Kto idzie na studia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Kto nie chciałby rozpocząć kształcenia na jednym z popularniejszych kierunków studiów w Warszawie takich jak budownictwo? Warszawa jest miastem akademickim przyjaznym studentom, warto pamiętać jednak, że tego typu kierunki inżynieryjne nie przyniosą satysfakcji każdemu absolwentowi szkoły średniej. Kto więc wybiera profile kształcenia tego typu?

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Studia w Warszawie na kierunku budownictwo zostały zadedykowane osobom, które z łatwością przyswajają zagadnienia z dwóch potężnych nauk ścisłych – matematyki oraz fizyki. Osoby zainteresowane tym profilem kształcenia wyższego nie powinny mieć więc problemu z rozwiązywaniem skomplikowanych zadań z tych dwóch dyscyplin.

Co więcej – przyszłych studentów budownictwa powinna interesować również pewna skrupulatność, dokładność czy oczywiście łatwość związana z przestrzennym myśleniem. Mile widziane będą zainteresowania architekturą czy urbanistyką – pozwolą one przekuć zainteresowania w praktyczny zawód.

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić również, jakie przedmioty uwzględniane są w procesie rekrutacji. Można wymienić wśród nich oczywiście matematykę czy fizykę. Część z uczelni uwzględnia także inne przedmioty ścisłe. Warto poświęcić także czas na wytężoną naukę języka obcego! Co więcej – każdy przyszły student budownictwa powinien zaplanować odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty zdawać będzie na maturze. Dzięki temu znalezienie się na listach osób przyjętych wymarzonego kierunku będzie dużo łatwiejsze!

Jak wygląda sylwetka studenta budownictwa?

Studia techniczne takie jak budownictwo wcale nie są łatwe. Wiedzą to studenci, którzy zetknęli się z praktyczną realizacją podstawy programowej. W siatce znalazły się bowiem skomplikowane przedmioty wymagające dużego zaangażowania. Warto pamiętać również, że przyszli inżynierowie znaczą część materiału powinni opanowywać również we własnym zakresie – wiedza zdobyta podczas wykładów nie będzie przecież kompletna.

Przeanalizujmy więc, z jakimi przedmiotami studenci budownictwa mogą spotykać się najczęściej. Oto przykładowe z nich:

  • geodezja;
  • matematyka budowlana;
  • budownictwo szynowe;
  • czy budownictwo ogólne.

To jednak nie koniec. Każdy ze studentów powinien wybrać specjalność lub ścieżkę kształcenia, która pomoże zdobyć unikalne kwalifikacje zawodowe. Wśród przykładowych z nich odnaleźć można między innymi: budownictwo zrównoważone, architekturę w budownictwie, energooszczędne technologie w budownictwie czy inżynierię produkcji budowlanej.

 

Studenci budownictwa powinni odbyć także praktyki, które pozwolą im się zetknąć z tym, jak wygląda prawdziwa, codzienna praca na budowie czy w biurze projektowym. Na studentów czeka więc wiele wyzwań, powołanie im może przynieść jednak sporo satysfakcji z kształcenia!

 

Dlaczego budownictwo jest kierunkiem popularnym?

Co sprawia, że studenci wciąż wybierają kierunki takie jak budownictwo w Warszawie? Ma to oczywiście związek z nieustannym rozwojem cywilizacyjnym. W miastach, a także w znacznie mniejszych ośrodkach aglomeracyjnych powstają wciąż nowe budowle – domy, osiedla, centra handlowe. Obok nich rozwijana jest także infrastruktura – drogi, mosty czy transport szynowy. Te zmiany sprawiają, że na runku wciąż potrzebni są specjaliści, którzy dysponować będą rozbudowanymi kwalifikacjami z zakresu budownictwa. Studenci mogą więc dostrzec w tym swoją zawodową szansę! Po zakończeniu studiów można pracować zarówno w biurach, organach administracyjnych czy bezpośrednio na budowach w charakterze kierowników i osób zarządzających zespołem pracowników.

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - WARSZAWA

Komentarze (0)