Studia pedagogiczne Poznań

Studia pedagogiczne Poznań

Studia pedagogiczne Poznań

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia pedagogiczne Poznań | woj. wielkopolskie

Pedagogika to studia dla nieprzeciętnie cierpliwych, kochających ludzi i dzieci w szczególności osób. To studia zachęcające do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi - może dlatego nazywane są studiami społecznymi! Studia pedagogiczne to różnorodne kierunki kształcenia, na których to zdobędziecie wiedzę o człowieku - o rozwoju biologicznym i psychicznym, społecznych umiejętnościach, jak i możliwościach zorganizowania swojego życia i kształcenia. Studia pedagogiczne kierowane są ku osobom z tak zwanym powołaniem, podobnie jak studia medyczne, które bez tego czegoś, bez tej wewnętrznej siły, która pcha do działania, nie mają sensu. Dzięki realizacji licznych projektów społecznych podczas studiów, nauczycie się jak działają ludzie, czym się mogą w życiu kierować, jakie pragnienia i rozterki nimi szargają.

Studia pedagogiczne to nauka o naturze człowieka, jak i o kulturze. Pedagog jest osobą interdyscyplinarną, powinien dość dobrze orientować się w naukowych teoriach społecznych, jak i humanistycznych, nie zapominając o nauce biologii, która jest podstawą i prowodyrem naszych licznych zachowań. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów tego rodzaju to w Poznaniu czekać na Ciebie będą kierunki praktyczne i co najmniej ciekawe w swej dziedzinie. Sprawdźcie sami, jakie uczelnie oferują Wam możliwość zostania absolwentem pedagogiki w Poznaniu, oto lista przygotowana przez nas specjalnie dla Was!

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W POZNANIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia pedagogiczne w Poznaniu

Jeśli rzeczywiście chcesz dostać się na studia pedagogiczne w Poznaniu, to zawalcz o bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego, obcego i dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (biologia, historia, wos są równie mile traktowane). Przyłóżcie się szczególnie dobrze do przedmiotów humanistycznych i społecznych, to one są głównie brane pod uwagę w konkursie świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach pedagogicznych

Pedagog to nie tylko osoba, ucząca maluchy w klasach 1-3. To również osoba, zajmująca się wspieraniem harmonijnego rozwoju dzieci, jak i pomagająca nastolatkom z radzeniem sobie z emocjami, umiejętnościami wyrażania swoich przeżyć, nazywania lęków, jak i radości. To terapeuta środowiskowy, jak i animator społeczny. Spora część absolwentów pedagogiki znajduje zatrudnienie w organizacjach pozarządowych, działających na rzecz polepszenia warunków życia dzieciaków z podwórka, czy wspomagających rodziny w potrzebie. Pedagogika to taki rodzaj studiów, który pozwala na zdobycie pracy tak naprawdę w każdym miejscu, w którym ludzie się między sobą komunikują i muszą się dogadywać.

Co ciekawe, spora część absolwentów tych studiów pracuje w korporacjach, agencjach reklamowych, projektuje działania PR - właśnie dlatego, że tak dobrze znają te osoby naturę ludzką, potrafią przewidywać, mogą więc tworzyć koncepcje działania i wcielać je w życie. Studia pedagogiczne dają szerokie możliwości funkcjonowania w świecie. Pomagają lepiej zrozumieć innych, wejść w rolę pomostu, mediatora. I to te cechy właśnie są doceniane i dzięki nim cała rzesza absolwentów pedagogiki nie ma do czynienia z dziećmi, a z dorosłymi - świetnie sprawdza się w rolach biznesowych!

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE W POZNANIU

STUDIA PEDAGOGICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
C
D
E
G
J
K
L
M
N
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)