Studia pedagogiczne Poznań

Studia pedagogiczne Poznań

Studia pedagogiczne Poznań

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Studia pedagogiczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia pedagogiczne w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu są Studia pedagogiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:
A
D
E
L
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Poznaniu

Jeśli rzeczywiście chcesz dostać się na studia pedagogiczne w Poznaniu, to zawalcz o bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego, obcego i dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (biologia, historia, wos są równie mile traktowane). Przyłóżcie się szczególnie dobrze do przedmiotów humanistycznych i społecznych, to one są głównie brane pod uwagę w konkursie świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia pedagogiczne niestacjonarne w Poznaniu

Studia pedagogiczne od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, wszakże obejmują niezwykle istotne dyscypliny. Wybierając naukę w Poznaniu zainteresowani otrzymują szeroki wachlarz kierunków, kładących nacisk na pozyskanie szczegółowej wiedzy i rozwinięcie konkretnych umiejętności. Co ważne, w ramach studiów pedagogicznych w stolicy Wielkopolski wysokiej jakości wykształcenie można zdobywać zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Jeśli wiemy, że studia stacjonarne polegają na odbywaniu zajęć od poniedziałku do piątku, to czym charakteryzują się studia niestacjonarne? Można podzielić je na dwie grupy, czyli studia wieczorowe i studia zaoczne. Studia wieczorowe, jak sama nazwa wskazuje, stanowią przeciwieństwo studiów dziennych, a studia zaoczne tłumaczyć można jako weekendowe, gdyż zajęcia w ich ramach odbywają się w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie.

Prawdą jest, że oferta studiów wieczorowych jest znacznie skromniejsza w porównaniu ze studiami dziennymi i zaocznymi i aby móc takie studia podjąć należy bardzo dokładnie prześledzić propozycje dydaktyczne uczelni, ponieważ nie każda taką formę nauki oferuje. Studia zaoczne to żaden kłopot i ich paleta jest niezwykle bogata, od Animacji czasu wolnego i rekreacji ruchowej zaczynając na Edukacji wczesnoszkolnej z arteterapią kończąc. Decydując się na taki tryb nauki należy przygotować się na intensywność zajęć, wypełnienie planu niemal po brzegi, a także na samodzielne poszerzanie wiadomości. 

czytaj dalej studia pedagogiczne niestacjonarne (zaoczne) w Poznaniu

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W POZNANIUPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA PEDAGOGICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
C
D
E
G
H
J
K
L
M
N
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Poznaniu?

Studia pedagogiczne są dla nieprzeciętnie cierpliwych, kochających ludzi i dzieci w szczególności osób. To studia zachęcające do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi - może dlatego nazywane są studiami społecznymi! Studia pedagogiczne to różnorodne kierunki kształcenia, na których to zdobędziecie wiedzę o człowieku - o rozwoju biologicznym i psychicznym, społecznych umiejętnościach, jak i możliwościach zorganizowania swojego życia i kształcenia.

Studia pedagogiczne kierowane są ku osobom z tak zwanym powołaniem, podobnie jak studia medyczne, które bez tego czegoś, bez tej wewnętrznej siły, która pcha do działania, nie mają sensu. Dzięki realizacji licznych projektów społecznych podczas studiów, nauczycie się jak działają ludzie, czym się mogą w życiu kierować, jakie pragnienia i rozterki nimi szargają.

Studia pedagogiczne to nauka o naturze człowieka, jak i o kulturze. Pedagog jest osobą interdyscyplinarną, powinien dość dobrze orientować się w naukowych teoriach społecznych, jak i humanistycznych, nie zapominając o nauce biologii, która jest podstawą i prowodyrem naszych licznych zachowań. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów tego rodzaju to w Poznaniu czekać na Ciebie będą kierunki praktyczne i co najmniej ciekawe w swej dziedzinie. Sprawdźcie sami, jakie uczelnie oferują Wam możliwość zostania absolwentem pedagogiki w Poznaniu, oto lista przygotowana przez nas specjalnie dla Was!

 

Studia pedagogiczne w Poznaniu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Wkrótce rozpoczniesz swoją przygodę ze studiami pedagogicznymi w Poznaniu? W takim razie najpewniej staniesz przed wyborem jednego z kierunków pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich. Jeżeli wybrany przez ciebie kierunek ma charakter kształcenia licencjackiego, na naukę poświęcisz trzy lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia, w przypadku licencjonowanych specjalistów. Kierunki podyplomowe mogą wybierać zarówno osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, jak i jednolite.Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mają realny wpływ na organizację specyfiki przyszłego kształcenia poprzez wybór jednego z dwóch trybów nauki.

Najczęściej wybieranym trybem jest stacjonarny, umożliwiający zdobywanie kompetencji kierunkowych przez pięć dni roboczych w tygodniu. Jeżeli aplikujesz na studia niestacjonarne, zobowiążesz się do uczestniczenia w weekendowych, wielogodzinnych lub całodziennych, zjazdach, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie.

czytaj dalej studia w Poznaniu

 

Kierunki studiów pedagogicznych w Poznaniu

Nie od dziś wiadomo, że kierunki pedagogiczne biją rekordy popularności. Każdego roku uczelnie, które posiadają w swojej ofercie studia o właśnie takim charakterze, przeżywają prawdziwe oblężenie, bowiem liczne grono kandydatów marzy o zgłębieniu zagadnień odnoszących się do procesu wychowania, resocjalizacji oraz nauczania w rozmaitych placówkach oświatowych. Poznań jest jednym z miast, w którym nie mogło zabraknąć najpopularniejszych kierunków o charakterze pedagogicznym.

Od zawsze chciałeś studiować kierunek związany z pracą socjalną, nauczaniem wybranych przedmiotów szkolnych lub marzyłeś o sukcesywnym pogłębianiu kompetencji diagnostycznych w obrębie przypadłości rozwojowych i zaburzeń emocjonalnych wśród dzieci i młodzieży? Jeżeli tak, to studia pedagogiczne w Poznaniu najprawdopodobniej okażą się odpowiedzią na twoje potrzeby. Właśnie tutaj rozpoczniesz lub kontynuujesz popularną pedagogikę lub przystąpisz do kształcenia na mniej popularnych kierunkach.

 

Popularne kierunki studiów pedagogicznych

 • Praca socjalna
 • Pedagogika specjalna
 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
 • Nauczanie matematyki i informatyki
 • Pedagogika
 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
 • humanistyka w szkole - polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie

kierunki studiów w Poznaniu

 

Gdzie studiować kierunki pedagogiczne w Poznaniu?

Na osoby, które chciałyby studiować kierunki pedagogiczne w Poznaniu czeka bardzo dobra wiadomość – istnieje aż siedem uczelni oferujących wysoką jakość kształcenia, dzięki którym zdobędziesz szeroką wiedzę i umiejętności z interesującego cię obszaru.

Wśród poznańskich uczelni wyższych znajdziesz zarówno publiczne, jak i prywatne, a w ich ofercie programowej nie zabraknie kierunków jednolitych magisterskich, pierwszego i drugiego stopnia oraz podyplomowych. Pamiętaj, że każda z uczelni wyższych w Poznaniu posiada własne zasady dotyczące zapisów na studia, całokształtu procesu rekrutacji, ewentualnych opłat oraz organizacji kształcenia.

Jeśli jesteś zdecydowany na edukację na uczelni publicznej, wybierz prestiżowy i cieszący się dobrą renomą Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Jeżeli natomiast zależy ci na kształceniu oferowanym przez jedną z uczelni niepublicznych, do wyboru będziesz miał ich aż sześć.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki pedagogiczne w Poznaniu

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Techniczno-Humanistyczna w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Jakie kierunki pedagogiczne w Poznaniu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Nie od dziś wiadomo, że znaczna większość kierunków pedagogicznych cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów do rozpoczęcia bądź kontynuowania swojej edukacyjnej przygody ze szkolnictwem wyższym. Który z nich wybrać, aby mieć jak największe szanse na dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę w zawodzie i jednocześnie znaleźć swoje miejsce na arenie zawodowej wśród niemałej konkurencji? Z pewnością wielu przyszłym studentom owo pytanie potrafi skutecznie spędzić sen z powiek.

Ze względu na wiele osób, które na co dzień zajmują się pracą w zawodach pedagogicznych oraz tych, którzy dążą do uzyskania potrzebnych kwalifikacji, niezależnie od interesującego cię kierunku, powinieneś zadbać o zyskanie unikalnych kompetencji. Dlatego już w trakcie studiów dokładnie zapoznaj się z ofertami stażowymi, przeanalizuj oferty praktyk, nawet tych bezpłatnych oraz nie rezygnuj z poszerzania wiedzy samodzielnie, korzystając z dostępnej literatury i artykułów.

Zastanów się również nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, a następnie przeanalizuj ofertę programową poznańskich uczelni wyższych. Pamiętaj, aby charakter wybranej przez ciebie ścieżki kształcenia pokrywał się ze specyfiką posiadanych przez ciebie zainteresowań i aspiracji – mówią, że czerpiąc radość ze swojej pracy, tak naprawdę nie przepracujesz ani jednego dnia. Nie tylko wysokie zarobki, ale także satysfakcja zawodowa wpływa na ogólne szczęście w życiu.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Pedagog
 • Pracownik socjalny
 • Asystent rodziny
 • Gerontolog
 • Nauczyciel
 • Animator kultury
 • Nauczyciel świetlicy
 • Trener kompetencji miękkich
 • Instruktor

 

Jeśli jesteś jedną z osób, które wiedzę jak chciałyby ukształtować swoją zawodową przyszłość jeszcze przed dokonaniem ostatecznej decyzji w kwestii wyboru kierunku kształcenia, przeanalizuj siatkę programową poszczególnych studiów pedagogicznych, a następnie zdecyduj się na studiowanie tego, który wyposaży cię w zestaw kompetencji niezbędnych do pracy w wymarzonym przez ciebie zawodzie. Dzięki kierunkom pedagogicznym staniesz się nauczycielem nauczania początkowego, przedszkolnego czy żłobkowego, podejmiesz pracę w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, zajmiesz się resocjalizacją dzieci i młodzieży lub zdecydujesz się na poprowadzenie kariery naukowej.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 
Jak wybrać uczelnię wyższą w Poznaniu?

Jakimi kryteriami należy się kierować podczas wyboru uczelni wyższej w Poznaniu? Odpowiedź na to pytanie praktycznie nigdy nie jest jednoznaczna, ponieważ powinna być uzależniona od osobistych preferencji i planów danej jednostki. Bardzo szerokie spektrum wyboru w zakresie poznańskich uczelni, w ofercie programowej których znajdziesz rozmaite kierunki pedagogiczne, pozwoli ci na dokonanie najlepszego z możliwych wyborów. Poznańskie uczelnie wyższe cieszą się nienaganną renomą, dlatego nie powinieneś się obawiać o efekty twojego przyszłego kształcenia.

Wśród uczelni wyższych w Poznaniu znajdziesz zarówno placówki prywatne, jak i publiczne. Bez trudu odnajdziesz interesujący cię kierunek pedagogiczny tak w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Niezwykle istotne jest, abyś wybrał miejsce przyszłego kształcenia wyższego w sposób odpowiednio przemyślany. Dopasuj wybór do osobistych oczekiwań, upewnij się, jakie kierunki dostępne na danej uczelni umożliwią ci uzyskanie pożądanych kompetencji, pamiętaj również o wnikliwym zapoznaniu się z opiniami bardziej doświadczonych stażem akademickim kolegów.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 
Czy warto iść na studia pedagogiczne w Poznaniu?

Kierunki pedagogiczne od lat zajmują zaszczytne, bardzo wysokie miejsca w rankingach popularności studiów wyższych. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić – studiując dowolną dziedzinę pedagogiczną, nabywasz cenną wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz nie tylko w życiu zawodowym, ale niejednokrotnie podczas różnych sytuacji życia codziennego.

Zrozumienie specyfiki procesu wychowania, który dotyczy osób w każdym wieku i na każdym etapie egzystencji, poznanie psychologicznych uwarunkowań ludzkich emocji, psychiki i zachowań, a także zdobycie i wielokrotne ćwiczenie umiejętności związanych z przekazywaniem wiedzy, diagnozą przypadłości rozwojowych oraz pracą z dziećmi i młodzieżą wydaje się niezwykle ciekawe dla bardzo wielu osób.

Mimo niewątpliwych atutów wynikających z posiadania szerokiej wiedzy pedagogicznej, wielu przyszłych kandydatów zastanawia się, czy warto rozpocząć studia o takim charakterze w Poznaniu? Odpowiedź brzmi tak, jednak pod kilkoma istotnymi warunkami. Pierwszym z nich są predyspozycje i wrodzony talent danej jednostki. Jeżeli jesteś cierpliwy, empatyczny i wyrozumiały, a pracę zawodową chcesz związać z regularnym obcowaniem z ludźmi, prawdopodobnie będą to studia dla ciebie. Jeżeli natomiast dziedziny społeczne nie interesują cię nawet w najmniejszym stopniu, powinieneś rozważyć inną ścieżkę rozwoju intelektualnego.

Za studiowaniem w Poznaniu przemawia fakt, że jest to miast praktycznie nieograniczonych możliwości! Miłośnicy dziedzin pedagogicznych odnajdą tam aż siedem uczelni wyższych, dbających o wyposażenie przyszłych absolwentów w przydatne umiejętności praktyczne, poparte szeroką, niejednokrotnie interdyscyplinarną wiedzą teoretyczną. Dobre wyposażone pracownie i sale wykładowe, doświadczeni i zaangażowani w swoją pracę wykładowcy oraz szacunek w oczach zarówno studentów, jak i absolwentów to przymioty wyróżniające uczelnie w Poznaniu.

Zatem czy warto iść na studia pedagogiczne w Poznaniu? Zdecydowanie tak, jeżeli zależy ci na edukacji na najwyższym poziomie oraz sukcesywnym zgłębianiu tajników ludzkiego wychowania, wpływów środowiskowych oraz międzyludzkich relacji.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach pedagogicznych

Pedagog to nie tylko osoba, ucząca maluchy w klasach 1-3. To również osoba, zajmująca się wspieraniem harmonijnego rozwoju dzieci, jak i pomagająca nastolatkom z radzeniem sobie z emocjami, umiejętnościami wyrażania swoich przeżyć, nazywania lęków, jak i radości. To terapeuta środowiskowy, jak i animator społeczny.

Spora część absolwentów pedagogiki znajduje zatrudnienie w organizacjach pozarządowych, działających na rzecz polepszenia warunków życia dzieciaków z podwórka, czy wspomagających rodziny w potrzebie. Pedagogika to taki rodzaj studiów, który pozwala na zdobycie pracy tak naprawdę w każdym miejscu, w którym ludzie się między sobą komunikują i muszą się dogadywać.

Co ciekawe, spora część absolwentów tych studiów pracuje w korporacjach, agencjach reklamowych, projektuje działania PR - właśnie dlatego, że tak dobrze znają te osoby naturę ludzką, potrafią przewidywać, mogą więc tworzyć koncepcje działania i wcielać je w życie. Studia pedagogiczne dają szerokie możliwości funkcjonowania w świecie. Pomagają lepiej zrozumieć innych, wejść w rolę pomostu, mediatora. I to te cechy właśnie są doceniane i dzięki nim cała rzesza absolwentów pedagogiki nie ma do czynienia z dziećmi, a z dorosłymi - świetnie sprawdza się w rolach biznesowych!

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)