Pedagogika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Pedagogika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Pedagogika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Pedagogika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku pedagogika można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 3700 zł za pierwszy rok studiów.

Pedagogika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

 

1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia pedagogiczne na kierunku Pedagogika odbywają się na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia realizowane są w trybie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 270)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 3700 zł)

 

Pedagogika w Poznaniu jest idealnym wyborem dla osób, które lubią dzieci i zawodowo chcą się im poświęcić. Studiując na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: doradztwo zawodowe i personalne, edukacja medialna i zajęcia komputerowe, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnych, resocjalizacja oraz socjoterapia i promocja zdrowia.

Studiując Pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zapoznasz się z funkcjonowaniem struktur społecznych i instytucji życia społecznego oraz dowiesz się, jakie zachodzą między nimi relacje – szczególnie w zakresie bezpieczeństwa. Zdobędziesz wiedzę z zakresu pedagogiki i dowiesz się jak pracować w zespole oraz budować relacje społeczne. Rozwiniesz także swoje kompetencje językowe na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Przedmioty, z jakimi możesz się spotkać studiując Pedagogikę to m.in. psychopedagogiczne aspekty poradnictwa dla dzieci i młodzieży, poradnictwo wobec marginalizacji i wykluczenia społecznego, poradnictwo dla osób niepełnosprawnych, diagnoza pedagogiczna, podstawy poradnictwa społecznego, andragogika oraz formy pracy socjalnej i pedagogika resocjalizacyjna środowiska otwartego i zamkniętego.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w świetlicach terapeutycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, urzędach pracy, ośrodkach interwencyjnych oraz w zakładach poprawczych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia pedagogiczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - POZNAŃ

Komentarze (0)