Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Informatyka studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku informatyka można podjąć na 13 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie,  Europejska Uczelnia w Warszawie, Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS w Warszawie, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna, Uniwersytet WSP Merito Warszawa, Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Informatyka studia - uczelnie niepubliczne (prywantne) w Warszawie

1. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Społecznej Akademii Nauk w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6640 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6400 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki oraz chcesz rozwijać się w tym kierunku, to kierunek studiów Informatyka będzie dla ciebie świetną propozycją. Dlatego, jeśli nie masz problemów z takimi przedmiotami jak m.in. matematyka i fizyka, to świetnie odnajdziesz się na tym kierunku. Społeczna Akademii Nauk w Warszawie oferuje swoim studentom dwie specjalności, dzięki czemu każdy z nich może rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie dziedzinie, są to m.in.:

 • grafika komputerowa i aplikacje internetowe,
 • inżynieria oprogramowania systemów informatycznych.

Wybierając kierunek studiów Informatyka w Warszawie, będziesz zdobywać wiedzę z zakresu wybranej specjalności oraz dowiesz się, jak zbudowane są najnowocześniejsze sprzęty, a także jak wykorzystać sztuczną inteligencję. Jako student dowiesz się również, jak tworzyć aplikacje np. dla firm.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka to m.in. systemy operacyjne, bazy danych, inżynieria oprogramowania, matematyka, fizyka, a także analiza matematyczna. Studenci są również zobowiązani do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych, które mogą odbyć w wybranej przez siebie placówce.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako tester oprogramowania, wdrożeniowiec, programista, informatyk lub koder. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej świadczącej usługi z zakresu informatyki.

Dowiedz się więcej

 

2. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7500 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6900 zł)

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się nowymi technologiami, a także programowaniem. Atutem każdego z kandydatów na ten kierunek będą umiejętności w zakresie nauk ścisłych np. matematyki i fizyki, ponieważ to właśnie na tych dziedzinach opiera się Informatyka. W ofercie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały przygotowane pod wymagania rynku pracy oraz pod wymagania

 • inżynieria technologii internetowych,
 • inżynieria systemów informatycznych,
 • inżynieria baz danych,
 • technologie informatyczne zapewnienia cyberbezpieczeństwa i niezawodności systemów,
 • inżynieria cyberbezpieczeństwa i sieci komputerowych.

Jako student na kierunku Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które często uzależnione są od wybranej specjalności. W trakcie studiów dowiesz się m.in., jak tworzyć aplikację na wybrane urządzenia oraz systemy operacyjne. Studiując Informatykę, nauczysz się również jak wykorzystywać sztuczną inteligencję.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku Informatyka, często uzależnione są od wybranej specjalności. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. fizykę, matematykę, matematykę dyskretną, programowanie, język programowania oraz systemy operacyjne. Każdy ze studentów jest również zobowiązany do zaliczenia jednego wybranego lektoratu z języka obcego na poziomie B2.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. w firmach komputerowych, administracji, działach IT, instytucjach naukowo – badawczych, a także w samorządach. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do otworzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu usług informatycznych. 

Dowiedz się więcej

 

3. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka oferowany przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne lub dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 20000 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 15000 zł)
 • online

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki i chciałbyś zdobyć wiedzę z zakresu m.in. projektowania, a także kultury Japonii, to kierunek studiów Informatyka oferowany przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie uczelni możemy znaleźć wiele specjalności, które zostały dopasowane do zainteresowań studentów, a także wymagań rynku pracy, są to m.in.:

 • bazy danych,
 • inżynieria oprogramowania i baz danych,
 • programowanie systemowe i sieciowe,
 • inteligentne systemy przetwarzania danych,
 • multimedia,
 • multimedia – animacja 3d,
 • multimedia – programowanie gier,
 • robotyka,
 • programowanie aplikacji biznesowych,
 • sieci urządzeń mobilnych.

Decydując się na kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które umożliwią ci pracę np. na stanowisku programisty. Jako student poza wiedzą ogólną z informatyki, zdobędziesz również wiedzę z zakresu m.in. ekonomii i rachunkowości. W czasie zajęć poznasz również najpopularniejsze języki programowania, które są niezbędne do tworzenia m.in. aplikacji. Poza wiedzą ścisłą poznasz także zagadnienia z historii i kultury Japonii oraz rozwiniesz swoje kompetencje miękkie.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku studiów Informatyka, opierają się na przedmiotach ogólnych oraz specjalnościowych, które uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. matematykę, fizykę, grafikę komputerową, sztuczną inteligencję, język obcy, a także języki programowania. W programie możemy również znaleźć godziny przeznaczone na praktyki zawodowe.

Absolwenci kierunku studiów Informatyka po uzyskaniu dyplomu mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako analitycy, projektanci systemów informatycznych, administratorzy systemów baz danych, administratorzy portali internetowych, projektanci, testerzy, a także jako przedsiębiorcy, jeśli tylko zdecydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

4. Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Studia informatyczne na kierunku Informatyka, które są propozycją Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 10200 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 10000 zł)

Informatyka będzie dla ciebie świetną propozycją, jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu baz danych czy sieci komputerowych. Jest to również ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią gry komputerowe i w przyszłości chcieliby zajmować się np. ich tworzeniem. W ofercie Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, które zostały dopasowane do wymagań rynku pracy, a także zainteresowań studentów. Są to m.in.

 • inżynieria oprogramowania,
 • technologie internetowe.

Decydując się na studiowanie Informatyki w Warszawie, zdobędziesz wiele umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, a co najważniejsze z programowania i budowania sieci komputerowych. Jako student dowiesz się również, jak wygląda praca informatyka w praktyce poprzez liczne ćwiczenia oraz praktyki zawodowe.

W programie studiów na kierunku Informatyka możemy znaleźć wiele przedmiotów, które poruszają zagadnienia ogólne, ale także i te specjalizacyjne. Niektóre z nich to m.in. fizyka, matematyka, bazy danych, język obcy, programowanie obiektowe, a także analiza matematyczna. Jak możesz zauważyć, są to przeważnie same przedmioty ścisłe, dlatego tak ważne jest, aby kandydat na ten kierunek studiów nie miał większych problemów nawet z najtrudniejszymi zadaniami matematycznymi.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w firmach odpowiadających za tworzenie oprogramowania, agencjach reklamowych, firmach doradczych, działach IT, we własnych przedsiębiorstwach, a nawet w szkolnictwie.

Dowiedz się więcej

 

5. Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Studia na kierunku Informatyka będące propozycją Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7700 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7700 zł)

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu tworzenia sieci czy programowania. Jest to również ciekawa opcja dla osób, które są pasjonatami gier komputerowych i światem gamingowym, ponieważ Informatyka oferuje możliwości rozwoju w tym zakresie. Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie oferuje swoim studentom kilka specjalności, dzięki czemu każdy z nich może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.

 • bezpieczeństwo systemów informatycznych,
 • front - end developer,
 • multimedia i grafika komputerowa,
 • programowanie,
 • programowanie gier,
 • user experience - projektowanie aplikacji.

Wybierając kierunek studiów Informatyka w Warszawie, zdobędziesz wiele umiejętności i cenną wiedzę z zakresu m.in. matematyki i fizyki, na których opiera się właśnie Informatyka. Poza wiedzą ogólną, będziesz mieć również szansę na rozwój w wybranej przez ciebie specjalności, gdzie dowiesz się m.in., jak powstają gry. Jako student będziesz również uczęszczać na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z przedmiotów to m.in. systemy operacyjne, fizyka, matematyka, inżynieria programowania, a także programowanie obiektowe. W programie przewidziano także czas na praktyki zawodowe, które mogą zostać zrealizowane w wybranej przez studenta instytucji.

Będąc absolwentem Informatyki, możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako tester oprogramowania, programista oraz informatyk, np. w działach IT, samorządach, firmach doradczych, szkolnictwie czy w agencjach reklamowych.

Dowiedz się więcej

 

6. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8520 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8160 zł)

Kierunek studiów Informatyka to świetna propozycja dla osób, które interesują się zagadnieniami ze świata IT oraz sztuczną inteligencją. Dlatego, jeśli dodatkowo przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie wyzwania, a budowa komputera nie jest ci obca, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, takie jak:

 • programowanie aplikacji,
 • grafika komputerowa.

Będąc studentem kierunku Informatyka, zostaniesz świetnie przygotowany do przyszłej pracy np. jako programista. W trakcie studiów dowiesz się m.in., jak działają systemy operacyjne, a także, jak samodzielnie stworzyć taki system i jak nad nim pracować, aby go ulepszyć. Jako student poznasz również bazy danych i dowiesz się, jak duże znaczenie odgrywa ich bezpieczeństwo. Dodatkowo będziesz także rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie specjalności.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów to m.in. matematyka, analiza matematyczna, fizyka, bazy danych, sieci komputerowe, a także podstawy programowania. Dodatkowo każdy ze studentów jest zobowiązany do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym, a także obowiązkowych praktyk zawodowych, które student może odbyć w wybranej przez siebie placówce lub instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach, działach IT, wydawnictwach, studiach graficznych, samorządach czy szkołach. Jako absolwent możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

7. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8800 zł)

Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji, tworzenia oprogramownia, a także aplikacji i grafiki, dlatego, jeśli są to twoje zainteresowania, a przedmioty ścisłe nie są dla ciebie wyzwaniem, to ten kierunek może być dla ciebie interesującą opcją. W ofercie Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności m.in. takich jak:

 • przetwarzanie danych,
 • inżynieria oprogramowania,
 • technologia chmury obliczeniowej.

Studiując Informatykę, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które będą często uzależnione od wybranej przez ciebie specjalności. Wiedza ogólna, jaka obowiązuje wszystkich studentów to m.in. podstawy z matematyki i fizyki, a także i programowania oraz pisania aplikacji. Dodatkowo studenci są również zobowiązani do nauki języków programowania.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku Informatyka, to m.in. matematyka, fizyka, programowanie obiektowe, programowanie aplikacyjne, grafika oraz analiza danych. Studenci są również zobowiązani do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie m.in. jako programista, specjalista do spraw IT lub tester oprogramowania. Absolwenci są także świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

Studia informatyczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)