Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie?

Fizjoterapia jest dyscypliną z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, ale nie oznacza to, że można ją studiować wyłącznie w uczelniach medycznych. Dostępna jest ona również w ofertach edukacyjnych innych uczelni, o szerokim profilu. Dostępność tego kierunku świadczy o jego popularności, a także pokazuje, że uczelnie go oferujące mają warunki do tego, by realizować kształcenie na jak najwyższym poziomie.

Kraków niemal od zawsze przyciąga kandydatów na studia medyczne. To jeden z największych i najprężniej funkcjonujących ośrodków akademickich, w którym można otrzymać wysokiej jakości wykształcenie. Na zainteresowanych nauką czekają zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne szkoły wyższe.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie to zarówno wykształcenie, jak i przygotowanie zawodowe, a wszystko zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia. Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Jako że Fizjoterapia należy do dyscyplin medycznych, to studenci tego kierunku muszą być przygotowani na intensywną naukę.

W toku studiów zaznajamiają się z takimi zagadnieniami jak:

  • anatomia prawidłowa człowieka,
  • fizjologia,
  • patologia ogólna,
  • biomechanika.

 

Ponadto, w bogatym programach kształcenia odnaleźć można zajęcia poświęcone terapii manualnej, fizykoterapii, kinezyterapii, czy psychologii.

Jak już wspomnieliśmy, studia medyczne w Krakowie na kierunku Fizjoterapia stanowią przygotowanie do zawodu. Co zrozumiałe, w pierwszej chwili przychodzi do głowy zawód fizjoterapeuty, który można wykonywać wyłącznie posiadając do tego odpowiednie kwalifikacje. Dlatego też studia te nie należą do najłatwiejszych i należy włożyć w nie sporo wysiłku.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studiowanie Fizjoterapii to niemal nieustanne nabywanie umiejętności. Istotą jest przede wszystkim zdolność przełożenia zdobytej wiedzy na praktyczne działanie. W toku studiów studenci Fizjoterapii uczą się interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu, biomechanicznej analizy postawy ciała, analizy prostych i złożonych ruchów człowieka w warunkach prawidłowych i różnych zaburzeniach układu ruchu.

Jednak to dopiero początek. W dalszej części procesu kształcenia studenci rozwijają umiejętności wykonywania ćwiczeń leczniczych, wykonywania zabiegów manualnych, wykonywania zabiegów fizykalnych, wykonywania badań i testów niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii. I na tym również nie koniec.

Mówiąc wprost, studiowanie Fizjoterapii to poważna sprawa. Obszar wiedzy do zdobycia jest bardzo szeroki, jak również szeroki jest wachlarz umiejętności, które należy rozwinąć. Kwalifikacje są nie tylko fundamentem znalezienia dobrego zatrudnienia, ale przede wszystkim prawidłowej i profesjonalnej praktyki.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Aby wykonywać obowiązki zawodowe związane z naukami medycznymi należy posiadać wysokie kwalifikacje. Oznacza to, że na dobrą pracę mogą liczyć tylko najlepsi. A gdzie mogą pracować absolwenci Fizjoterapii? Między innymi w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach sportowych, jak również jednostkach badawczych, administracji państwowej i samorządowej.

Sprawdź

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - KRAKÓW

Komentarze (0)