Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku informatyka można podjąć na 13 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Europejska Uczelnia Informatyczno - Ekonomiczna w Warszawie, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Warszawie, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie, Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Społecznej Akademii Nauk w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki oraz chcesz rozwijać się w tym kierunku, to kierunek studiów Informatyka będzie dla ciebie świetną propozycją. Dlatego, jeśli nie masz problemów z takimi przedmiotami jak m.in. matematyka i fizyka, to świetnie odnajdziesz się na tym kierunku. Społeczna Akademii Nauk w Warszawie oferuje swoim studentom dwie specjalności, dzięki czemu każdy z nich może rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie dziedzinie, są to m.in.:

 • grafika komputerowa i aplikacje internetowe,
 • inżynieria oprogramowania systemów informatycznych.

Wybierając kierunek studiów Informatyka w Warszawie, będziesz zdobywać wiedzę z zakresu wybranej specjalności oraz dowiesz się, jak zbudowane są najnowocześniejsze sprzęty, a także jak wykorzystać sztuczną inteligencję. Jako student dowiesz się również, jak tworzyć aplikacje np. dla firm.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka to m.in. systemy operacyjne, bazy danych, inżynieria oprogramowania, matematyka, fizyka, a także analiza matematyczna. Studenci są również zobowiązani do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych, które mogą odbyć w wybranej przez siebie placówce.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako tester oprogramowania, wdrożeniowiec, programista, informatyk lub koder. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej świadczącej usługi z zakresu informatyki.

Dowiedz się więcej

 

2. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5500 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się nowymi technologiami, a także programowaniem. Atutem każdego z kandydatów na ten kierunek będą umiejętności w zakresie nauk ścisłych np. matematyki i fizyki, ponieważ to właśnie na tych dziedzinach opiera się Informatyka. W ofercie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały przygotowane pod wymagania rynku pracy oraz pod wymagania

 • inżynieria technologii internetowych,
 • inżynieria systemów informatycznych,
 • inżynieria baz danych,
 • technologie informatyczne zapewnienia cyberbezpieczeństwa i niezawodności systemów,
 • inżynieria cyberbezpieczeństwa i sieci komputerowych.

Jako student na kierunku Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które często uzależnione są od wybranej specjalności. W trakcie studiów dowiesz się m.in., jak tworzyć aplikację na wybrane urządzenia oraz systemy operacyjne. Studiując Informatykę, nauczysz się również jak wykorzystywać sztuczną inteligencję.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku Informatyka, często uzależnione są od wybranej specjalności. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. fizykę, matematykę, matematykę dyskretną, programowanie, język programowania oraz systemy operacyjne. Każdy ze studentów jest również zobowiązany do zaliczenia jednego wybranego lektoratu z języka obcego na poziomie B2.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. w firmach komputerowych, administracji, działach IT, instytucjach naukowo – badawczych, a także w samorządach. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do otworzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu usług informatycznych. 

Dowiedz się więcej

 

3. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka oferowany przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne lub dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 13800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 10500 zł)
 • online

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki i chciałbyś zdobyć wiedzę z zakresu m.in. projektowania, a także kultury Japonii, to kierunek studiów Informatyka oferowany przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie uczelni możemy znaleźć wiele specjalności, które zostały dopasowane do zainteresowań studentów, a także wymagań rynku pracy, są to m.in.:

 • bazy danych,
 • inżynieria oprogramowania i baz danych,
 • programowanie systemowe i sieciowe,
 • inteligentne systemy przetwarzania danych,
 • multimedia,
 • multimedia – animacja 3d,
 • multimedia – programowanie gier,
 • robotyka,
 • programowanie aplikacji biznesowych,
 • sieci urządzeń mobilnych.

Decydując się na kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które umożliwią ci pracę np. na stanowisku programisty. Jako student poza wiedzą ogólną z informatyki, zdobędziesz również wiedzę z zakresu m.in. ekonomii i rachunkowości. W czasie zajęć poznasz również najpopularniejsze języki programowania, które są niezbędne do tworzenia m.in. aplikacji. Poza wiedzą ścisłą poznasz także zagadnienia z historii i kultury Japonii oraz rozwiniesz swoje kompetencje miękkie.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku studiów Informatyka, opierają się na przedmiotach ogólnych oraz specjalnościowych, które uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. matematykę, fizykę, grafikę komputerową, sztuczną inteligencję, język obcy, a także języki programowania. W programie możemy również znaleźć godziny przeznaczone na praktyki zawodowe.

Absolwenci kierunku studiów Informatyka po uzyskaniu dyplomu mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako analitycy, projektanci systemów informatycznych, administratorzy systemów baz danych, administratorzy portali internetowych, projektanci, testerzy, a także jako przedsiębiorcy, jeśli tylko zdecydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

4. Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Studia informatyczne na kierunku Informatyka, które są propozycją Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7800 zł)

Informatyka będzie dla ciebie świetną propozycją, jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu baz danych czy sieci komputerowych. Jest to również ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią gry komputerowe i w przyszłości chcieliby zajmować się np. ich tworzeniem. W ofercie Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, które zostały dopasowane do wymagań rynku pracy, a także zainteresowań studentów. Są to m.in.

 • inżynieria oprogramowania,
 • technologie internetowe.

Decydując się na studiowanie Informatyki w Warszawie, zdobędziesz wiele umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, a co najważniejsze z programowania i budowania sieci komputerowych. Jako student dowiesz się również, jak wygląda praca informatyka w praktyce poprzez liczne ćwiczenia oraz praktyki zawodowe.

W programie studiów na kierunku Informatyka możemy znaleźć wiele przedmiotów, które poruszają zagadnienia ogólne, ale także i te specjalizacyjne. Niektóre z nich to m.in. fizyka, matematyka, bazy danych, język obcy, programowanie obiektowe, a także analiza matematyczna. Jak możesz zauważyć, są to przeważnie same przedmioty ścisłe, dlatego tak ważne jest, aby kandydat na ten kierunek studiów nie miał większych problemów nawet z najtrudniejszymi zadaniami matematycznymi.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w firmach odpowiadających za tworzenie oprogramowania, agencjach reklamowych, firmach doradczych, działach IT, we własnych przedsiębiorstwach, a nawet w szkolnictwie.

Dowiedz się więcej

 

5. Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Studia na kierunku Informatyka będące propozycją Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu tworzenia sieci czy programowania. Jest to również ciekawa opcja dla osób, które są pasjonatami gier komputerowych i światem gamingowym, ponieważ Informatyka oferuje możliwości rozwoju w tym zakresie. Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie oferuje swoim studentom kilka specjalności, dzięki czemu każdy z nich może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.

 • bezpieczeństwo systemów informatycznych,
 • front - end developer,
 • multimedia i grafika komputerowa,
 • programowanie,
 • programowanie gier,
 • user experience - projektowanie aplikacji.

Wybierając kierunek studiów Informatyka w Warszawie, zdobędziesz wiele umiejętności i cenną wiedzę z zakresu m.in. matematyki i fizyki, na których opiera się właśnie Informatyka. Poza wiedzą ogólną, będziesz mieć również szansę na rozwój w wybranej przez ciebie specjalności, gdzie dowiesz się m.in., jak powstają gry. Jako student będziesz również uczęszczać na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z przedmiotów to m.in. systemy operacyjne, fizyka, matematyka, inżynieria programowania, a także programowanie obiektowe. W programie przewidziano także czas na praktyki zawodowe, które mogą zostać zrealizowane w wybranej przez studenta instytucji.

Będąc absolwentem Informatyki, możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako tester oprogramowania, programista oraz informatyk, np. w działach IT, samorządach, firmach doradczych, szkolnictwie czy w agencjach reklamowych.

Dowiedz się więcej

 

6. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7200 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6360 zł)

Kierunek studiów Informatyka to świetna propozycja dla osób, które interesują się zagadnieniami ze świata IT oraz sztuczną inteligencją. Dlatego, jeśli dodatkowo przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie wyzwania, a budowa komputera nie jest ci obca, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, takie jak:

 • programowanie aplikacji,
 • grafika komputerowa.

Będąc studentem kierunku Informatyka, zostaniesz świetnie przygotowany do przyszłej pracy np. jako programista. W trakcie studiów dowiesz się m.in., jak działają systemy operacyjne, a także, jak samodzielnie stworzyć taki system i jak nad nim pracować, aby go ulepszyć. Jako student poznasz również bazy danych i dowiesz się, jak duże znaczenie odgrywa ich bezpieczeństwo. Dodatkowo będziesz także rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie specjalności.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów to m.in. matematyka, analiza matematyczna, fizyka, bazy danych, sieci komputerowe, a także podstawy programowania. Dodatkowo każdy ze studentów jest zobowiązany do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym, a także obowiązkowych praktyk zawodowych, które student może odbyć w wybranej przez siebie placówce lub instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach, działach IT, wydawnictwach, studiach graficznych, samorządach czy szkołach. Jako absolwent możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

7. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Studia na kierunku Informatyka będące ofertą Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, realizowane są w systemie jednostopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5400 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami, które łączą w sobie matematykę i fizykę, a także chcesz rozwijać się w zakresie tworzenia sztucznych inteligencji, to kierunek studiów Informatyka może cię zainteresować. W ofercie Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały świetnie dopasowane do zainteresowań studentów, są to m.in.:

 • bezpieczeństwo obiektów i informacji,
 • technologie sieciowe,
 • inżynieria systemów,
 • systemy webowe,
 • bazy danych,
 • systemy mobilne.

Studiując Informatykę w Warszawie, dowiesz się m.in., jak samodzielnie od podstaw tworzyć np. strony internetowe i aplikacje. Jednak zanim do tego przystąpisz, będziesz musiał zdobyć wiele wiedzy teoretycznej m.in. z zakresu matematyki, fizyki i najpopularniejszych języków programowania. Jako student Informatyki nauczysz się również tworzyć bazy danych i dowiesz się, jak zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka, to m.in. matematyka, fizyka, programowanie, grafika komputerowa, analiza danych oraz projektowanie wektorowe. Studenci uczą się również wybranego języka obcego na poziomie B2, a także języków programowania, które stanowią podstawę, dla tego kierunku.

Absolwenci kierunku studiów Informatyka mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach i firmach odpowiadających za systemy komputerowe, działach IT, szkołach, a także w firmach zajmujących się infrastrukturą IT. Jako absolwent możesz również poprowadzić własną działalność gospodarczą i zostać przedsiębiorcą.

Dowiedz się więcej

 

8. Europejska Uczelnia Informatyczno - Ekonomiczna w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Europejskiej Uczelni Informatyczno-Ekonomicznej w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji, komputerów oraz nowych technologii, a przedmioty ścisłe taki jak matematyka oraz fizyka nie sprawiają ci trudności, to kierunek studiów Informatyka może być właśnie dla ciebie. W ofercie Europejskiej Uczelni Informatyczno-Ekonomicznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały opracowane w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować studentów do wykonywania przyszłego zawodu, są to m.in.:

 • aplikacje mobilne i internetowe,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone,
 • inżynieria oprogramowania i baz danych,
 • grafika komputerowa i dtp.

Studiując Informatykę w Warszawie, dowiesz się m.in. jak tworzyć nowe sieci komputerowe, aplikacje oraz systemy operacyjne, co pozwoli ci w przyszłości na podjęcie pracy np. programista. Jako student dowiesz się także jak administrować takimi sieciami oraz co robić w razie jakiejś powstałej awarii. Dodatkowo w trakcie studiów będziesz również kształcić się w kierunku wybranej przez ciebie specjalności oraz wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka, są często zależne od wybranej specjalności przez studenta. Natomiast do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. analizę matematyczną, język obcy, matematykę, fizykę, programowanie, grafikę oraz systemy operacyjne i bazy danych. Jako student będziesz również zobowiązany do zaliczenia praktyk zawodowych w wybranej przez ciebie placówce.

Będąc absolwentem kierunku studiów Informatyka, będziesz świetnie przygotowany do objęcia stanowiska jako programista, administrator sieci komputerowych, tester oprogramowania lub analityk danych. Również będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą, dzięki zdobytej wiedzy w czasie studiów m.in. z ekonomii.

Dowiedz się więcej

 

9. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna

Studia na kierunku Informatyka możesz również podjąć na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatycznej. Informatyka realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym  
 • niestacjonarnym  

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji, baz danych, a także nowych technologii. Dlatego, jeśli informatyka jest twoją pasją, a zadania matematyczne i fizyczne nie sprawiają ci większych trudności, to kierunek studiów Informatyka może być właśnie dla ciebie. W ofercie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatycznej możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały opracowane z myślą o zainteresowaniach studentów, są to m.in.:

 • inżynieria oprogramowania,
 • inżynieria internetu,
 • inżynieria baz danych,
 • inżynieria sieci teleinformatycznych,
 • inżynieria zasobów informacyjnych data science,
 • inżynieria systemów mobilnych,
 • inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Wybierając Informatykę, poza wiedzą ogólną będziesz mieć również okazję do zdobycia wiedzy z zakresu wybranej przez siebie specjalności, która umożliwi ci wybranie swojej własnej interesującej cię ścieżki zawodowej. Jako student dowiesz się m.in., jak funkcjonują nowoczesne skomplikowane urządzenia, a także jak samodzielnie tworzyć m.in. aplikacje i strony internetowe od podstaw.

Zajęcia, jakie czekają na studentów Informatyki to m.in. algorytmy i struktury danych, analiza matematyczna, fizyka, grafika wektorowa, technika cyfrowa, języki programowania, a także wybrany język obcy na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Jako absolwent Informatyki będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. jako administrator danych, programista, tester oprogramowania, a także jako specjalista do spraw IT m.in. w szkołach, działach IT i międzynarodowych korporacjach.

Dowiedz się więcej

 

10. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji, tworzenia oprogramownia, a także aplikacji i grafiki, dlatego, jeśli są to twoje zainteresowania, a przedmioty ścisłe nie są dla ciebie wyzwaniem, to ten kierunek może być dla ciebie interesującą opcją. W ofercie Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności m.in. takich jak:

 • przetwarzanie danych,
 • inżynieria oprogramowania,
 • technologia chmury obliczeniowej.

Studiując Informatykę, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które będą często uzależnione od wybranej przez ciebie specjalności. Wiedza ogólna, jaka obowiązuje wszystkich studentów to m.in. podstawy z matematyki i fizyki, a także i programowania oraz pisania aplikacji. Dodatkowo studenci są również zobowiązani do nauki języków programowania.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku Informatyka, to m.in. matematyka, fizyka, programowanie obiektowe, programowanie aplikacyjne, grafika oraz analiza danych. Studenci są również zobowiązani do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie m.in. jako programista, specjalista do spraw IT lub tester oprogramowania. Absolwenci są także świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

11. Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Warszawie

Studia na kierunku Informatyka oferowane przez Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki, ale także i zarządzania, i ekonomii, to kierunek studiów Informatyka oferowany przez Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie uczelni możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały specjalnie opracowane, aby spełniać wymagania studentów, a także rynku pracy, są to m.in.:

 • informatyka w telekomunikacji,
 • informatyka w biznesie i administracji,
 • informatyka w ubezpieczeniach,
 • informatyka w ochronie środowiska,
 • informatyka w transporcie.

Studiując kierunek Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu m.in. programowania, zarządzania i ekonomii, co pozwoli ci w przyszłości m.in. na pracę jako informatyk oraz na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jako student poznasz podstawy np. z zakresu tworzenia stron internetowych, grafiki, a także aplikacji.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku studiów Informatyka, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z nich to m.in. programowanie aplikacyjne, matematyka, fizyka, analiza matematyczna, struktury danych, a także wybrany język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym, co umożliwi ci swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Absolwenci kierunku Informatyka mogą podjąć zatrudnienie m.in. w samorządach, urzędach, działach IT, firmach logistycznych i spedycyjnych, a także w firmach telekomunikacyjnych. Część absolwentów decyduje się także na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

12. Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Informatykę możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku studiów Administracja, który jest ofertą Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie. Administracja realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym  
 • niestacjonarnym  

Kierunek studiów Administracja jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu nauk społecznych, a co najważniejsze prawnych. Dlatego, jeśli przedmioty humanistyczne nie sprawiają ci kłopotu, a także potrafisz myśleć analitycznie, to ten kierunek studiów może być dla ciebie ciekawą opcją. W ofercie Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym, każdy ze studentów może znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w zakresie interesującej go dziedziny, są to m.in.:

 • informatyka w administracji,
 • zarządzanie nieruchomościami,
 • administracja samorządowa i państwowa,
 • administracja sądowa,
 • administracja w przedsiębiorstwie,
 • administracja i zarządzanie w turystyce i hotelarstwie,
 • prawo administracyjne w samorządzie terytorialnym.

Wybierając kierunek studiów Administracja o specjalności informatyka w administracji w Warszawie, będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego, a także z nauk ekonomicznych, co pozwoli ci nie tylko na pracę w przedsiębiorstwie na kierowniczym stanowisku, ale także i na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jako student będziesz również rozwijać swoje kompetencje miękkie oraz sztukę negocjacji i mediacji, co jest przydatną wiedzą nie tylko w życiu zawodowym, ale także i prywatnym.

W programie studiów na kierunku Administracja o specjalności informatyka w administracji możemy znaleźć wiele przedmiotów ogólnych, takich jak np. wstęp do prawa, prawo administracyjne, gospodarka, ekonomia, mikroekonomia, a także informatyka i programowanie. Studenci są także zobowiązani do zaliczenia praktyk zawodowych w wybranej przez nich placówce.

Jako absolwent kierunku studiów Administracja o specjalności informatyka w administracji, możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji rządowej, publicznej, samorządach, sądach, organizacjach pozarządowych oraz w prywatnych firmach. Będziesz również świetnie przygotowany do otworzenia i poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

13. Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Studia na kierunku Informatyka będące propozycją Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 3600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 3400 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu programowania czy zastosowania sztucznej inteligencji, a przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie kłopotu, to kierunek studiów Informatyka może cię zainteresować. W ofercie Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie możemy znaleźć wiele specjalności, które zostały dopasowane do zainteresowań studentów, a także wymagającego rynku pracy, są to m.in.:

 • inżynieria oprogramowania,
 • inżynieria systemów informatycznych,
 • inżynieria baz danych,
 • inżynieria sieci komputerowych,
 • inżynieria multimediów,
 • inżynieria bezpieczeństwa systemów,
 • automatyka i robotyka.

Decydując się na kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz wiele umiejętności z zakresu programowania i zostaniesz przygotowany do podjęcia przyszłej pracy zawodowej. Jako student poznasz budowę komputerów, a także podzespołów i dowiesz się, jak je wykorzystać w sztucznej inteligencji. Wiedzę teoretyczną, jaką zdobędziesz w trakcie studiów, będziesz mieć szansę wykorzystać w czasie praktyk zawodowych, które będziesz mógł odbyć w wybranej przez ciebie placówce.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z nich to m.in. analiza matematyczna, fizyka dla informatyków, algorytmy, struktury danych, programowania, a także wybrany język obcy na poziomie B2.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako tester oprogramowania, programista, informatyk lub manager do spraw IT i możesz szukać zatrudnienia np. w szkolnictwie, działach IT oraz korporacjach zajmujących się systemami informatycznymi. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

Studia informatyczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)