Mechanika i budowa maszyn studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechanika i budowa maszyn studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechanika i budowa maszyn studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku mechanika i budowa maszyn można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 6320 zł za pierwszy rok studiów.

Mechanika i budowa maszyn studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście

1. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Mechanika i budowa maszyn oferowana przez Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni realizowana jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

 

Jeśli interesujesz się konstruowaniem maszyn, ich budową, a zawodowo chciałbyś pracować w sektorze związanym z technologią to kierunek Mechanika i budowa maszyn może cię zainteresować. Dodatkowym atutem Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni są oferowane specjalności, takie jak:

  • eksploatacja mechanicznych urządzeń przemysłowych,
  • eksploatacja siłowni okrętowych.

Dzięki specjalnościom studenci będą mogli rozwinąć swoją wiedzę w wybranej przez siebie dziedzinie.

W trakcie studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) studenci będą uczyć się początkowo przedmiotów ścisłych takich jak m.in. matematyka, fizyka czy grafika inżynierska, Następnie będą zgłębiać wiedzę z zakresu maszyn, ich budowy, materiałów, a także ich użytkowania. W kolejnych semestrach studenci będą uczyć się jak samodzielnie skonstruować maszynę lub wprowadzić w niej zmiany.

Program studiów opiera się na wielu przedmiotach, w tym specjalnościowych, jednak do ogólnego bloku przedmiotów możemy zaliczyć m.in. materiałoznawstwo, matematykę, projektowanie i automatyzację, komputerowe wspomaganie maszyn, język obcy oraz zintegrowane systemy wytwarzania. Program studiów przewiduje również czas na praktyki zawodowe.

Po uzyskaniu tytułu inżyniera absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach projektowych, stoczniach, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, budownictwie stalowym lub w zakładach gospodarki morskiej.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Gdańska

Kierunek studiów Mechanika i budowa maszyn proponowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym 

 

Mechanika i budowa maszyn będzie świetną propozycją dla tych, którzy interesują się nowymi technologiami, budową maszyn oraz urządzeń technologicznych, a także dla tych, którym przedmioty ścisłe oraz techniczne nie sprawiają kłopotu. W ofercie Politechniki Gdańskiej możemy znaleźć również specjalności, dzięki którym już w czasie studiów studenci mogą obrać interesującą ich ścieżkę zawodową. Są to m.in.:

  • technologia maszyn i komputerowe wspomaganie produkcji,
  • inżynieria systemów bezpieczeństwa; international design engineer,
  • wspomaganie komputerowe projektowania i eksploatacji maszyn,
  • technologie cieplno-przepływowe, chłodnicze i klimatyzacyjne.

 

W trakcie studiów studenci Mechaniki i budowy maszyn będą brać udział w wykładach dotyczących m.in. matematyki, mechaniki, budowy maszyn czy systemów automatyki, dzięki czemu zostaną przygotowani do rozwiązywania powstałych problemów dotyczących np. konstrukcji urządzenia. Studenci w trakcie studiów będą rozwijać swoje umiejętności praktyczne m.in. dzięki zajęciom w laboratoriach, gdzie nauczą się jak np. używać urządzeń czy tworzyć systemy wykorzystywane do sterowania.

Absolwenci po uzyskaniu tytułu inżyniera mogą szukać zatrudnienia m.in. w przedsiębiorstwach przemysłowych, biurach konstrukcyjnych i projektowych, administracji, a także mogą poprowadzić własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

3. Uniwersytet Morski w Gdyni

Mechanika i budowa maszyn będąca propozycją Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest realizowana w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze odbywają się trzyipółletnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)

 

Jeśli interesujesz się nowinkami technologicznymi, budową różnych urządzeń, a także tworzeniem różnych systemów, to ten kierunek studiów może być dla ciebie ciekawą propozycją. Uniwersytet morski w Gdyni oferuje swoim studentom kilka specjalności takich jak

  • inżynieria eksploatacji instalacji
  • inżynieria produkcji
  • technologia remontu urządzeń okrętowych i portowych
  • eksploatacja siłowni okrętowych i obiektów oceanotechnicznych.

Studiując Mechanikę i budowę maszyn, nauczysz się, jak tworzyć i używać urządzenia wykorzystywane np. na produkcji, a także poznasz wykorzystywane w tym celu maszyny i materiały. Jako student będziesz brać udział w wykładach m.in. z zakresu materiałoznawstwa, grafiki inżynierskiej czy projektowania systemów sterowania. A w czasie zajęć praktycznych będziesz uczyć się jak używać maszyn oraz urządzenia wykorzystywany do konstruowania.

Program studiów przewiduje wiele przedmiotów, część z nich opiera się na takich przedmiotach jak: system pomiarowe, ubezpieczenia morskie, automatyzacja procesów technologicznych oraz język obcy. Dodatkowo będziesz uczestniczyć w przedmiotach związanych z wybraną przez ciebie specjalnością.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł szukać zatrudnienia np. w biurach projektowych, firmach zajmujących się produkcją, a także w stoczniach.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)