Psychologia - Wrocław

Psychologia - Wrocław

Psychologia  - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

psychologia

Odkryj kierunek psychologia we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Psychologia to kierunek kształcenia, który od wielu lat należy do najchętniej obieranych przez kandydatów na studia. Co sprawia, że ta dziedzina nieprzerwanie cieszy się popularnością? Zachowanie człowieka to obszar badań, który zdaje się nie mieć końca. Każdy jest inny, wyznaje inne ideały, żyje według innych schematów czy priorytetów. Człowiek to szalenie ciekawy obiekt badań, stąd Psychologia to interesujący kierunek.
Kierunek Psychologia we Wrocławiu to zrozumienie mechanizmów i praw rządzących zachowaniem człowieka i jego psychiką. Studenci zdobywają przygotowanie teoretyczne i doświadczenie praktyczne, oparte między innymi na realizacji projektów badawczych. Psychologia kliniczna i psychoterapia, Psychologia społeczna i Psychologia sądowa – to tylko niektóre ze specjalności, które odnajdą kandydaci chcący podjąć naukę w stolicy Dolnego Śląska. 
Nie jest znaczącym odkryciem, iż podstawą studiowania jest ciekawość – ale w przypadku Psychologii ciekawość powinna być znacznie większa, gdyż dotyczy ludzkich emocji, uczuć, myśli, czyli dotyczy tego, co mamy wszyscy.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia we Wrocławiu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia we Wrocławiu? Aby dołączyć do grona studentów należy pozytywnie przejść proces kwalifikacyjny, w postaci konkursu świadectw. Pod uwagę brane są oceny z takich przedmiotów jak: język polski, biologia, matematyka, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, informatyka. Warto sprawdzić dokładny przebieg procesu rekrutacji, gdyż kryteria mogą ulegać zmianie, bądź różnić się w zależności od uczelni. Wymagania na kierunek Psychologia we Wrocławiu są dość duże nie tyko dlatego, iż zgłasza się na nią wielu chętnych. W toku nauki, studenci muszą pozyskać wiedzę z wielu przedmiotów, wśród których wyróżnić można: biologiczne mechanizmy zachowania, psychometria, psychologia osobowości, psychologia różnic indywidualnych, psychopatologia.
 

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia we Wrocławiu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia we Wrocławiu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach ogólnych i psychiatrycznych, gabinetach terapeutycznych, placówkach leczenia uzależnień, placówkach oświatowych, ośrodkach opiekuńczo- wychowawczych, ośrodkach socjoterapii.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia we Wrocławiu? 

Gdzie się kształcić, by osiągnąć pewność swojego wykształcenia? Które miasto daje największy wybór wiedzy? Jakie ma kierunek Psychologia we Wrocławiu opinie? Klaudia, studentka Psychologii mówi:
„Wrocław to miasto wręcz stworzone dla studentów. Bardzo dobre uczelnie, ciekawe nazwiska wśród wykładowców, fajne zajęcia, interesujące miejsca pracy dla absolwentów. Czy student potrzebuje czegoś więcej?”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

Komentarze (0)