Studia psychologiczne i społeczne Wrocław

Studia psychologiczne i społeczne Wrocław

Studia psychologiczne i społeczne Wrocław

Największy wybór studiów

psychologicznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia psychologiczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Nauki badające strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, jego kulturę, prawa i prawidłowości jego rozwoju to słownikowa definicja studiów społecznych, w które wliczane są również studia psychologiczne, politologia, polityka społeczna, socjologia czy filozofia. To oczywiście nie jedyne nauki społeczne, o czym przekonacie się w dalszej części tekstu, gdzie powiemy wam co i gdzie możecie studiować. W tej części odpowiemy natomiast na pytanie: dlaczego warto iść na studia psychologiczne i społeczne?

Na pierwszy rzut oka są mniej opłacalne niż na przykład ekonomia czy informatyka i mniej prestiżowe niż prawo, natomiast pozwalają wykonywać kilkadziesiąt różnych zawodów olbrzymiej liczbie firm, instytucji i organizacji. Studia psychologiczne i społeczne to idealny wybór dla tych, których interesuje człowiek i jego miejsce w społeczeństwie. Poniżej przedstawiamy listę wrocławskich uczelni, wydziałów i kierunków, które uznawane są za nauki społeczne. A wybór jest naprawdę olbrzymi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne we Wrocławiu

Aby dostać się na jedne ze studiów społecznych należy pokonać kandydatów do miejsca na liście przyjętych. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest wystarczająco dobre zdanie matury, by znaleźć się w gronie szczęśliwców. Żeby to zrobić, należy zrobić kilka rzeczy. Sprawdzić, jakie przedmioty są wymagane na konkretny, wybrany przez was kierunek studiów.

Na pewno będzie tam język polski, z innych przedmiotów wymaganych na studia psychologiczne i studia społeczne mogą pojawić się takie przedmioty, jak: język obcy, historia, Wiedza o Społeczeństwie, Wiedza o Kulturze, geografia, matematyka, biologia lub chemia. Oczywiście nie wszystkie te przedmioty musicie zdawać na maturze, ale warto zdawać sobie sprawę, ze w zależności od tego, czy wybierzecie taki kierunek jak filozofia, socjologia, psychologia czy kulturoznawstwo, inne będą wymagane przedmioty maturalne. Ważne jest, by zdać je jak najlepiej i to na poziomie rozszerzonym. Inaczej na wasze miejsce na wymarzony kierunek dostanie się ktoś inny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne we Wrocławiu

Studia psychologiczne należą do najciekawszych, bo w końcu czy może być bardziej interesujący obiekt nauki niż człowiek? A skoro człowiek jest jednostką dość skomplikowaną, to czy można poznać go na studiach niestacjonarnych? Oczywiście, że tak. Należy pamiętać, że studia psychologiczne w znacznej mierze opierają się na teorii, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie niestacjonarną formę kształcenia. Na temat studiów stacjonarnych i niestacjonarnych przeprowadzono już setki dyskusji, mających doprowadzić do odpowiedzi, które z nich są lepsze i bardziej prestiżowe.

Odpowiedź na podobne pytania nie istnieje, ponieważ pod względem fundamentalnym jakim jest zdobywana wiedza różnić między obiema formami nie ma. I jedne i drugie prowadzą do jasno określonych założeń, w postaci wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz solidnego przygotowania do pełnienia obowiązków zawodowych. Zatem żadne różnice nie istnieją? Istnieją, ale w zakresie intensywności i częstotliwości zajęć i realizowania programu kształcenia. Studenci studiów stacjonarnych, czyli tzw. dziennych uczęszczają na uczelnię od poniedziałku do piątku. Studenci studiów niestacjonarnych robią to w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie.

Oznacza to, że podczas zajęć muszą otrzymać materiał w bardziej zwartej, skondensowanej formie. Dlatego od studentów niestacjonarnych wymagana jest większa samodzielność, ponieważ pewną część wiadomości i zagadnień muszą opanować we własnym zakresie. Ale nie powinno to nikogo zrażać do podjęcia nauki w takim trybie. Ma on wiele zalet, a jedną z nich może być podjęcie pracy i zarobienie choć niewielkich pieniędzy do studenckiego budżetu. 

POPULARNE KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

D
I
M
P
S
Z
Rozwiń

Praca po studiach psychologicznych i społecznych we Wrocławiu

Komunikacja wizerunkowa, socjologia ekonomiczna, studia europejskie, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, psychologia, praca socjalna - to tylko niektóre kierunki społeczne, które można studiować we Wrocławiu. A jak jest ze znalezieniem pracy po takich studiach? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile czasu i wysiłku poświęcicie podczas studiów nie tylko na naukę, ale także na praktyki i staże oraz zdobywanie kontaktów, które mogą wam się przydać w życiu absolwenckim.

Dużą zaletą studiów społecznych i psychologicznych jest fakt, że można po nich wykonywać bardzo wiele różnych zawodów i pracować chociażby jako dziennikarze, psychoterapeuci, politycy, terapeuci zajęciowi, ankieterzy, menedżerzy personalni, pracownicy działów HR, PR-owcy czy dyplomaci. Wszystko zależy od tego, w jaka stronę zechcecie pójść po studiach i jaki kierunek studiowania wybierzecie.

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Wrocławski jest jedną z większych uczelni w Polsce gdzie znajdują się studia psychologiczne i spoleczne. Organizacyjnie rozdzielone są na kilka wydziałów:

 

Wydział Filologiczny:

 • Antropologia literatury, teatru i filmu (studia stacjonarne II stopnia),
 • Komunikacja wizerunkowa (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Communication Management),
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I stopnia i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Journalism and social communication).

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk Społecznych:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia),
 • Bezpieczeństwo międzynarodowe (studia II stopnia),
 • Dyplomacja europejska (studia I i II stopnia),
 • Europeistyka (studia I stopnia i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: EU Regional Policy),
 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Politologia (studia I i II stopnia),
 • Polityka publiczna (studia II stopnia),
 • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
 • Socjologia ekonomiczna (studia I stopnia),
 • Socjologia grup dyspozycyjnych (studia I i II stopnia),
 • Socjologia (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Intercultural mediation),
 • Stosunki międzynarodowe (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Global Studies),
 • Zarządzanie projektami społecznymi (studia I stopnia).

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych:

 • Psychologia (jednolite studia magisterskie),
 • Cultural communication (studia II stopnia w języku angielskim),
 • Dziedzictwo kultury materialnej – Ochrona, promocja, gospodarowanie (studia I stopnia),
 • European cultures (studia I stopnia w języku angielskim),
 • Interdyscyplinarne studia europejskie (studia II stopnia).

dowiedz się więcej >

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA SPOŁECZNE

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to kolejna uczelnia, na której można uczęszczać na studia społeczne. Niestety wybór ograniczony jest do Wydziału Nauk Ekonomicznych i kierunku:

 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze (studia I i II stopnia).

dowiedz się więcej >

 


WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA WOJSK LĄDOWYCH STUDIA SPOŁECZNE

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie prowadzi zajęcia na kierunku:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia)

Natomiast na Wydziale Zarządzania na kierunku:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia)

dowiedz się więcej >

 

 

 

Komentarze (1)

oedsw odpowiedz

Dzień dobry! Osoby zainteresowane studiami I (licencjackie oraz inżynierskie) i II (magisterskie) stopnia zapraszam do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Więcej informacji o naszej ofercie, warunki rekrutacji znaleźć można tutaj: dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna Warto wiedzieć, że zapisując się na studia do 12 sierpnia można liczyć na 385 zł oszczędności. 300 zł mniej za studia na pierwszym roku oraz brak opłaty wpisowego, która normalnie wynosi 85 zł. Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej