Studia informatyczne Warszawa

Studia informatyczne Warszawa

Studia informatyczne Warszawa

Największy wybór studiów

informatycznych w Warszawie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Informatyk – pierwsze skojarzenie? Domownik, komputer, ciężki kontakt, utrudniona komunikacja, dobrze zarabiający, zapracowany. Informatycy stanowią rdzeń mózgu XXI wieku. Technologie informatyczne, komputerowe zmieniają się tak szybko, że Ci, którzy nie są związani zawodowo z komputerami, po prostu za nimi nie nadążają. Dziś, już mało kto jest w stanie skorzystać z wszystkich funkcji komputera, telefonu czy super telewizora. Informatycy zmieniają świat poprzez opracowywanie coraz to nowszych technologii, narzędzi i ich wdrażanie w życie (choć ta część zadania w dużej mierze leży w rękach ekonomistów i marketingowców).

Studia informatyczne mają na celu wdrożenia maturzystów w świat zaawansowanych technologii – studia te nie mają końca. W informatyce tak szybko się wszystko zmienia, że nie można przystanąć ani na chwilę, by złapać oddech i odpocząć, bo już może ominąć nas rewolucyjna zmiana algorytmu Googla czy najnowsza aplikacja. Jest tak dużo zmian, że informatyk już praktycznie nie może pracować sam, bo najzwyczajniej w świecie nie nadąży – potrzebny jest cały zespół osób do zbierania danych, do ich analizy, projektowania zmian i ich realizacji, a potem do testowania! Praca informatyka wbrew pozorom jest pracą bardzo twórczą i wymaga nie lada kreatywności. 

Dlaczego warto realizować studia informatyczne w Warszawie? Ano, może dlatego, że same studia gwarantują znalezienie dobrze płatnej pracy, a Warszawa na dodatek jest jednym z dwóch głównych ośrodków nowych technologii. Choć Bill Gates przylatywał póki co do Wrocławia, a nie do naszej stolicy… to i tak w Warszawie swoje siedziby mają największe firmy informatyczne, w których, będąc dobrymi informatykami, za pewne bez problemu znajdziecie zatrudnienie. Informatyka to dział, który się dynamicznie rozwija i wciąż się bogaci. Polecamy więc wybór studiów informatycznych w Warszawie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
F
G
H
I
K
M
P
R
S
T
Z
Rozwiń

KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymgania na studia informatyczne w Warszawie

Aby dostać się na studia informatyczne w Warszawie należy przygotować się do egzaminu dojrzałość z matematyki – to królowa nauk jest decyzyjną w tej kwestii, choć wspiera ją wiele przedmiotów, którym warto poświęcić uwagę. Przede wszystkim w parze z nią idą języki obce, które są podbudową dobrych wyników. Progi na wydziały i uczelnie informatyczne są naprawdę wysokie, dlatego przyłóżcie się porządnie do nauki, jeśli realnie myślicie o wyborze ścieżki informatycznej kariery w swoim życiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Warszawie

Powiedzenie, że studia informatyczne należą do popularnych nie odda prawdziwej skali zainteresowania tą przestrzenią kształcenia. Jest ona tak duża, że wiele stołecznych uczelni oferuje kierunki związane z szeroko pojętą informatyką, otwierając nowe specjalizacje.

Zaskoczeniem może być jedynie fakt, iż nie wszystkie kierunki kształcenia realizowane są w formie niestacjonarnej. Aby podjąć naukę w tym trybie należy znaleźć odpowiednią uczelnię. Gdy wybierzemy odpowiednią szkołę wyższą oraz kierunek może być pewni, że pozyskamy identyczną wiedzę i umiejętności w stosunku do studiów stacjonarnych. Na fundamencie programu nauczania nie powinni występować żadne różnice, ponieważ nauka w obu formach prowadzi do osiągnięcia tych samych efektów oraz przygotowania do wykonywania określonych obowiązków zawodowych.

To, co odróżnia studia informatyczne niestacjonarne od stacjonarnych to intensywność i sposób nauki. Studenci niestacjonarni, z racji odbywania zajęć w weekendy, muszą przygotować się na znacznie większą samodzielność w aspekcie poszukiwania wiadomości i pogłębiania wiedzy. Mówiąc wprost, na studiach niestacjonarnych nie ma czasu na to, aby jakieś zagadnienie omawiać dłużej, czy też powtarzać, jeśli sprawia trudności. Studia informatyczne niestacjonarne opierają się na nauce we własnym zakresie, co stanowi dobry trening niezbędnych dzisiaj umiejętności. Wyszukiwanie informacji na własną rękę jest bardzo często poszukiwaną kompetencją w miejscu pracy. Chociażby z tego względu niestacjonarne studia informatyczne mogą być celnym wyborem.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W WARSZAWIE

STUDIA INFORMATYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F
G
I
J
K
M
O
P
S
T
Z
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych

W zależności od ukończonej uczelni i obranego kierunku jako informatycy będziecie specjalizować się w danych dziedzinach. Jednak podstawy informatyczne, jakie zdobędziecie będą wspólne dla Was wszystkich, mianowicie – z pewnością dowiecie się jakie są zasady budowy komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, czym są systemy operacyjne, mobilne, sieci komputerowe i teleinformatyczne. Taka wiedza o bazach danych, przetwarzaniu danych, grafice oraz programowaniu komputerowym to podstawa funkcjonowania na rynku informatycznym, dlatego zdobycie jej oferują wszystkie uczelnie mające w nazwie choćby fragment słowa informatyka.

Obok wiedzy stricte technicznej posiądziecie szerokie umiejętności albo programistyczne, albo projektowe, albo ukierunkowane na analizy i tworzenie nowych systemów. Zatrudnienia będziecie mogli poszukiwać w firmach komputerowych oraz różnego rodzaju instytucjach europejskich, instytucjach centralnych, w administracji państwowej, instytucjach pozarządowych oraz w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach – agencjach marketingowych, jak i w agencjach rolnych!

Najzdolniejsi mogą pozostać w instytucjach naukowo-badawczych i rozwijać swoją wiedzę, podbijając rynek nowymi strategiami rozwoju, nowymi technologiami. A najsprytniejsi rozpoczną swoją karierę zawodową w szalonym środowisku twórców gier komputerowych i aplikacji podbijających rynki międzynarodowe!

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA INFORAMTYCZNE

A gdzie tak właściwie możecie podjąć takie studia? Oczywiście na największych uczelniach państwowych, jak i na licznych uczelniach prywatnych, których oferta niejednokrotnie przewyższa możliwości publicznego kształcenia. Uniwersytet Warszawski na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki realizuje studia na kierunkach:

  • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Bioinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne,

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Politechnika Warszawska w Instytucie Informatyki prowadzi studia na kierunku:

  • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalności: inżynieria systemów informatycznych oraz systemy informacyjno-decyzyjne

dowiedz się więcej

 

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA INFORAMATYCZNE

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje kształcenie na kierunku Informatyka w formie studiów I i II stopnia stacjonarnych.

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Teleinfrmatyka, Grafika komputerowa w mediach, Grafika komputerowa i aplikacje internetowe, Inżynieria oprogramowania.

dowiedz się więcej 

 


UCZELNIE NIEPUBLICZNE STUDIA INFOMATYCZNE

Bardzo dużo szkół prywatnych postanowiło prowadzić informatyczny kierunek kształcenia z prozaicznych przyczyn – absolwenci informatyki mają naprawdę wielkie szanse na rozwój swojej kariery zawodowej w zawrotnym tempie, dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym podczas studiów, absolwenci praktycznie mogą być na wygranej pozycji jeszcze przed odebraniem dyplomu. Szkoły prywatne, w jakich możecie pokusić się o zdobywanie wykształcenia informatycznego to Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawska Szkoła Informatyczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Społeczna Akademia Nauk, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin im. Bł. Edmunda Bojanowskiego, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych.

Uczelnie wyższe coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom swoich studentów i oferują modne, a zarazem potrzebne kierunki informatyczne, realizując kształcenie w ramach grafiki i projektowania gier komputerowych czy grafiki komputerowej w mediach. Pojawił się również ciekawy kierunek, który z pewnością zainteresuje niejedną osobę: Informatyka dla humanistów!

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)