną uczelnię. Dokładnie przemyśl swoją aplikację, uwzględniając wszystkie istotne dla ciebie czynniki i unikaj działania pod wpływem gwałtownych emocji. Przyszłość jest w twoich rękach.
Sprawdź