Dietetyka studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Dietetyka studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Dietetyka studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Dietetyka studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku dietetyka można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4000 zł za pierwszy rok studiów.

Dietetyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

1. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierunek studiów Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prowadzony jest przez Wydział Medycyny. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – najpierw trzyletnie studia I stopnia kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 48 osób)

 

Studia na kierunku Dietetyka cieszą się rosnącą popularnością. Obejmują zagadnienia prawidłowego żywienia człowieka od narodzin do późnej starości, pomoc ludziom chorym w doborze wartościowych posiłków, a także sportowcom.

Dietetyka jest przeznaczona dla osób, które interesują się biologią i chemią, zdrowym odżywianiem i promowaniem zdrowego trybu życia. Odnajdą się tutaj także osoby lubiące gotować. Dietetyka jest idealna również dla osób, które swoje życie zawodowe chcą poświęcić na układanie różnorodnych diet dla poszczególnych przypadków zdrowotnych, a także chcą zajmować się odpowiednim spożywaniem posiłków.

Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu przygotuje cię do pracy związanej z dietetyką i dziedzinami jej pokrewnymi. Nauczysz się jak analizować i wykorzystywać informacje, które są istotne w przypadku edukowania w zakresie żywienia osób zdrowych oraz chorych na różnych etapach ontogenezy, a także osób aktywnych fizycznie na różnym poziomie zaawansowania. Dowiesz się jak planować i wdrażać odpowiednie żywienie do zaburzeń metabolicznych wywołanych urazem lub chorobą. Zdobędziesz wiedzę, która umożliwi ci ocenianie sposobów żywienia i stan odżywiania osób w różnym wieku, stanie zdrowia i poziomie aktywności fizycznej.

Absolwenci Dietetyki mogą szukać zatrudnienia m.in. w przychodniach i gabinetach specjalistycznych, placówkach służby zdrowia, klubach sportowych, domach pomocy społecznej, w ośrodkach SPA, obozach treningowych dla sportowców, placówkach naukowo-szkoleniowych oraz w ośrodkach rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Dowiedz się więcej 

 

2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 

Studia  na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbywają się na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu. Dietetyka jest realizowana w systemie dwustopniowym – najpierw trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 90 osób)
  • niestacjonarne (cena za jeden rok studiów 4000 zł)

 

Kierunek studiów Dietetyka jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie żywienia. Dietetyka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych żywnością, planowaniem żywienia dla sportowców, osób chorych lub chcących zacząć zdrowiej się odżywiać. Osoby interesujące się chemią i biologią, także świetnie się odnajdą na tym kierunku.

Studiując Dietetykę, zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii produkcji żywności do fizjologii żywienia człowieka, planowania i wdrażania odpowiedniego żywienia do zaburzeń metabolicznych, a także jak analizować informacje potrzebne w edukacji w zakresie żywienia. Studenci mogą wybrać jeden z dwóch modułów: doradztwo i konsultacje dietetyczne lub catering dietetyczny.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Dietetyki to m.in. elementy psychoterapii, chemia i toksykologia żywności, biochemia toksykologiczna, edukacja i poradnictwo żywieniowe, fizjologia człowieka, farmakologia i farmakoterapia żywieniowa i interakcja leków z żywnością oraz mikrobiologia ogólna i żywności.

Absolwenci Dietetyki mogą znaleźć pracę w takich zawodach jak: dietetyk, specjalista ds. ochrony zdrowia, edukator żywieniowy, dietoterapeuta oraz konsultant dietetyczny.

Dowiedz się więcej

 

3. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Studia medyczne na kierunku Dietetyka na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu odbywają się na Wydziale Nauk o Zdrowiu AWF. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)

 

Dietetyka przeznaczona jest dla osób pasjonujących się zdrowym odżywianiem, układaniem planów żywieniowych, edukowaniem w zakresie zdrowego odżywiania, promowaniem zdrowego stylu życia, a także chemią i biologią. Na Akademii Wychowania Fizycznego AWF studenci Dietetyki mogą wybrać jedną z dwóch specjalności: dietetykę sportową lub dietoprofilaktykę i dietoterapię.

Decydując się na studia na kierunku Dietetyka, nauczysz się planować i wdrażać żywienie, dostosowane do zaburzeń metabolicznych wywołanych chorobą lub urazem. Dowiesz się jak analizować informacje, które są przydatne w edukacji w zakresie zdrowego odżywiania oraz jak udzielać porad dietetycznych i prowadzić niezbędną dokumentację samodzielnie, a także w zespole. Zdobędziesz także umiejętności językowe na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, które są niezwykle istotne na rynku pracy.

Studenci Dietetyki w Poznaniu muszą zmierzyć się z takimi przedmiotami jak: elementy psychoterapii, edukacja i poradnictwo żywieniowe, fizjologia człowieka, poradnictwo dietetyczne oraz żywność funkcjonalna.

Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przychodniach i gabinetach specjalistycznych, siłowniach, ośrodkach SPA, obozach treningowych dla sportowców, klubach sportowych oraz placówkach naukowo-szkoleniowych.

Zawody, które są najczęściej wykonywane przez absolwentów dietetyki to m.in. dietoterapeuta, edukator żywieniowy w ramach promocji zdrowia, dietetyk oraz konsultant dietetyczny.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia medyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - POZNAŃ

Komentarze (0)