Informatyka - Warszawa

Informatyka - Warszawa

Informatyka - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

informatyka

Odkryj kierunek informatyka w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia Warszawa | woj. mazowieckie

Dla kogo ten kierunek

Zastanawiałeś się kiedyś, czy istnieje jakiś jeden wspólny mianownik dla większości nauk technicznych? Śmiało można rzec, że to informatyka jest swoistym spoiwem, bez którego żadna dziedzina nauk ścisłych nie mogłaby się tak dynamicznie rozwijać. Dzięki wykwalifikowanym absolwentom studiów informatycznych mogą powstawać innowacyjne programy, aplikacje oraz maszyny i mechanizmy, ułatwiające życie przeciętnemu człowiekowi, jak i właścicielom wielkich firm, których funkcjonowanie oparte jest na symbiozie występującej pomiędzy poszczególnymi podzespołami elektronicznymi.

Spróbujmy wyobrazić sobie świat bez Informatyki…To niemożliwe, prawda? Łatwiej nam pogubić się w ciągłym postępie i rozwoju tej dziedziny, niż zaryzykować stwierdzenie, że będzie kiedyś niepotrzebna. Gdyby porównać Informatykę do dowolnej dyscypliny sportowej, to na igrzyskach olimpijskich zawsze stawałaby na podium i zdobywała medal, niezależnie czy w konkurencji wpływania na nasze życie, czy popularności wśród kandydatów na studia.

 

Program studiów i gdzie studiować

Najlepsi wirtuozi tej popularnej, prestiżowej i dochodowej dziedziny nauki są w stanie za pomocą najprostszego notatnika, znajdującego się na pulpitach każdego komputera, stworzyć aplikacje o niemal nieograniczonych możliwościach. Praca hakerów, której przykład mieliśmy okazję obserwować podczas seansu „Dziewczyny z Tatuażem”, może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości!

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie przyszłych maturzystów podjęciem studiów na kierunku Informatyka w Warszawie, aż ponad dwadzieścia uczelni! Tak zawrotna liczba oznacza możliwość najlepszego dopasowania programu oferowanego przez poszczególne uczelnie do indywidualnych predyspozycji i oczekiwań każdego z kandydatów na studia.

Studia informatyczne w Warszawie to podział na tzw. treści podstawowe i kierunkowe. Razem tworzą nieszablonową wiedzę, na bazie której nabywane są kolejne umiejętności. Nauka przedmiotów ścisłych zawsze była dla ciebie największą przyjemnością? Posiadasz zdolność analitycznego myślenia, które pomaga ci rozwiązać każdy skomplikowany logicznie problem? Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie może być początkiem wspaniałej przygody ze studiami na kierunku Informatyka w Warszawie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Informatyka w Warszawie? Żeby dostać się na kierunki studiów w Warszawie, należy wziąć udział w konkursie świadectw, a w nim najistotniejszych przedmiotem jest oczywiście matematyka. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się jeszcze: fizyka, informatyka, chemia. Warto jednak sprawdzić dokładny przebieg procesu rekrutacji, gdyż kryteria mogą ulegać zmianie, bądź różnić się w zależności od uczelni, czy konkretnego wydziału. Wymagania na Informatykę są wysokie także dlatego by potem, w procesie nauki, poradzić sobie z bogatą siatką przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Warszawie?

Kierunek Informatyka w Warszawie to poznanie tej dziedziny od każdej strony. Studenci poznają obszary przetwarzania informacji, algorytmów, modelowania systemów, programowania, bezpieczeństwa i ochrony danych, projektowania rozwiązań informatycznych. Ponadto, uczą się posługiwać nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, czy też obsługiwać sprzęt komputerowy.
Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od poszerzenia posiadanych już umiejętności matematycznych o bardziej skomplikowane zagadnienia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa, czy statystyką. Pozwoli ci to na lepsze zrozumienie podstawowych zagadnień, które będziesz rozwijał w ramach studiów oraz wzbogaci umiejętność logicznego, analitycznego myślenia podczas rozwiązywania rozmaitych problemów.
 
Czego nauczysz się podczas studiów
Nauczysz się tworzyć początkowo dosyć proste algorytmy oraz implementować je do odpowiednich programów komputerowych. Jako student nabędziesz specjalistyczne oprogramowanie, niezbędne do dalszej nauki, dzięki któremu będziesz mógł utrwalać wyniesione ze studiów wiadomości w zaciszu domowym.
Poznasz kilka najbardziej popularnych i przydatnych do większości informatycznych celów języków programowania. Dzięki zajęciom warsztatowym, pod okiem najlepszych informatyków nauczysz się tworzenia stron internetowych, aplikacji multimedialnych oraz programów komputerowych.
Żaden informatyk nie mógłby szczycić się mianem eksperta bez gruntownej znajomości maszyn, na których pracują. Wobec tego część czasu przewidzianego na zajęcia i wykłady poświęcisz na poznawanie podzespołów elektronicznych, używanych przy budowie komputerów i urządzeń przenośnych, dowiesz się, jakie części pełnią dane funkcje, a także zgłębisz wiedzę na temat objawów niepoprawnego działania określonych mechanizmów i w jaki sposób przeprowadzić naprawę z zachowaniem należytych środków ostrożności względem samego siebie oraz nieuszkodzonych jeszcze części.
 

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 
 
informatyka studia warszawa
 

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Warszawie?

Czas trwania studiów na kierunku Informatyka w Warszawie nieco różni się w zależności od wybranej uczelni. Niektóre oferują możliwość podjęcia licencjackich studiów pierwszego stopnia, które trwają sześć semestrów, a więc trzy lata, inne natomiast gwarantują uzyskanie stopnia inżyniera po siedmiu semestrach nauki.
Magisterskie studia drugiego stopnia są dopełnieniem czasowym do pięciu lat. Czyli dla absolwentów studiów inżynierskich, będą trwały półtora roku, natomiast dla licencjackich – dwa lata.
Po szczegółowe informacje warto udać się na stronę internetową wybranej warszawskiej uczelni lub do jej dziekanatu.
 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Warszawie?

Zanim zdecydujesz się na podjęcie jakichkolwiek studiów, warto zawczasu zasięgnąć odpowiednich informacji na temat ich programu, przedmiotów wiodących, których zdawanie na maturze może okazać się biletem wstępu do poszerzenia grona studentów, a także dokumentów potrzebnych do ukończenia procesu rekrutacji kandydatów.
Wiele będzie zależało od uczelni, gdyż procedury ustalane są nie tylko odgórnie przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, ale również władze danej placówki. Studia w Warszawie na kierunku Informatyka można podjąć aż na ponad dwudziestu uczelniach, których wymienienie zajęłoby całe miejsce przeznaczone na treść czytanego przez ciebie akapitu.
 
Wymagania
Jeśli jesteś pewien, że Informatyka w Warszawie to coś, z czym chciałbyś związać przyszłość, odpowiednio wcześnie przygotuj się do matury z matematyki, fizyki, języka obcego nowożytnego oraz informatyki – bowiem właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na studia pierwszego stopnia.
Kandydaci na uczelnie w Warszawie na kierunki studia drugiego stopnia będą musieli wziąć udział w konkursie dyplomów. Na podstawie wpisanych tam ocen zostaną wybrani najlepsi.
Znaczna część placówek, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Informatyka w Warszawie, to uczelnie niepubliczne. Proces aplikacyjny tamże wygląda nieco inaczej, niż w przypadku uczelni publicznych. Każdy student zobowiązany jest do uiszczania semestralnej opłaty w wysokości odgórnie ustalonej. Władze uczelni często rezygnują z konkursu świadectw, a aplikanci przyjmowani są zgodnie z regułą „kto pierwszy, ten lepszy”.
 
Proces rekrutacji
Pierwszym krokiem, aby od października rozpocząć studia informatyczne na wymarzonym kierunku jest elektroniczna rejestracja kandydatów. Należy poprzez formularz zamieszczony na stronach internetowych wybranych wydziałów pochwalić się ich władzom osiągniętymi wynikami maturalnymi lub ocenami na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.
Potem zostaje już tylko dostarczenie kopii świadectwa dojrzałości lub dyplomu, fotografii oraz wypełnionego formularza rejestracyjnego do dziekanatu.
 
 
studia informatyka warszawa
 

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Warszawie? Z pewnością ciekawą i rozwijającą, której pozazdrości nam niejeden znajomy. Statystyki pokazują, że najlepiej zarabiającą grupą zawodową, która może znaleźć zatrudnienie w każdym miejscu świata, są właśnie informatycy.
Absolwenci Informatyki znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach i instytucjach eksploatujących sieci i systemy komputerowe. W tej pracy przyda się dobra znajomość bieżących nowinek technicznych oraz szerokie kompetencje interpersonalne, które okażą się niezbędne podczas kontaktu z klientami.
Firmy i korporacje wytwarzające oprogramowanie systemowe i aplikacyjne oraz firmy projektujące i tworzące oprogramowanie będą ci wdzięczne za twoje umiejętności kodowania w kilku językach programowania oraz logiczne myślenie, niezbędne podczas tworzenia nowych systemów operacyjnych, czy modyfikowania już istniejących.
Będziesz mógł znaleźć pracę również w przedsiębiorstwach i jednostkach zajmujących się infrastrukturą IT.
Jeśli posiadasz odrobinę talentu biznesowego, a w życiu dążysz do jak największej niezależności, otworzysz własną działalność gospodarczą, w której skupisz się na diagnozowaniu i naprawie komputerów i innych sprzętów elektronicznych zarówno w obszarze części i podzespołów fizycznych, jak i niepoprawnie działającego oprogramowania systemowego.
Będziesz mógł tworzyć strony internetowe o tematyce reklamowej lub ogólnoużytkowej na zlecenia osób prywatnych i większych, często międzynarodowych korporacji. Dzięki doskonałej umiejętności programowania, nieobce ci będą zlecenia, w których staniesz przed koniecznością wykonania odpowiedniego oprogramowania lub aplikacji na urządzenia przenośne.
Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, oferowane przez współczesny rynek pracy dobrze wykwalifikowanym absolwentom studiów na kierunku Informatyka w Warszawie, są niemal nieograniczone. Nie wahaj się dłużej i aplikuj, liczba miejsc jest ograniczona!
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Warszawie?

Dobrze wiemy, że miejsce ma ogromny wpływ na proces kształcenia. Zatem, należy zadać pytanie: Jakie ma kierunek Informatyka w Warszawie opinie?
 
Łukasz, student Informatyki mówi:
„Studiować Informatykę w Warszawie to było moje marzenie od początku liceum. Bardzo pilnie się uczyłem, a podręczniki do matematyki to praktycznie trzymałem pod poduszką. Studiowanie Informatyki to prestiż i pierwszy krok do ciekawej kariery zawodowej i fajnej pracy.”

KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Warszawie

Jakie są kierunki informatyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)