Studia psychologiczne i społeczne Wrocław

Studia psychologiczne i społeczne Wrocław

Studia psychologiczne i społeczne Wrocław
Dodaj do ulubionych

24.06.2022

Studia psychologiczne Wrocław 2022 | woj. dolnośląskie

Studia psychologiczne we Wrocławiu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWR) oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Humanum we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia psychologiczne i społeczne Wrocław
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Jak wyglądają studia psychologiczne we Wrocławiu

Studia psychologiczne we Wrocławiu to przede wszystkim kierunek Psychologia, który skupia się na objaśnieniu mechanizmów i praw rządzących zachowaniem człowieka i jego psychiką. Kierunek pozwala poznać wszystkie aspekty, elementy, czy subdyscypliny, a zatem między innymi psychologię sądową, psychologię wychowawczą, psychologię kliniczną, psychopatologię dzieci i młodzieży, psychologię społeczną oraz psychologię zarządzania.

 

Praca po studiach psychologicznych

Absolwenci studiów psychologicznych odnajdują się w pracy między innymi w poradniach zdrowia psychicznego, placówkach oświatowych, placówkach medycznych, urzędach pracy, ośrodkach doskonalenia zawodowego i kształcenia kadr, sądownictwie.

 

Zarobki

Średnie zarobki we Wrocławiu na popularnych stanowiskach związanych z psychologią wahają się od 3200 zł do 7000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od miejsca pracy, doświadczenia, miejscowości).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia psychologiczne we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Dyplomacja europejska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Global communication stacjonarne II stopnia
Praca socjalna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne II stopnia, jednolite
Psychologia w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Socjologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Socjologia ekonomiczna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Socjologia grup dyspozycyjnych stacjonarne I stopnia, II stopnia
Terapia zajęciowa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zarządzanie projektami społecznymi stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PRACA SOCJALNA
PSYCHOLOGIA
PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kierunki psychologiczne i społeczne:

TERAPIA ZAJĘCIOWA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:
A
B
C
H
I
K
L
N
O
P
S
Z
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne we Wrocławiu

Aby dostać się na jedne ze studiów społecznych należy pokonać kandydatów do miejsca na liście przyjętych. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest wystarczająco dobre zdanie matury, by znaleźć się w gronie szczęśliwców. Żeby to zrobić, należy zrobić kilka rzeczy. Sprawdzić, jakie przedmioty są wymagane na konkretny, wybrany przez was kierunek studiów.

Na pewno będzie tam język polski, z innych przedmiotów wymaganych na studia psychologiczne i studia społeczne mogą pojawić się takie przedmioty, jak: język obcy, historia, Wiedza o Społeczeństwie, Wiedza o Kulturze, geografia, matematyka, biologia lub chemia.

Oczywiście nie wszystkie te przedmioty musicie zdawać na maturze, ale warto zdawać sobie sprawę, ze w zależności od tego, czy wybierzecie taki kierunek jak filozofia, socjologia, psychologia czy kulturoznawstwo, inne będą wymagane przedmioty maturalne. Ważne jest, by zdać je jak najlepiej i to na poziomie rozszerzonym. Inaczej na wasze miejsce na wymarzony kierunek dostanie się ktoś inny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Limity miejsc na studia psychologiczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów psychologicznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach psychologicznych we Wrocławiu:

 

Psychologia:

 • Uniwersytet Wrocławski: 100

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia psychologiczne we Wrocławiu

Ile kosztują studia? Nie istnieje jeden, obowiązujący wszystkie uczelnie cennik. Każda uczelnia pobiera opłaty indywidualnie, choć należy pamiętać, że istnieje tryb studiów, który jest bezpłatny. Bezpłatne są studia stacjonarne w uczelniach publicznych. Płatne są studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.

 

Psychologia:

 • Collegium Humanum- Szkoła Główna Menedżerska: od 4900 zł
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa: od 7300 zł
 • Uniwersytet Wrocławski: od 8100 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin publikowania wyników rekrutacji ustalany jest indywidualnie przez każdą uczelnię. Niezależnie od tego, którego dnia uczelnia zdecyduje się na przekazanie informacji o wynikach, będą one udostępnione w internetowych systemach rejestracji kandydatów.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: do 14.07.2022
 • Politechnika Wrocławska: do 11.07.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny: do 13.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy: do 12.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może wymagać innej formy składania dokumentów rekrutacyjnych, choć najczęściej kandydaci dostarczają je do uczelni osobiście, wysyłają pocztą tradycyjną albo przesyłają pocztą elektroniczną.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składamy wtedy, kiedy otrzymamy informację o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Taka informacja wyświetli się w systemie IRK bądź ERK. Składając dokumenty należy pamiętać o tym, aby wymagany zestaw był kompletny oraz został dostarczony na czas. Brak bądź spóźnienia mogą mieć przykre konsekwencje. Jakie? Możemy nawet zostać skreśleni z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska: od 12.07.2022 do 16.07.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny: od 14.07.2022 do 19.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy: od 13.07.2022 do 15.07.2022
 • Uniwersytet Wrocławski: od 15.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne we Wrocławiu

Studia psychologiczne należą do najciekawszych, bo w końcu czy może być bardziej interesujący obiekt nauki niż człowiek? A skoro człowiek jest jednostką dość skomplikowaną, to czy można poznać go na studiach niestacjonarnych? Oczywiście, że tak. Należy pamiętać, że studia psychologiczne w znacznej mierze opierają się na teorii, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie niestacjonarną formę kształcenia.

Na temat studiów stacjonarnych i niestacjonarnych przeprowadzono już setki dyskusji, mających doprowadzić do odpowiedzi, które z nich są lepsze i bardziej prestiżowe. Odpowiedź na podobne pytania nie istnieje, ponieważ pod względem fundamentalnym jakim jest zdobywana wiedza różnić między obiema formami nie ma. I jedne i drugie prowadzą do jasno określonych założeń, w postaci wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz solidnego przygotowania do pełnienia obowiązków zawodowych.

Zatem żadne różnice nie istnieją? Istnieją, ale w zakresie intensywności i częstotliwości zajęć i realizowania programu kształcenia. Studenci studiów stacjonarnych, czyli tzw. dziennych uczęszczają na uczelnię od poniedziałku do piątku. Studenci studiów niestacjonarnych robią to w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie.

Oznacza to, że podczas zajęć muszą otrzymać materiał w bardziej zwartej, skondensowanej formie. Dlatego od studentów niestacjonarnych wymagana jest większa samodzielność, ponieważ pewną część wiadomości i zagadnień muszą opanować we własnym zakresie. Ale nie powinno to nikogo zrażać do podjęcia nauki w takim trybie. Ma on wiele zalet, a jedną z nich może być podjęcie pracy i zarobienie choć niewielkich pieniędzy do studenckiego budżetu. 

czytaj dalej studia psychologiczne niestacjonarne (zaoczne) we Wrocławiu

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

D
E
M
P
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia psychologiczne i społczene we Wrocławiu?

Nauki badające strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, jego kulturę, prawa i prawidłowości jego rozwoju to słownikowa definicja studiów społecznych, w które wliczane są również studia psychologiczne, politologia, polityka społeczna, socjologia czy filozofia. To oczywiście nie jedyne nauki społeczne, o czym przekonacie się w dalszej części tekstu, gdzie powiemy wam co i gdzie możecie studiować. W tej części odpowiemy natomiast na pytanie: dlaczego warto iść na studia psychologiczne i społeczne?

Na pierwszy rzut oka są mniej opłacalne niż na przykład ekonomia czy informatyka i mniej prestiżowe niż prawo, natomiast pozwalają wykonywać kilkadziesiąt różnych zawodów olbrzymiej liczbie firm, instytucji i organizacji. Studia psychologiczne i społeczne to idealny wybór dla tych, których interesuje człowiek i jego miejsce w społeczeństwie. Poniżej przedstawiamy listę wrocławskich uczelni, wydziałów i kierunków, które uznawane są za nauki społeczne. A wybór jest naprawdę olbrzymi.

 

Studia psychologiczne i społeczne we Wrocławiu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Specyfika studiów psychologicznych i społecznych sprawia, że niektóre z nich mają dwuetapowy charakter, inne natomiast są jednolite magisterskie. Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek licencjacki pierwszego stopnia, twoja nauka będzie trwała przez trzy lata i zostanie zwieńczona obroną pracy dyplomowej.

Następnie pomyślisz o podjęciu pracy w zawodzie lub dalszej edukacji na dwuletnich studiach magisterskich lub podyplomowych. Niektóre kierunki, jak na przykład psychologię, możesz studiować jedynie w ramach studiów jednolitych magisterskich, wówczas będziesz się kształcił nieprzerwanie przez pięć lat. Po ukończeniu nauki możesz pomyśleć o jej kontynuowaniu na wybranych kierunkach podyplomowych.

Niezwykłym ułatwieniem organizacji swojego czasu jest możliwość wyboru trybu kształcenia. Studia stacjonarne zostały stworzone przede wszystkim dla tych, którzy myślą przede wszystkim o edukacji. Wykłady i ćwiczenia będą odbywały się przez pięć dni roboczych w tygodniu. Natomiast kształcenie niestacjonarne polega na uczestniczeniu w weekendowych, całodziennych zjazdach, odbywających się najczęściej co kilka tygodni, zgodnie z harmonogramem danej uczelni wyższej.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów psychologicznych i społecznych we Wrocławiu

Oferta wrocławskich uczelni wyższych, jeśli chodzi o kierunki psychologiczne i społeczne, jest bardzo rozbudowana, przez co każdy miłośnik zgłębiania natury ludzkich zachowań, emocji i psychiki może znaleźć coś dla siebie. Wśród możliwych do podjęcia kierunków nie mogło zabraknąć bijącej rekordy popularności psychologii oraz niezwykle ciekawej socjologii. Znajdziesz tutaj również wiele bardzo unikalnych kierunków, których ukończenie pozwoli ci na zajęcie stabilnej pozycji na współczesnej arenie międzynarodowej.

Socjologia grup dyspozycyjnych wyposaży cię w wiedzę socjologiczną, pedagogiczną, psychologiczną oraz statystyczną, zarządzanie projektami społecznymi pozwoli ci na rozwój posiadanych kompetencji interpersonalnych, a anglojęzyczne global communication będzie idealną opcją dla osób marzących o rozpoczęciu kariery poza granicami naszego kraju. Znajdziesz tutaj również wiele interesujących kierunków podyplomowych.

 

Kierunki i specjalności psychologiczne we Wrocławiu - rekrutacja 2022/2023

 • ANALITYK SPOŁECZNY
 • ASYSTENT RODZINY I DORADCA SOCJALNY
 • BADANIA I EWALUACJA POLITYK PUBLICZNYCH
 • BADANIE RYNKU
 • BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE
 • BEZPIECZEŃSTWO W DYSPOZYCYJNYCH SYSTEMACH MILITARNYCH
 • BEZPIECZEŃSTWO W DYSPOZYCYJNYCH SYSTEMACH PARAMILITARNYCH
 • BEZPIECZEŃSTWO W SYSTEMACH LOGISTYCZNYCH
 • CHILD, ADOLESCENT AND FAMILY PSYCHOLOGY
 • DYPLOMACJA LOKALNA I REGIONALNA
 • EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA WOBEC ZAGROŻEŃ SPOŁECZNYCH
 • HR I TALENT MANAGEMENT (ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI)
 • KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
 • KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA (PR, BRANDING, REKLAMA I SOCIAL MEDIA)
 • KOMUNIKATOR W PROJEKTACH SPOŁECZNYCH
 • KULTURA POLITYCZNA I MEDIA
 • LIDER PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH
 • MEDIACJE I NEGOCJACJE
 • NEUROMARKETING
 • NEUROPSYCHOLOGIA
 • ORGANIZACJA I WSPARCIE W PRACY SOCJALNEJ
 • ORGANIZATOR POMOCY SPOŁECZNEJ- STUDIA DUALNE SPECJALNOŚĆ PROJEKTOWA
 • POLITYKA ZAGRANICZNA
 • PRACA SOCJALNA W ŚRODOWISKU WIELOKULTUROWYM Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
 • PRACA SOCJALNA Z RODZINĄ
 • PSYCHOLOGIA
 • PSYCHOLOGIA BIZNESU I COACHING
 • PSYCHOLOGIA BIZNESU I ORGANIZACJI
 • PSYCHOLOGIA DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW
 • PSYCHOLOGIA KLINICZNA
 • PSYCHOLOGIA KLINICZNA I WYCHOWAWCZA DZIECI I MŁODZIEŻY
 • PSYCHOLOGIA KLINICZNA I ZDROWIA
 • PSYCHOLOGIA KLINICZNA I ZDROWIA CZŁOWIEKA DOROSŁEGO
 • PSYCHOLOGIA KRYMINALISTYCZNO-ŚLEDCZA
 • PSYCHOLOGIA MIĘDZYKULTUROWA
 • PSYCHOLOGIA REKLAMY I MEDIÓW
 • PSYCHOLOGIA RODZINY
 • PSYCHOLOGIA SĄDOWA
 • PSYCHOLOGIA SĄDOWO-PENITENCJARNA
 • PSYCHOLOGIA SPORTU
 • PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA
 • PSYCHOLOGIA SPOŁECZNO-WYCHOWAWCZA
 • PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA I BIZNESU
 • PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA W ORGANIZACJI
 • PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA ZMIANĄ
 • PSYCHOLOGIA ZDROWIA
 • PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT
 • PSYCHOSEKSUOLOGIA
 • PSYCHOTERAPIA
 • PSYCHOTRAUMATOLOGIA
 • SOCIAL PSYCHOLOGY
 • SOCJOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
 • SOCJOLOGIA BEZPIECZEŃSTWA PARAMILITARNEGO
 • SOCJOLOGIA EDUKACJI I BADAŃ RYNKU EDUKACYJNEGO
 • SOCJOLOGIA PRZESTRZENI
 • SOCJOLOGIA SZTUKI
 • SOCJOLOGIA TECHNIKI I EKOLOGII
 • SOCJOLOGIA ZARZĄDZANIA SEKTOREM BEZPIECZEŃSTWA
 • SOCJOTECHNIKI WPŁYWU SPOŁECZNEGO
 • SPOŁECZNOŚCI LOKALNE
 • SYSTEMY WSPARCIA OSÓB STARSZYCH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I PRZEWLEKLE CHORYCH
 • ZARZĄDZANIE STRUKTURAMI LOGISTYCZNYMI
 

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki psychologiczne i społeczne we Wrocławiu?

Osoby zainteresowane rozpoczęciem bądź kontynuowaniem kształcenia na kierunkach psychologicznych i społecznych we Wrocławiu będą miały do wyboru trzy uczelnie wyższe, z których każda wyróżnia się bardzo dobrą renomą i wysoką jakością kształcenia. Uniwersytet Wrocławski oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to uczelnie publiczne, posiadające długą tradycję akademicką, natomiast Dolnośląska Szkoła Wyższa to jedyna placówka niepubliczna, na której możesz się kształcić w tym obszarze.

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce, a absolwenci, którzy ukończyli dowolną uczelnię wyższą, rzadko kiedy narzekają na wąskie możliwości zawodowe oraz nikły rozwój intelektualny. Wybierając wrocławskie uczelnie wyższe, wybierasz najwyższą jakość kształcenia pod okiem praktyków, zajmujących się na co dzień interesującym cię obszarem wiedzy. Każdego roku liczba aplikantów na każdą z trzech wymienionych placówek jest bardzo duża, dlatego postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych!

 

Uczelnie na których można studiować kierunki psychologiczne i społeczne we Wrocławiu

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Jakie kierunki psychologiczne i społeczne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Nie ulega wątpliwości, że znaczna większość z nas marzy o dobrej przyszłości zawodowej, wysokich zarobkach, ugruntowanej pozycji społecznej, a niejednokrotnie także o niezależności w realizacji swoich celów w miejscu pracy. Z tego względu znaczna większość przyszłych studentów zastanawia się, jakie kierunki wybrać, aby mieć dużą szansę na odniesienie sukcesu.

Jeżeli myślisz o studiowaniu kierunków psychologicznych i społecznych we Wrocławiu, do wyboru będziesz miał wiele interesujących propozycji, które nie tylko zaowocują wieloma atrakcyjnymi możliwościami zawodowymi, ale również dostarczą ci cennej wiedzy o człowieku i społecznościach. Niezwykle istotnym kryterium, którym powinieneś się kierować w procesie decyzyjnym, są posiadane przez ciebie zainteresowania, plany na przyszłość i predyspozycje – nie każdy bowiem może zostać doskonałym psychologiem, mediatorem czy badaczem zjawisk społecznych.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Psycholog
 • Pedagog
 • Socjolog
 • Mediator
 • Negocjator
 • Coach
 • Diagnosta
 • Szkoleniowiec
 • Trener personalny
 • Mówca motywacyjny
 • Doradca zawodowy
 • Terapeuta

 

W dzisiejszych czasach szczególnym zainteresowaniem cieszą się usługi terapeutyczne, oferowane w różnych nurtach. Rozpoczęcie kariery terapeuty jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób dążących do poprowadzenia własnej działalności. Jeżeli interesuje cię taki rodzaj zawodu, poza ukończeniem takich kierunków jak psychologia, socjologia czy pedagogika, musisz ukończyć kilkuletnie szkolenie, które upoważni cię do pracy terapeutycznej w wybranym przez ciebie nurcie.

Pamiętaj, że niemal wszystkie zawody, jakich możesz się podjąć po ukończeniu kierunków psychologicznych i społecznych, mogą zagwarantować ci zarówno wysokie zarobki, jak i regularny kontakt z drugim człowiekiem, co okaże się rozwijające dla twojego intelektu i doświadczenia. Ważne, abyś zdecydował się na taki kierunek, którego specyfika najbardziej ci odpowiada.

Pamiętaj, że niezwykle istotne może okazać się uczestnictwo w różnych stażach, praktykach zawodowych oraz pogłębianie swojej wiedzy na własną rękę. Unikalny pomysł na siebie również odgrywa pierwszoplanową rolę, bowiem konkurencja w postaci innych absolwentów takich studiów na dzisiejszym rynku pracy prawdopodobnie będzie duża.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Podczas gdy jedni świeżo upieczeni maturzyści oraz osoby chcące kontynuować kształcenie wyższe rozpoczynają ważne decyzje od wyboru kierunku edukacji, inni decydują się na wybór uczelni, a w następnym kroku aplikują na jeden z dostępnych tam kierunków. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, odpowiedź na pytanie jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu może okazać się problematyczne.

Wrocławskie kierunki psychologiczne i społeczne możesz studiować na trzech różnych uczelniach wyższych. Każda z nich posiada własny program kształcenia, który stara się na bieżąco aktualizować poprzez dodawanie kolejnych atrakcyjnych kierunków. Zanim zdecydujesz się na wybór jednej z nich upewnij się, który z programów w największym stopniu pozwoli ci realizować swoje plany.

Zastanów się również nad lokalizacją, którą będziesz zamieszkiwał. Warto zadbać o to, aby wybrana uczelnia wyższa znajdowała się blisko miejsca twojego pobytu, w ten sposób oszczędzisz wiele cennego czasu. Ponadto zapoznaj się z opiniami studentów i absolwentów wrocławskich uczelni wyższych, przeanalizuj wiarygodne rankingi uczelni oraz zadbaj, aby twoim wyborem nie dyktowały gwałtowne emocje.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 

Czy warto iść na studia psychologiczne i społeczne we Wrocławiu?

Studia wyższe to doskonały czas, aby sprawdzić się w odpowiedzialnym, dorosłym już życiu. To okres zdobywania wiedzy i umiejętności w interesującej nas dziedzinie, poszerzania sieci przyjaciół i znajomych, poszerzania orientacji w wymaganiach współczesnego rynku pracy, a także czas pierwszych przygód zawodowych. Studia psychologiczne i społeczne biją rekordy popularności.

Każdego roku na psychologię, socjologię i inne najbardziej modne kierunki z tego zbioru aplikuje nawet kilkanaście osób na jedno dostępne miejsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem chęć poznania ludzkiej natury, zrozumienia przyczyn z pozoru najbardziej irracjonalnych zachowań, a nawet samego siebie i najbliższych towarzyszy niemal wszystkim. Zatem czy warto iść na studia psychologiczne i społeczne we Wrocławiu? Oczywiście, że tak. Istnieją jednak pewne warunki.

W procesie decyzyjnym niezwykle ważne jest przeanalizowanie swoich mocnych i słabych stron. Zastanowienie się nad największymi osiągnięciami w danej dziedzinie oraz kierunkiem, w jakim chcemy rozwijać swój intelekt. Jeżeli ciekawią cię obszary interdyscyplinarne, skupiające się głównie wokół człowieka i jego relacji z innymi oraz otoczeniem, z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę wybrane kierunki psychologiczne i społeczne.

Pamiętaj, że edukacja wyższa we Wrocławiu wiąże się również z gospodarowaniem czasu poza tym przeznaczonym na naukę i uczestnictwo w obowiązkowych zajęciach i wykładach. Jeśli rozważasz rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki właśnie w tym mieście, powinieneś zastanowić się, czy odpowiada ci jego lokalizacja, poziom tamtejszych uczelni oraz dostępność do interesujących cię rozrywek, jak na przykład teatrów czy klubów muzycznych.

Wrocław jest miastem, które nieustannie tętni życiem, dlatego każdy powinien znaleźć w nim to, czego tak naprawdę szuka. Może i ty powinieneś w najbliższym czasie zasilić grono studentów prestiżowych i interesujących kierunków psychologicznych oraz społecznych właśnie w tej historycznej stolicy Śląska?

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych we Wrocławiu

Komunikacja wizerunkowa, socjologia ekonomiczna, studia europejskie, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, psychologia, praca socjalna - to tylko niektóre kierunki społeczne, które można studiować we Wrocławiu. A jak jest ze znalezieniem pracy po takich studiach? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile czasu i wysiłku poświęcicie podczas studiów nie tylko na naukę, ale także na praktyki i staże oraz zdobywanie kontaktów, które mogą wam się przydać w życiu absolwenckim.

Dużą zaletą studiów społecznych i psychologicznych jest fakt, że można po nich wykonywać bardzo wiele różnych zawodów i pracować chociażby jako dziennikarze, psychoterapeuci, politycy, terapeuci zajęciowi, ankieterzy, menedżerzy personalni, pracownicy działów HR, PR-owcy czy dyplomaci. Wszystko zależy od tego, w jaka stronę zechcecie pójść po studiach i jaki kierunek studiowania wybierzecie.

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Wrocławski jest jedną z większych uczelni w Polsce gdzie znajdują się studia psychologiczne i spoleczne. Organizacyjnie rozdzielone są na kilka wydziałów:

 

Wydział Filologiczny:

 • Antropologia literatury, teatru i filmu (studia stacjonarne II stopnia),
 • Komunikacja wizerunkowa (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Communication Management),
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I stopnia i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Journalism and social communication).

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk Społecznych:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia),
 • Bezpieczeństwo międzynarodowe (studia II stopnia),
 • Dyplomacja europejska (studia I i II stopnia),
 • Europeistyka (studia I stopnia i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: EU Regional Policy),
 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Politologia (studia I i II stopnia),
 • Polityka publiczna (studia II stopnia),
 • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
 • Socjologia ekonomiczna (studia I stopnia),
 • Socjologia grup dyspozycyjnych (studia I i II stopnia),
 • Socjologia (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Intercultural mediation),
 • Stosunki międzynarodowe (studia I i II stopnia ze specjalnością w języku angielskim: Global Studies),
 • Zarządzanie projektami społecznymi (studia I stopnia).

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych:

 • Psychologia (jednolite studia magisterskie),
 • Cultural communication (studia II stopnia w języku angielskim),
 • Dziedzictwo kultury materialnej – Ochrona, promocja, gospodarowanie (studia I stopnia),
 • European cultures (studia I stopnia w języku angielskim),
 • Interdyscyplinarne studia europejskie (studia II stopnia).

dowiedz się więcej >

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA SPOŁECZNE

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to kolejna uczelnia, na której można uczęszczać na studia społeczne. Niestety wybór ograniczony jest do Wydziału Nauk Ekonomicznych i kierunku:

 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze (studia I i II stopnia).

dowiedz się więcej >

 


WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA WOJSK LĄDOWYCH STUDIA SPOŁECZNE

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie prowadzi zajęcia na kierunku:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia)

Natomiast na Wydziale Zarządzania na kierunku:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia)

dowiedz się więcej >

 

 

 

Komentarze (1)

oedsw odpowiedz

Dzień dobry! Osoby zainteresowane studiami I (licencjackie oraz inżynierskie) i II (magisterskie) stopnia zapraszam do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Więcej informacji o naszej ofercie, warunki rekrutacji znaleźć można tutaj: dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna Warto wiedzieć, że zapisując się na studia do 12 sierpnia można liczyć na 385 zł oszczędności. 300 zł mniej za studia na pierwszym roku oraz brak opłaty wpisowego, która normalnie wynosi 85 zł. Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować